Imunologie po potratech

hribek
13. bře 2018

Mám skoro 7 letou dceru, která se nám zadarila pocit hned napoprvee, nyni mam za sebou uz 6. zamlkle tehotenstvi. Tentokrat to bylo po vysetrenich pomoci KET, zamlklo to v 11. tydnu. Mame s manzelem prosle geneticke vysetreni, ja hematologii, imunologii. I presto to bohuzel zamlko ☹
Imunologii jsem mela v poradku, zajimalo by me jestli ty testy, ktere se delaji jsou nejake zakladni, nebo se delaji kompletni. Jestli je treba jeste nejaka moznost, ze by testy udelali znovu a neco se treba naslo podrobnejsim zkoumanim... Samozrejme se dr zeptam, jen zkousim jestli tu ma nekdo podobnou zkusenost...

sofie1974
14. bře 2018

Dr. Malíčková je úžasná, Medrolu se neboj. Mě se díky ní po xy neúspěšných IVF podařil před třemi roky synek přirozeně.

lennus
14. bře 2018

Zkuste i lázně, po třech potratech je na ně nárok, píšu o tom ve svých dvou článcích.

sarkoc
14. bře 2018

Ja se omlouvám, ze se sem vecpu...prvne držím palce aby to dopadlo a jen mě zaujalo, jak někdo výše psal o té st.zlaze...my máme holčičku 2.5 roku přirozeně bez problémů, i druhé otehotneni hned, ale v 11tt potrat, jsem 5 týdnů po revizi, MS uz se dostavila a z tohohle hlediska se zda byt vse ok, ale pri predoperacnim vyšetření mi zjistili hodnotu hormonu st.zl. 10,8 a že to musím řešit, ze to mohla být příčina...je to hodne špatná hodnota? je možné, ze se to da do kupy nějak bez nasazení hormonů ( třeba stravou)? Mam z trvalého braní léků hrůzu 😕

kafr
14. bře 2018

@hribek my jsme teda byli v Praze a objednací lhůty až měsíc.. zavolat můžeš rovnou😉

evikos
15. bře 2018

@sofie1974 Ahoj.Moc děkuji. Taky jsi užívala Medrol? Žádné negativní účinky jsi nepocitovala?

dendinka
15. bře 2018

@sarkoc lékům se nevyhnes to už je dost vysoké, aspoň na nějakou dobu nebo po dobu těhotenství, ideální pro otěhotnění je TSH kolem 2

sarkoc
15. bře 2018

@dendinka děkuji za odpověd...no otěhotnění nám evidentně problém nedělá, alespon doted, ale neudrželo se no, 7+4 bilo na UZ krásně srdíčko a v 8+4 se přestalo vyvíjet :/

sofie1974
16. bře 2018

@evikos
měla jsem medrol, silné dávky-no, negativní účinky-upřímně trošku byly. Nateklost, spavost a podrážděnost. Ale pro prcka, co by člověk nevydržel🙂

evikos
16. bře 2018

@sofie1974 JJ, máš pravdu. Děkuji za odpověd.

normalnimatka
16. bře 2018

@sarkoc ahoj, mrzí mě, že to nakonec nevyšlo. určitě doporučuju zkusit řešit hormony nějak alternativně..hormmonální "léčba" je cesta do pekel. začneš to jíst, mozek dostane informaci, ok, nemusim hormon vytvářet, když má tělo dost, a v důsledku máš hormony na celej život + samozřejmě zvyšování dávek.

sarkoc
16. bře 2018

@normalnimatka Ahoj 🙂 děkuji moc za názor, ale řešila jsem to už s dvěma lidmi, co s nimi řeším léčbu alternativně (jedno homeopatka a jedna ta paní je tak nějak celkově všechno, a obě se shodly, že když je ta funkce už až takhle hodně snížená, je léčba bez hormonů na strašně dlouho a pravděpodobně s neúspěšným výsledkem...dnes jsem se na endokrinologii (byla jsem poprvé) dohodla, že nasadím minimální dávku Euthyroxu a k tomu Jodid a uvidí se, zda to bude stačit...chci to mít v normě, kdybychom se rozhodli zkoušet znovu druhé mimčo...doktor říkal, že po případném dalším šestinedělí bychom začali vysazovat postupně (a já bych si k tomu přidala homeopatika atd, to už vědět nemusí)...prostě se uvidí, ale když se dvě léčitelky shodly, že dobré výsledky alt.léčby by v tomto případě nečekaly a pokud jo, tak za x let, tak i mě, člověka zarytě stojícího proti klasické medicíně, přesvědčily :/

jasmi
16. bře 2018

Dr. Malíčková je nejlepší, mám díky ní dvě děti..pomohla těm, kterým nepomohl nikdo jiný..bohužel v současné době nedělá, ještě stihla pomoci mé švagrové, která porodila v listopadu, ale po ní není nikdo..Já bzla po 4. zamlklém v Podolí, vyhlášená imunologie a něco málo našli, dali kortikoidy, bohužel i s nima 5. zamlklé..sjela jsem za ty roky celou republiku..taky jsem vpoho počala, ale nikdy nedonosila..byla jsem na x imunovzšetřeních, téměř všude vše ok...a pak přišla dr. malíčková, ta dělala testy úplně jinak, za par dnů výsledky - antifosf. syndrom (ten midělali už několikrát jinde a prý ok..mazec no), také namnožené intracelulární cytokiny..nasadila léčbu, za dva měsíce byly hodnoty v normě, dovolila těhotnět, to se hned zdařilo, asi do 15.týdne jsem ještě něco brala, pak celé těhu píchala clexan a narodila se dcera..za rok sjem k ní šla znovu, znovu zjistila, nasadila léčbu, za dva měsíce dovolila těhotnět, těhu hned a za 9 mesíců tu byl syn🙂)bez ní bych byla va 40 bez dětí už navždy..ale prý snad ještě někde dělat bude, chce to sledovat..dr. Karin Malíčková..držím palce..někde něco musí být špatně..6 zamlklých už fakt není náhoda..

jasmi
16. bře 2018

@evikos te´d to čtu..ona už dr. Malíčková někde zase dělá?????

fialka77
16. bře 2018

@jasmi Ahoj, Malíčková je v Iscare a v Gennetu,

jasmi
16. bře 2018

@fialka77 aha, super..a to jsou CARy že?Tak to nejde k ní jít jen tak?

fialka77
16. bře 2018

@jasmi Když už jsi k ní chodila, tak myslím, že by tě přes recepci těch CARů mohli objednat.

jasmi
16. bře 2018

hihi, to není pro mě..mi už dvě děti stačí🙂)

hribek
autor
17. bře 2018

@jasmi dekuju rikam si ze bych se objednala na duben do Unicy dohodla se s mym doktorem vo dal zeptala bych se na tu doktorku a snad mi vypisou zadanku.

jasmi
19. bře 2018

@hribek jestli nekdo pomuze, tak ona, drzím palce

xxxzuzajdaxxx
11. črc 2018

@evikos nevíte, kde nyní mudr malickova ordinujel?

dendinka
11. črc 2018

@xxxzuzajdaxxx v gennetu ve středu a jinak v iscare

hribek
autor
12. črc 2018

@xxxzuzajdaxxx ja ji chytla v iscare. objednani cca mesic

hribek
autor
12. črc 2018

Ahojky, tak dr Malickova je poklad. Sla jsem k ni s tim, ze imuno je posledni sance neco podchytit. Nasla mi nejaky deficit MBL, lidsky protein, takze si jednou tydne picham Subcuvii a uvidime co a jak bude. Pichala sem 3 tydny pred transferem, transfer byl ted v pondeli a ktomu mi dala jeste fraxiparin. Snad se zadari. Drzim vsem palecky.

any301
25. lis 2019

Ahojky. Mohu se prosím zeptat. Měly jste některá z Vás zvýšené NK bunky?

moon1988
6. kvě 2022

@hribek ahoj, procitam diskuze. Mam diagnozu MBL deficit a byla take u doktorky Malickove Cerne. Pomohla Ti nejspis k miminku, na profilu mas z roku 2019 miminko?

hribek
autor
31. črc 2022

@moon1988 ahoj. Ano pomohla mi po ivf. Mame diky ni synka a ted dokonce jeste dceru 2mesicni. Ta se nam povedla prirozene ale opet jsem nastoupila k mudr cerne a dodrzovala lecbu jako u syna

moon1988
31. črc 2022

@hribek dekuji za odpoved a krasne zpravy 🌸❤️ Jsem rada ze se podarilo.

jolinal
21. zář 2022

@hribek ahojky, mohu se zeptat v čem tvoje léčba spočívala? Dostávala jsi injekce imunoglobulinu? Jak dlouho před otěhotněním byly nasazeny a v jakých intervalech a množstvích? A byla tvá zamklá těhotenství v 1. trimestru? Je krásné vidět, ze vše dobře dopadlo a ještě dvakrát!

Promiň za tolik otázek, ale mám podobný problém a jsem dost v koncích kam dál. Máme s manželem 2 děti 9 a 6 (mladší syn - předčasný odtok plodové vody, porod se musel vyvolávat v 38.týdnu, syn měl 2,8kg). Poté během posledních třech a půl let 10 těhotenství, která všechna zamlkla mezi 7.-11. týdnem. Všechna přirozeně. Veškerá rozsáhlá genetická, hematologická, hormonální, ultrazvuková vyšetření i manželova v pořádku. Žiji v zahraničí, a repro imunologie je tady bohužel neexistující obor. Byla jsem i u Dr. Černé na konzultaci v Gennetu jako samoplátce, ale ta mě nijak nevyšetřila, jen nasadila injekce imunoglobulinu igamplie každé dva týdny, to už jsem byla v 5tt. Dopadlo to 9.potratem v 8tt. Pak jsem se nechala vyšetřit na dálku imunologem jinde a byly zjištěny vysoké hodnoty NK buněk. Před otěhotněním nasazen intralipid pokaždé okolo ovulace, prednisolon, clexane. Otěhotněním prakticky ihned. Minulý týden zjištěno na utz zastavení srdeční činnosti v 6+5tt po normálně stoupajícím hcg v předchozím týdnu. Nikdy nekrvácím, vše se zjistí až na utz. Je mi 37 a nemůžu věřit tomu, že všech 10 embryí od 34.let by bylo geneticky vadných.

Také mi bylo zjištěno, že mám deficit podtřídy IgG4 a nízký komplement C4, což by mohlo ukazovat na možnost deficitu MBL. Nikdo mě tady ale na MBL nevyšetří. Tady to s souvislosti s potraty neřeší. Už nevím, kde hledat chybu. A zdá se mi, že IVF s pre-implantačním vyšetření embryí by byl jen drahý potrat. Vše by ukazovalo na ten deficit MBL, ale nevím, jestli by to mohlo způsobovat potraty, i když děti už mám. Budu ráda za tvoji zkušenost!🙏

lennus
21. zář 2022

@jolinal Ahoj, dovolím si sem vstoupit. Taky jsem neměla potíže s otěhotněním, i když poprvé to trvalo rok, ale to se bere celkem jako norma. Syn se narodil 33+1, pak potrat v 11.t. a předčasný porod ve 23. Byla jsem v lázních a zjistili mi komplementopatii, na pracovišti, kde tenkrát působila Malíčková, byla jsem u její kolegyně, mladé lékařky, byla moc fajn. V těhotenství jsem docházela na injekce na imunologii, tuším ty igamplie co měsíce, a dcera se narodila dva dny před termínem. Ještě jsem konzultovala s MDr. Kouckým od Apolináře, ten s Malíčkovou tuším kdysi spolupracoval. Tebe tedy nikdo kompletně nevyšetřil na imunologii, že by ti vzali více ampulí krve a prozkoumali ji?
Takže bys ráda ještě třetí? Mě taky láká, ale už to nebudeme pokoušet, jsem šťastná za dvě zdravé děti. Držím palce!

jolinal
21. zář 2022

@lennus díky moc za reakci! Moc mě mrzí, co se ti stalo. Je to nepředstavitelné, ale je dobře, že se přišlo na příčinu a vše se v dobré obrátilo. Já jsem taky samozřejmě šťastná za 2 zdravé děti, ale prostě ve mně hlodá fakt, že těhotním jak na běžícím páse, ale nic ještě po 2.dítěti nevyšlo. Ani jedno těhu nebylo biochemické.. vždy ZT. Žiji bohužel už 15 let v zahraničí, v severské zemi EU a repro imunologie tady neexistuje. Nevěří na to a netestují to, tečka. Po 6. potratu jsem byla jako samoplátce v Plzni u Prof. Ulčové-Gallové, ta udělala za nehorázné peníze jen testy na APS syndrom, které jsem už měla z dřívějška a protilátky proti spermiím, zóna pellucida a ovariím. Vše ok, kolik bych prý ještě chtěla dětí, mám být ráda za to co mám a asi pro mě už jen darované vajíčko. Já jsem ráda, za to co mám, ale chci se jen prostě dopátrat nějaké příčiny. Tohle už nemůže být náhoda.

No, nevzdala jsem to a doktorka tady mi empiricky předepsala clexane, aspirin a prednisolon po + na testu. Na tom jsem potratila ještě 2krát. Když jsem byla potom ještě po 9. těhotná, byla jsem u Dr. Malíčkové-Černé v 5tt. Prý by nemělo smysl dělat v té době imuno testy, tak udělala jen t-regulační lymfocyty, ty byly příznivé, tak nasadila Igamplii 1x každé 3 týdny (stihla jsem jen 2), prednisolon, aspirin a clexane. Opět stejný scénář. Konec v 8tt. Tak doporučila IVF s pře-implantační genetikou embryí.

Opět mi to nedalo a našla jsem gynekologa-porodníka v zahraničí, který se zabývá i repro imunologií, ale není imunolog a spolupracuje na dálku. Přes něj jsem se nechala testovat na NK buňky a cytotoxické cytokiny. Tady jsem si nechala nabrat krev a poslala express do laboratoře v USA. Tam vyšly vysoké NK buňky. No jak už jsem psala, léčba intralipidem nezabrala.

Teď jsem ještě psala paní Dr. Černé (Malíčkové), zda by mělo smysl testovat MBL deficit, protože nějaké imunomarkery, které jsem si tady jako samoplátce nechala udělat, mi vyšly nižší (deficit IgG4 a nízký Komplement c4) a mohly by souviset s komplementopatií. Bohužel mi odpověděla, že na tak rozsáhlé on-line konzultace nemá kapacitu.

Tak to asi vzdávám, nikdo mi kompletní repro imunologii vlastně nikde neudělal a zvýšené NK buňky mohou být i díky nějakému menšímu nachlazení. Do ČR se jen tak teď taky nedostanu a nevím, zda se se mnou bude chtít ještě vůbec někdo zabývat.

Vlastně jsem jen chtěla vědět, zda MBL deficit může způsobovat opakované potraty i po dětech, s tím, že druhý porod byl trochu předčasný a syn byl menší.