Otěhotněl někdo přirozeně déle než po půl roce snažení?

pulpk
2. říj 2014

Ahoj, prosím je tu někdo, kdo by měl OVU každý měsíc a po půl roce snažení ne a ne se objevit // ?? Já jen, jeslti se někomu povedlo přirozenou cestou otěhotnět třeba až po déle jak půl roce? Už půl roku se snažíme a nic. Vím, že může být spousta zdravotních problémů proč to nejde, ale už ztrácím naději, že to půjde přirozeně, nebo že to vůbec půjde.. Předem děkuju za jakoukoliv odpověď 🙂

victress
2. říj 2014

@pulpk klídek, naprosto normální je přirozeně otěhotnět do roka snažení, teprve pak se něco řeší medicinsky, já otěhotněla po 14 měsících, někdo otěhotní po 5 letech přirozeně, každý je jiný, hlavní je se na to neupínat, že tento měsíc to musí vyjít, čím víc chceš, tím méně se daří...

jijanka
2. říj 2014

Ahoj, my jsme zářným příkladem, že to může trvat i mnohem déle - čekáme mimi po 4,5 letech snažení. Manželovi po roce snažení dělali spermiogram, který nevyšel nic moc, začal brát Profertil, pak Fertilan. Nakonec měl spermiogram relativně v normě, ale stejně to ještě pár měsíců trvalo, než se zadařilo.

elvira
2. říj 2014

Přirozeně po třech letech, těhotenství neprosperovalo, takže revize a za rok jsem byla těhotná znova a máme syna...
Ovulovala jsem každý měsíc - potvrzeno ultrazvukem u dr. i měřením bazální teploty.
Manžel spermio v normě - tak proč to nešlo? 🙂

bajana
2. říj 2014

6 mesiacov je podľa mnohých článkov doba, počas ktorej splodi dieťa priemerný zdravý par...v každom cykle je cca20% šanca otehotnenia...stresovanie je na mieste az po viac ako roku...nam sa podarilo po 2 rokoch

Dolezite je sex kazde 2 dni, aby spermie dozreli, jest kys.listovu a byt v pohode...

denyzuza06
2. říj 2014

bratránkovi a jeho ženě to dokonce trvalo déle, už byly na vyšetření, mě pomalejší spermie, byli i na inseminaci nepovedlo se....... pak koupili byt a měli hodně práce s rekonstrukcí, mimi odložili a přestali na něj myslet a v tom se jim podařilo

hapovab
2. říj 2014

@pulpk ahoj, teď to byl rok co se snažíme a nic. Oba jsme po vyšetření a oba v pořádku, takže nám nezbývá nic jiného než čekat 😉

pulpk
autor
2. říj 2014

@victress @jijanka @elvira @bajana @denyzuza06 @hapovab
Moc děkuju, dneska ráno mi zase vyšel negativní test, tak jsem potřebovala uklidnit, že to nemusí hned znamenat, že nejsme OK. Vím, že to může trvat zdravému páru až rok, ale proč? To je na pos.... Já se na to neupínala a říkala si, že je mi jedno jak to dopadne, jen od soboty jsem nemohla nemyslet na to, jak mi asi ve čtvrtek dopadne test. Všem vám moc děkuju 🙂

anetka1701
2. říj 2014

První dcera byla na první pokus, druhá trvala (se stejným tatínkem) 9 měsíců... Prostě to tak asi mělo být... Když si vezmeš, jakej neuvěřitelnej zázrak to početí je, Kolik neuvěřitelně složitejch procesů se musí stát, aby se v pořádku oplodnilo vajíčko a usadilo se kam má, tak se kolikrát divím, že to netrvá dlouho u naprosto každého...

hapovab
2. říj 2014

@pulpk jojo to znám. Taky si každý měsíc říkám nemysli na to. Jenže já na sobě ovulaci vždycky poznám, takže na to nejde nemyslet a ty do MS pak taky odpočítávám. Rok jsme to nechali. Teď po roce jsme byli na vyšetření a jsme oba ok. Do ovulace se taky vždy trefíme, tak nevím kde se to zaseklo 🙂 . Brala jsem 10 let antikoncepci tak si říkám, že třeba ještě tělo není připravený a vyčištění ale to je asi blbost to jsou jen moje uklidňovací verze 🙂 . Každopádně jsem ráda, že jsme oba v pořádku trochu jsem se uklidnila, tak uvidíme.... 🙂

jaja01k
2. říj 2014

Já jsem měla krásně pravidelné cykly i ovulaci, žádný zjevný problém, a otěhotněla jsem po roce, 12. cyklus snažení 🙂 Takže to nevzdávej, určitě to brzy vyjde 😉
Myslím, že to u mě bylo psychikou. Pořád jsem se stresovala, co když to přirozeně nepůjde, co když máme nějaký problém. Snažila jsem se na to nemyslet a neřešit to, ale ono to moc nejde se k tomu přinutit, to asi dobře víš. No a po tom roce se to najednou nějak změnilo. Já se uklidnila, byla jsem přesvědčená, že to půjde. Věděla jsem, že budeme mít miminko a to bez pomoci lékařů. Přestala jsem testovat ovulaci a počítat plodné dny, bylo to před létem, tak jsme začali plánovat dovolenou, výlety, koupila jsem si nové kolo. A než jsem ho stihla vyzkoušet, byly na testu // 🙂

editah222
2. říj 2014

Při prvním jsem přirozeně otěhotněla po 13měsících a u druhého hned na první pokus 😀 😀 Takže bych se nestresovala.

pulpk
autor
2. říj 2014

@hapovab No tak snad budeme taky OK, myslím, že mi i začíná panikařit manžel, že by to mohlo být v něm, ale je mi dobrou oporou, naštěstí. A ty jsi byla na testech průchodnosti? Nebo nevíš, jaké to je? Jestli to bolí, je to nepříjemný a tak?

pulpk
autor
2. říj 2014

@jaja01k @editah222
Hoky děkuju 😉

hapovab
2. říj 2014

@pulpk Na tu průchodnost mi doktorka říkala, že bych mohla jít, ale že si myslí že to bude taky ok, protože jsem v únoru hned úplně na začátku potratila (tvz. biochemický těhu). Je to pod narkózou dělá se to laparoskopicky (3 vpichy do břicha), a je to už bráno jako operace - předoperační vyšetření atd. kamarádka mi říkala, že se po tom i dělají hodně srůsty. Tak se na to zatím nehrnu. Teď jsem začala pít kontryhelový čaj a cvičit metodu podle Mojžíšové, to by mělo v případě neprůchodnosti taky pomáhat. A ty máš ovu. a MS v pohodě? Máš pravidelnou ovu.?

ija1
2. říj 2014

pri prvnim ditku do mesice, pri druhem do roka diky brani Nosifolu.......srovnal mi cyklus......

rozarka1980
2. říj 2014

Ahoj, neztracej nadeji, 10mesicu, pak dobre vydarena dovolena a hele 2//. Nezapomen ze ty kazdodenni stresy na to maji velky vliv. 🙂

majkylove
2. říj 2014

@pulpk ahooj,mě už to taky lezlo na hlavu a to to byla chvilka,já už šla k dr když jsme se snažili šestej měsíc,zalhala jsem teda že už se snažíme 8 měsíců a dr mi hned nabral nějaký stěry,pak že mám přijít druhý den menzes na odběry na hormonální profil a když ten bude vpořádku tak manžel na spermio,chtěla jsem mít aspoň tohle základní vyšetření za sebou,kdyby fakt jen v tomhle byla nějaká prkotina,no a na hormonální profil už jsem nedošla bo mrcha už tento měsíc nedorazila 😀 takže to vypadá že se zadařilo po půl roce přesně,ale jestli chceš mít klid k dr bych klidně šla,já osobně sem teda čekat nevydržela a nebýt toho že se zadařilo tak už bysme aspoň věděli na čem jsme 😉

majkylove
2. říj 2014

jo a ještě nevím jestli to mělo vliv nebo to byla jen velká náhoda,ale tento měsíc jsem pila inofolic a zrovna se zadařilo,já mu věřím teda že fakt pomohl 😉

victress
2. říj 2014

@pulpk já po roce začala užívat Gynex, jenom pro psychiku, abych se uklidnila, že pro to něco dělám a nestačila jsem vybrat ani 1 lahvičku a už jsem byla v tom...🙂))

pulpk
autor
2. říj 2014

@hapovab jo jo, všechno pravidelné. Minulý měsíc se mi MS teda o týden posunula (asi kvůli Nosifolu) a dneska jí každou chvílí taky očekávám, ale cítím, že se blíží, potvora.. MS mám teda tak 3 - 4 dny, tak nevím, jestli to není třeba tím. Piju kontryhel (teda budu ho pít teprve druhý měsíc a má mít účinnost až po třech měs.) a beru Inofolic (je o něco levnější než Nosifol). Podle doktora mám všechno učebnicový, jak OVU i sliznici. Mám se mu ozvat po roce snažení bez kladných výsledku a půjdeme na spermiogram a průchodnost. Já jsem někde četla, že se to dá zavadením pondy spodkem a nebo laparoskopicky, ale asi jsem to teda nepochopila a je jen jedna možnost, to je hrůza, v nemocni jsem naposled přes noc byla když jsem se narodila...

pulpk
autor
2. říj 2014

@majkylove Jé tak to gratuluju. Inofolic taky piju první měsíc, ale podle dr. tohle všechno má účinnost až po třech měsících. Já byla u doktora minulý měsíc a chtěla jsem vědět stěry a takový ten základ, jestli to co si myslím je nebo není OVU a to mi potvrdil, že je. Spermiogram by mě taky zajímal, ale zatím tím nechci mažela chudáka stresovat a navíc si myslím, že on bude OK, že to je ve mě a ani si nedovedu představit, že by mu to vyšlo špatně, protože je to fakt skvělech chlap a chci, aby naše děti byli po něm a né po mě 🙂

a.n.d.y
2. říj 2014

Ahoj, nám se zadařilo teď (16. cyklus). Koncem srpna jsme šli do Caru, mně dělali hormonální profil, kontrola v 10DC. Doktor mě chtěl překecat na IUI. Tak jsem mu řekla, že půjdeme, ale až v říjnu. I tak mi ale dal Pregnyl a Utrogestan. Stal se zázrak a já jsem těhotná. Užívala jsem ještě Inofolic, kyselinu listovou s přídavkem Pyridoxinu a po ovulaci pila 5 dnů ananasový džus. Jsem na úplném začátku a klidná budu až po prvním ultrazvuku, ale už teď vím, že nám to bez IUI a IVF jde 🙂

a.n.d.y
2. říj 2014

Jo a na miminko jsem myslela snad každý den. Je pravda, že jsme hodně přemýšlela nad tím, že to přirozeně třeba půjde, ale až samo miminko bude chtít. A taky jsem se uklidňovala tím, že nás čeká IUI, ale myšlenku na dítě jsem z hlavy nedokázala dostat 🙂

achjonetusim
2. říj 2014

Ano, nám. MS pravidelná, ovulace zachycená ovulačním testem, pohlavní styk v plodných dnech - čekali jsme víc jak rok a půl. Ono miminko není na objednávku, není to tak že všechno je jak má být takže automaticky přijde. Přijde až bude chtít, ve svůj zvolenej čas 😉 V ten správnej. Hodně štěstí!

rozarka1980
2. říj 2014

A hlavne na to nemyslet. Ono to prijde kdyz nejmin ocekavate 🙂

evulina77
2. říj 2014

poprvé jsem otěhotněla po 10 měsících snažení, podruhé po 12 měsících a teď potřetí ani nevím, neplánovali jsme to. Pila jsem kontryhel (srovnal mi cyklus a menstruace byla méně bolestivá, pila jsem ho celý cyklus), nejdřív jsem hodně tlačila na pilu a postupně rezignovala a pak hned otěhotněla 😀

a.n.d.y
2. říj 2014

@rozarka1980 "Hlavně nemyslet"...Pardon, ale tuhle větu jsem vždycky úplně nenáviděla 😀

evulina77
2. říj 2014

no ono jde o to spíš si to srovnat v hlavě, "Nemyslet na to" bohužel nejde, ale jde změnit pohled na věc...

a.n.d.y
2. říj 2014

@evulina77 Přesně tak! 🙂 Urovnat si to v hlavě a věřit, že ten pravý den přijde! Obdivuji všechny holky, které si řeknou "od teď na dítě myslet nebudu" a dodrží to. Já to vydržela ani 3 dny 🙂

jaja01k
2. říj 2014

@a.n.d.y Já to taky nesnášela, když mi někdo řekl, ať na to nemyslím, to jsem vždycky měla chuť dotyčnému jednu vrazit. Jak to mám asi udělat, to mi nikdy nikdo neporadil. Sama jsem si řekla snad milionkrát, že na to nebudu myslet, budu se věnovat něčemu jinému. Ale prostě to nešlo. Až to najednou přišlo samo, že jsem to opravdu řešit přestala, a pak se konečně zadařilo 🙂