Vyrážka u miminka. Co s tím?

Zodpovězené
11. zář 2022

Dobrý den,

dceři se na obličeji a malinko i po těle objevily pupínky. Někdy jsou rudé, někdy jsou čistě světlé.

Poradila byste mi prosím, o co by mohlo jít?

Jaká je příčina a co s tím případně dělat?

Je plně kojena. Jím něco špatného?

Už jsem vysadila tolik potravin, kvůli jejímu bolavému bříšku, že nevím, co ještě omezit.

Předem moc děkuji za odezvu.

P.

Dobrý den,

příčinu nemusím odhalit ani já, ani Vy a dokonce ani specializované testy, protože ekzémy jsou multifaktoriální záležitost, dítě může mít sklony k alergiím a intolerancím a ne vše odhalí testy nebo pozorování, může mít i genetické sklony, nebo reagovat v jídle na cokoli, co by Vás vůbec nemuselo napadnout. V kojeneckém období se imunita dynamicky vyvíjí a ne každé dítě má štěstí, že jeho gastrointestinální systém, genetika a imunita pracují ideálně dle našich představ.

Mnoho dětí je pak následně vystaveno již v děloze toxické zátěži, následně jsou vystaveny mnoha dráždivým látkám v okolí, látkám cizorodým (xenobiotikům) a v komplexu pak mohou reagovat na kdeco, přičemž se těžko dá vypozorovat, co přesně je spouštěčem.

Mnoho dětí, které trpí v tomto období ekzémem, z toho za nějaký čas vyroste. Vyplatí se vyhnout rafinovaným potravinám, aditivům, cukru, lepku, a sledovat reakce na běžné alergeny aka ořechy, ryby, některé druhy zeleniny. Abyste se ale zase nemusela potýkat s moderní formou podvýživy, díky nekonečným eliminačním dietám, bude nejlepší kojit i nadále a v první řadě se vyhnout potravinám, která zvyšují zánět a permeabilitu střeva.

V prvopočátku, zejména pokud dítě trpí zažívacími problémy, se vyplatí investovat také do kvalitních probiotik, zkuste se obrátit na poradnu eshopu terrapotheka.cz, kde nabízí z hlediska non toxic schválené doplňky stravy včetně kvalitních probiotik pro nejmenší.
Stran péče doporučuji primárně nastudovat základy buď z naší knihy Svět non toxic, nebo si naposlouchat videa, kde se podrobněji věnujeme základům NT péče o děti
https://www.prirodaregenerujenas.cz/svet-non-to...

Přeji Vám krásný den.
Pavla