Snaha o miminko. Myslíte si, že mám šanci na přirozené, úspěšné těhotenství?

Zodpovězené
12. dub 2023

Dobrý den, pane doktore,

je mi 21 let a s přítelem jsme od podzimu 2022 plánovali první miminko. Zadařilo se v únoru, ale bohužel 9. března prasklé mimoděložní těhotenství - odebrání pravého vejcovodu, tekutina v břiše, následně i diagnostikovaná endometrióza - při operaci vypálena i ložiska endo… , dle vyšetření u OG za 14 dní prej “vypadá levý vejcovod v pořádku”, ale za týden zase další hrozná zpráva na kožním a diagnostikována kondylomata.

Po Velikonocích jdu na kožní na kontrolu, kde se dozvím, o jaké viry se vlastně jedná a udělá se zaléčení, ale rozhodla jsem se změnit gynekoložku a nechám si raději udělat vyšetření na průchodnost vejcovodu.

Nyní čekám na první MS, která po operaci ještě stále nedorazila, a poté bychom se chtěli zase snažit o miminko. Nyní beru Gynex na upravení cyklu a po MS bych chtěla nasadit Nosifol forte.

Myslíte si, že mám šanci na přirozené, úspěšné těhotenství? :(

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

všechno teď záleží na tom, jestli bude druhý vejcovod průchodný. Pokud ano, tak šanci určitě máte, i když musíte dávat pozor na další mimoděložní. Pokud by vejcovod průchodný nebyl, budete potřebovat IVF, ale vzhledem k věku je úspěšnost výborná.

Moc držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz