Kostrč - bolest 7 měsíců po porodu. Řešit to cviky nebo návštěva lékaře?

Zodpovězené
16. bře 2020

Dobrý den,

zhruba od sedmého měsíce po porodu (trvá to zhruba už dva měsíce) mě bolí kostrč, a to tak, pokud dlouho sedím nebo stojím nebo chodím, tak pokud si pak sednu (nebo opět sednu), tak cítím bolest, jako kdybych na ni před tím upadla (což se nestalo). Po porodu jsem s ní žádné problémy neměla, žádná bolest, nic. Nevím, zda na to nemůže mít vliv skolióza páteře, kterou mám, a zda se kostrč např. nevrací do nějaké špatné polohy, kde byla celý život před porodem.

Moje otázka zní. Mohu si na to někde najít nějaké cviky nebo musím někam k lékaři nebo to nemám řešit?

A může to mít nějaký vliv na další případné otěhotnění?

Popř. nemáte doporučení, kam v Praze zajít?

Děkuji mockrát.

Dobrý den,

Váš problém opravdu je pro odbornou fyzioterapeutku, chtělo by to uvolnit měkké tkáně pánevního dna, pokud jsou v něm nějaké spoušťové body a popřípadě zmobilizovat kostrč. Skolióza samozřejmě vliv má na to veliký.
Konktrétní místo v Praze Vám ale bohužel přes tento web nabídnout nemohu. Navrhuji vyhledat odbornou rehabilitaci v gynekologii.

Přeji Vám vše dobré,
Daniela Císařová DiS.
www.danielacisarova.cz
e-mail: fyzioterapeut@danielacisarova.cz