Imunologie po potratech

hribek
13. bře 2018

Mám skoro 7 letou dceru, která se nám zadarila pocit hned napoprvee, nyni mam za sebou uz 6. zamlkle tehotenstvi. Tentokrat to bylo po vysetrenich pomoci KET, zamlklo to v 11. tydnu. Mame s manzelem prosle geneticke vysetreni, ja hematologii, imunologii. I presto to bohuzel zamlko ☹
Imunologii jsem mela v poradku, zajimalo by me jestli ty testy, ktere se delaji jsou nejake zakladni, nebo se delaji kompletni. Jestli je treba jeste nejaka moznost, ze by testy udelali znovu a neco se treba naslo podrobnejsim zkoumanim... Samozrejme se dr zeptam, jen zkousim jestli tu ma nekdo podobnou zkusenost...

pajita
13. bře 2018

Zkousela se vysetrit stitna zlaza a hormony?

hribek
autor
13. bře 2018

@pajita stitnou zlazu mi vysetrili na hematologii a hormony snad taky

pajita
13. bře 2018

@hribek fakt nenasli nic na hematologii? Ani mutaci a lehce zvysene hodnoty stitny zlazy? To je vazne divne ☹ snad nekdo brzy poradi

mari90
13. bře 2018

@hribek a kde jsi byla na imunologii?

hribek
autor
14. bře 2018

@pajita
@mari90 prave ze nic nenasli. Na imunologii jsem nebyla jen mi delali na klinice testy imunologicky

hribek
autor
14. bře 2018

@pajita mutace taky nemame ani ja ani manzel to zas testovali na genetice ty leidensky mutace

hribek
autor
14. bře 2018

Prave uz si nevim rady. Otehotnim i prirozene ale v urcitym tydnu to proste skonci a tak hledam kde muze byt problem. Tim ze sme sli pres IVF tak jsme meli jistotu ze i embryo je v poradku i po geneticke strance. Bylo nejlepsi🙁

mari90
14. bře 2018

@hribek chtelo by to asi reprodukcni imunologii, ta se dela bud v Praze nebo Plzni

hribek
autor
14. bře 2018

@mari90 asi jo, dneska jdu na gyndu tak se zeptam dr

darkwitch
14. bře 2018

@hribek buď zkusit reprodukcni imunologii a kdyby nic nenašli tak jit do ivf s pregenetickym screeningem

meyryen
14. bře 2018

@hribek doporučuji v Plzni prof. Ullcovou Galovou - přední odbornice na reprodukční imunologii. Jezdím k ní už několik let, hlídala mě celé těhotenství a prednison jsem vysazovala až ve 32tt.....

mari90
14. bře 2018

Take doporucuji prof.Ulcovou Gallovou, bez ni bychom nase deticky nejspis nemely

hribek
autor
14. bře 2018

@darkwitch to mam za sebou na obou embryich co byly mame pgs a jdou v poradku.
@meyryen
@mari90 ted mi jeste dala dr pro kliniku zadanku aby me zvazili nasazeni leku na redeni krve. Na prednison jsem se ptala ale moc se netvarila. Tak uvidim co mi jeste reknou v unice.

meyryen
14. bře 2018

@hribek Hmm....dneska už davaji prednison pomalu každému, jen preventivně......ja teda ještě píchám fraxiparin na leidena a brala jsem godasal na ještě větší ředění krve kvůli APA syndromu....taky častá příčina potratu......
Je mi mi moc líto, ze jsi o miminko přišla. Já jsem aktuálně po 4. revizi:(

mari90
14. bře 2018

@hribek urcite zkus poresit tu reprodukcni imunologii, vysetruji tam strasne moc veci, on nemusi byt treba ani problem jen u tebe, ale muze byt i u partnera, my meli problem oba, ja MTHFR mutaci v homozygotni forme a pozitivni antifosfolipidove protilatky, jemu vysel dvakrat spatny spermiogram nejdříve mel "jen" astenospermii a pred druhym uz to bylo horsi a mel oligoastenozoospermie, pred prvnim ditetem mel jeste ty spermie nejak deformovany, takze bral i leky a spoustu vitaminu stejne tak ja, ale vim, ze tuhle imunologii dela v Praze tusim MUDr. Malickova nebo prave v Plzni ta Ulcova-Gallova, kterou jak jsem psala za sebe moc doporucuju,vysetri opravdu komplexne a navic je to clovek na spravnem miste, je strasne hodna a lidska

amoretspes
14. bře 2018

Určitě pořádně vyšetření imuno,caste potraty bývají také při celiakii.

kafr
14. bře 2018

Repro imunitu dělá Praha - Podolí (Mudr. Madár) a Plzeň (Mudr Ulčová-Gallová). Když jsem to řešila, tak jsem se kdesi dočetla, že Praha se specializuje na imunitu z hlediska neschopnosti vůbec otěhotnět a Plzeň na neschopnost dítě donosit- opakované rané potraty.
Určitě bych na vašem místě řešila problém přes tu Plzeň! Imunita je šílená alchymie a nespoléhal bych se na test z CARu.

sonisek
14. bře 2018

Sice máš Plzeň dál,ale pokud byste měli možnost,zkuste se sem objednat. Doktorka je fakt výborná a určitě vám poradí ;)

eva267
14. bře 2018

Já jsem v podstatě ve stejné situaci. Dcera-pět let napoprvé. 4 zamlklá těhotenství. Genetika, stitna zlaza, hematologie, reprodukční imunologie (u prof. Ulčové-Galové). Nic nenašli. Chtěli jsme IVF s PDG, ale mám už málo vajíček, tak se nevyšetřovalo. IVF nevyšlo. Teď jsem čertvě po KET. Každopádně si vzpomínám, že jsem ještě byla na vyšetření na infekční klinice. Tam sice nic nenašli, ale to jste nezmínila. Tak bych se na to zeptala. Držím palce. Musíme to zlomit🙂

evikos
14. bře 2018

@hribek Určitě zkuste přímo reprodukční imunologii, v Praze nebo v Plzni. V CAR dělají jen velice základní imunulogii

hribek
autor
14. bře 2018

@meyryen no prave ten prednison rikala ze moc davat nechce ze ze ty kortikoidy nejsou nic moc
@evikos
@eva267
@sonisek
@kafr
@amoretspes
@mari90 holky dekuju. zkusim jeste tu plzen, jen musim pockat, vysetruje se 2 mesice po potratu coz me vychazi na kveten, ale zkusim tam zavolat a pripadne se objednat. na genetice nam ty mutace taky vysetrovali a prave se nic nepotvrdilo

hribek
autor
14. bře 2018

Musim mit zadanku? Koukala sem ze jako samoplatce to stoji pro par skoro 26 tisic 😲

evikos
14. bře 2018

@hribek Já myslím,že Tě žádanku určitě vypíší, bud v CAR nebo na u Tvého gynekologa

sonisek
14. bře 2018

@hribek mně vypsali hádanku v CARu,takže když si o to řekneš,tak snad ti dají doporučení ;) Případně si tam zavolej ;)

sonisek
14. bře 2018

Zadanku 😀

hribek
autor
14. bře 2018

@sonisek
@evikos Dekuju, objednam se a domluvim se s doktorem. Transfer chci nechat na cca zari at si uziju leto a trochu se dam dokopy.

evikos
14. bře 2018

@hribek JJ, to určitě dej, pokud člověk není v kondici,nemá cenu tam chodit.....

evikos
14. bře 2018

@evikos Já byla ted právě v Praze u Mudr. Malíčkové. Tak po 8 letech snažení mně zjistila zvýšené protilátky proti embryu...Mám užívat Medrol, mám z toho strach, ale nic jiného mně nezbyde,než to zkusit...

evikos
14. bře 2018

@hribek Já byla ted právě v Praze u Mudr. Malíčkové. Tak po 8 letech snažení mně zjistila zvýšené protilátky proti embryu...Mám užívat Medrol, mám z toho strach, ale nic jiného mně nezbyde,než to zkusit...

hribek
autor
14. bře 2018

@evikos drzim palce! snad to vyjde!