Zkusit přirozeně nebo podstoupit vyšetření?

Zodpovězené
17. kvě 2023

Dobrý den,

je mi 36 let, z prvního těhotenství mám zdravou dceru (nar. 2021), počatá přirozeně po cca půl roce snažení. S manželem jsme se rozhodli, že zkusíme druhé dítko, když dcera měla rok. Po pár měsících se zadařilo, bohužel se jednalo o biochemické těhotenství. Další cyklus po biochemickém se znovu objevil pozitivní těhotenský test, bohužel opět nezdar - tentokrát molární těhotenství (kompletní mola, v mém případě "prázdné" vajíčko oplodněné jednou spermií).

Mám podstoupit nějaká vyšetření, abychom se vyhnuli případnému dalšímu nezdaru?

Nebo zkusit ještě jednou přirozenou cestu bez vyšetření?

Děkuju za Váš názor.

Dobrý den,

já bych ještě 6-9 měsíců vydržel a snažil se přirozeně.

Moc držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz