Svědivé pupínky. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
12. dub 2023

Dobrý den,

mému synovi (7 let) se zhruba před měsícem objevily svědivé pupínky a má je po celém těle. U lékaře nám dali masticku, která nepomohla. Už máme termín na kožní, ale až za 3 týdny. Bojím se, aby to nebylo něco vážného, proto prosím o radu.

Děkuji

Dobrý den,

diagnózu v tomto případě musí vždy určit lékař, já mohu bohužel sdílet pouze svoji zkušenost. Pokud se vyrážka objevila náhle a na takto velké ploše, svědí a tvoří se drobné pupínky, z našich zkušeností to obvykle bývá kopřivka, která se objevuje jako reakce např. na prodělané infekční onemocnění, léky, nebo alergeny.

Doporučila bych Vám posléze v součinnosti s lékařem objednat dítě i na alergologii, žádejte o epikutánní testy případně podobnější krevní vyšetření. Může se ukázat, že syn reaguje na některé potraviny nebo externí alergeny. Buďte opatrní s výběrem pracích a uklízecích prostředků. Pokud by se alergie potvrdila, může být citlivý na některé chemické složky, vůně atp.

Více info na www.svetnontoxic.org

Přeji Vám krásný den.
Pavla