Opakující se rýma u dítěte. Co doporučíte?

Zodpovězené
29. říj 2019

Dobrý den,

synovi se stále objevuje rýma. Hned hustá žlutá. Sotva skončí, pár dní klid a opět rýma. Bez teplot, bez jiných potíží. Měl to tak letos zima/jaro, přes léto klid a teď na podzim již 2x. Jaké přípravky používat? Čím posílit imunitu?

Děkuji za všechny rady, uz jsem zoufalá.

Dobrý den,
bohužel mi chybí informace, o jak staré dítě se jedná, od toho se pak odvíjí doporučení. pokud to je dítě nad 1 rok, pak lze aplikovat z běžně dostupných produktů kalobu, sinupret a je-li kojené, pak ideálně posilovat iumunituprobiotiky a "přes maminku", většina účinných látek přechízí do mléka. Maminka může zařadit raw vitamin C, jedná se o lyofilizované prášky z ovoce bohatého na vitamin C, například Camu camu, acerola, baobab, na trhu seženete v v čr eshopech, acerola např. od firmy Mycomedica je dostuůpná i v některých lékárnách nebo kamenných prodejnách. Od této firmy je skvělý také imunostimulant Biocell, což jsou tzv. betaglukany, dobře působí na imunitu. Dále se mi výborně na podporu imunitu osvědčuje dračí krev a propolis, zde již ale nemohu udávat konkrétní dávky, nicméně najdete na netu. Pokud je dítě větší, např. od 3 let výše, může již používat všechny výše zmíněné samo, do třech let věku je vhodné vše suplementovat hlavně stravou, posílit střevní mikrofloru, která je zodpovědná za dobrou imunitu, probiotiky, od cca 1 roku může dítě i raw vitamin C do kaší nebo příkrmů. Pokud by vám nevyhovovaly prášky z ovoce, lze sehnat například lyofilizovaný rakytník, který má obrovské dávky dobře využitelného vitaminu C. Vysokoteplotním sušením se vit C degraduje, proto bych rakytník doporučovala buď ve formě mražené nebo lyofilizované. V dobré kvalitě se dá rakytník sehnat na www.lyopotraviny.cz
Podrobnější informace o podpoře imunity s netoxickou péčí si můžete poslechnout v mé přednášce zde:

Přeji Vám krásný den.
Pavla