Péče o tělo a vlasy 2letého dítěte (lehce ekzematický typ). Co byste doporučila?

Zodpovězené
30. dub 2020

Dobrý den,

dcera byla v období od 6 měsíců do roku a půl takový lehce ekzematický typ. Netrpěla na zarudnuté fleky po celém těle, ale občas se jí objevily suché hrubé flíčky, především na zadečku a jednou na tváři. Dle eliminační diety jsem nevypozorovala nic, co by jí "vadilo", probiotika bere dlouhodobě Gutpro Infant.
Jde mi o kosmetiku, dle doporučení zde v poradně před 8 měsíci jsem dceři pořídila tuhé mýdlo na tělo a vlasy Dr. Bronners Baby Mild. Bylo léto, dcera začala objevovat zahradu, chodit, bývala opravdu "špinavá"... Teď mýdlo pomalu dochází a já přemýšlím, co dál. Dcera už je několik měsíců "čistá" co se projevů na kůži týče, ale samozřejmě chci opět něco přírodního. Bude mít zanedlouho 2 roky. Nevím, zda pořídit opět stejné mýdlo, nebo to stejné v tekuté podobě.

Nebo byste mi doporučila i něco jiného?

Bylo by fajn, kdyby to bylo na tělo i vlasy, ale podmínkou to není. Zvažovala jsem na tělo třeba olivové mýdlo, ale na vlasy, nevím.

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud Vám u dcery mýdlo od dr. Bronners vyhovuje, není důvod ho měnit ani s věkem, mohou ho používat klidně i dospělí. Můžete samozřejmě vyzkoušet i další non toxic tuhá mýdla, skvělé je například dětské lanolinové mýdlo od Alchemix laboratory, které nevysušuje pokožku a děti ho mají rádi kvůli vzhledu. Mají různé verze dětských motivů, např. zde

https://www.netoxickadomacnost.cz/Detske-mydlo-...

Pokud hledáte spíše levnější , ale stále non toxic verzi, pak můžete použít prakticky jakékoli tuhé mýdlo s netoxickým složením, volila bych ale pro tuto věkovou kategorii mýdla bez esenciálních olejů, tedy například čistá olivová, čistá kokosová, mohou ale obsahovat například med, oves, kozí mléko, lanolin.
Široký výběr non toxic mýdel naleznete v této sekci eshopu.
https://www.netoxickadomacnost.cz/Myti-c23_52_2...

Pokud by se dceři pokožka začala vysušovat, zkuste použít například pleťový dětský krém s měsíčkem od Weledy, je velmi jemný a hezky hydratuje, doporučuji i dospělým s citlivou pokožkou, seženete v DM a mnoha eshopech https://www.monato.cz/weleda/weleda-mesickovy-p...

Na vlásky bych mýdlo neradila používat, mýdlo je svojí povahou zásadité a vlásky naopak kyselejší, proto by jim mytí mýdlem moc neprospělo. U malých dětí opravdu stačí mytí teplou vodou, ale jakmile by se již ve vláskách usazovala nějaká nečistota, případně by se holčička více potila atd. a samotná voda by již nestačila, můžete vyzkoušet šetrný dětský šampon.
V tomto směru se mi složením a funkcí velmi zamlouvá produkt anglické značky Odyligue, která splňuje požadavky na kvalitní suroviny a non toxic složení a zároveň lze použít jako sprchový gel i šampon.

https://www.netoxickadomacnost.cz/ODYLIQUE-Dets...

Přeji Vám krásný den.
Pavla