2. ivf nevyšlo. Co dělat dál?

Zodpovězené
25. črc 2021

Dobrý den,

2. ivf nevyšlo, mám špatný hormonální profil. Co dělat, aby mi ivf konečně vyšlo? Je to hodně náročné na psychiku a pro ženu je to hodně citlivé téma. Nabízí mi možnost darovaného vajíčka, ale na to nemám finance. Prý to nemám s vlastními vajíčky vzdávat. Toužím po miminku, moc si to beru.

Děkuji

Hezký den,

mrzí mě Vaše zkušenost a dvě časné ztráty.

Já sama nemám s ivf zkušenost a rozhodla jsem se po dvou kratších zkušenostech s jedním CARem, že to nebude moje cesta. Takže poradit jak na to, aby vyšlo další ivf, je pro mě težké.

Souhlasím, že na psychiku ženy je to velmi náročné. Celý ten proces, kdy žena musí podstoupit spoustu nepříjemných vyšetření a zákroků a potom čekat, jestli se podaří nebo ne...

Pokud jste rozhodnutá jít dál cestou asistované reprodukce, zkuste zapracovat na své psychice. To, že se Vám nedaří otěhotnět z Vás nedělá horší ženu. Důležité je věřit, že miminko k vám jednou přijde a pokusit se cestu k němu prožívat naplno. Nesmrsknout celý svůj život jen na snahu o dítě, ale věnovat dostatek času sama sobě, vztahu s partnerem, sportu, koníčkům, zkrátka tomu, co Vám dělá radost.

Neznám příčiny toho, proč jste podstupovala ivf, ale třeba je i možnost zkusit to přirozeně? Podpořit tělo a pomoci mu hormonální hladiny vyrovnat. Sledovat cyklus podle symptotermální metody, zjistit kdy a jestli probíhá ve Vašem cyklu ovulace, jak dlouhá je druhá fáze cyklu a jestli je tedy dobrý předpoklad k tomu, aby se oplodněné vajíčko mohlo uhnízdit.

Jestli Vás zajímá víc informací o přirozené cestě k miminku nebo byste se chtěla svěřit se svými pocity po neúspěšných pokusech o ivf, ozvěte se mi přes e-mail a můžeme si domluvit online setkání. Můžete se také přidat do mojí skupinky na FB tady https://www.facebook.com/groups/prirozeneplanov...

Případně se podívejte na web brněnského centra naděje a pomoci CENAP, kde nabízejí metodu Naprohelp pro ženy, které si přejí otěhotnět a nedaří se jim to.

Myslím na Vás, aby vaše cesta za miminkem byla úspěšná.

Kamila
tvoje průvodkyně na cestě po ztrátě miminka
autorka projektu Když smrt předchází zrození

⚜️ FB: kamilahusakovacz
⚜️ e-mail: kamila@kamilahusakova.cz