Vyrážka. Je možná alergická rekace na bio dětský čaj?

Zodpovězené
27. dub 2023

Dobrý den,

prosím Vás, moji dcerce se včera objevily tečky na těle. Je jí 5 měsíců, nic jí není, je pořád divoká a jen má tu vyrážku ještě horší.

Mohlo by se jednat o alergickou reakci na bio dětský čaj, který jsem jí včera dala?

Dceru plně kojím.

Děkuji

Dobrý den,

reakci na čaj nelze vyloučit, zejména pokud v něm bylo nějaké ovoce. V 5 m. může dítě reagovat na zavádění nových potravin. Pokud by se jednalo na reakci na potravinu, obvykle příznaky zmizí v řádech hodin až dnů, tak zkuste vyčkat a uvidíte, jak se to bude vyvíjet.

Pokud vyrážka nesvědí, vyčkala bych pár dní, pokud by přetrvávala, pak raději navštívit lékaře, aby vyloučil jiné možné příčiny.

Přeji Vám krásný den.
Pavla