Zanícené mazové žlázy u dcery 2 roky. Poradíte, co s tím?

Zodpovězené
4. lis 2019

Dobrý den,

moje dcera (2 roky) má dle pediatričky na obličeji zanícené mazové žlázy. Jsou to malé červené tečky, které ji svědí a vždy si je rozškrábe. Bohužel si samozřejmě potom strhává strupy a zůstávají jí jizvy. Jsem z toho už nešťastná, přeci nebude mít od dvou let zjizvený obličej ☹. Dr. nad tím mávla rukou.

Mohla byste mi prosím poradit, čím jí obličej umývat, mazat, chránit, aby se jí mazové žlázy už nezanícovaly? Opravdu je mi jí moc líto a nevím si s tím rady.

Moc děkuji.

Dobrý den,

pochopitelně by bylo vhodné snažit odhalit příčinu, proč se tak děje, může jí dráždit nějaká složka v kosmetice, pracím prášku, případně se takto mohou projevovat i potravinové intolerance, u těch se většinou stav střev odráží na kůži.
S ohledem na to, že nemám véíce informací se budu snažit poradit jen topickou péči.
Vyhýbejte se konvenční kosmetice, zkuste zalternovat běžný prací prášek, pokud nepoužíváte non toxic verzi (prací prostředky v nt kvalitě najdete např na eshopech www.prirodaregeneruje.cz nebo www,netoxickadomacnost.cz)
Neumývejte obličej běžným mýdlem, spíše jen čistou , ideálně nechlorovanou vodou, na zklidnění můžete použít hydrolát, čili květovu vodu. Seženete také na výše zmíněných eshopech a případně v DM drogerii od značky purity vision
https://www.dm.cz/purity-vision-bio-kvetinova-v...

Proti svědění a na zhojení bych použila ředěnou dračí krev, cca 10 kapek na 30-50ml destilované vody, nebo můžete použít i do té květové vody.
Dračí krev seženete na internetu, nebo na nt eshopu výše:
https://www.prirodaregeneruje.cz/draci-krev/

Přeji Vám krásný den.
Pavla