Nádobí do non-toxic domácnosti. Jakou nepřilnavou pánev a jaké hrnce?

Zodpovězené
13. srp 2020

Dobrý den, paní Pavlištová,

vážím si Vaší poradny, ráda bych od Vás radu ohledně nádobí na vaření do non toxic domácnosti.

Potřebuji pořídit novou pánev. Poradíte z jakého materiálu, aby byla zdravotně nezávadná a nepřilnavá?

Dělám různé gaps placičky, paleo palačinky a podobné recepty, kde se hůře pracuje s těstem než když je to z obyč mouky, tak bych ráda nějakou opravdu nepřilnavou pánev. Výhoda by i byla, když by šla dát občas do myčky.

Případně poradíte i jaké hrnce na vaření? Smaltované nebo nerezové?

Předem děkuji.

Dobrý den,

u pánví je primárně nutno hledat materiál označený bez PTFE a PFOA, kvalitní keramika to má, nebo nezer pánve jsou dneska již také dostupné.
U těch nerez pánví si ale projděte recenze, zda se nepřipalují, ale bude se to dost lišit dle výrobce, někdo si je ohromně chválí i na palačinky a podobná těsta, někdo naopak, opravdu dost záleží na výrobci.
U hrnců bych volila kvalitní nerez 18/10, ale lze i kvalitní keramický, dobré ohlasy máme i na nerezový hrnec Silvercrest z Lidlu.
Jinak kvalitou i cenově dobré nerez hrnce se dají sehnat v síti Orion, mám je také a jsem spokojená.
Na pečení bych pak preferovala sklo.

Přeji Vám krásný den.
Pavla