Bolest zad v 6. měsíci. Co Vám pomohlo?

1993sandra1993
22. bře 2020

Ahojky holky 🙂 Dnes jsem 20+3 a mám skoro obden velké bolesti v kříži. Snažila jsem se najít nějaké úlevové polohy apod, ale nedaří se mi. Nemáte nějaké zkušenosti a rady co vám třeba pomohlo? Děkuji mockrát 🤰❤️

alilali
22. bře 2020

Znám, obávám se, že na to ti moc věcí nepomůže. Mě teda pomohl nahřívací polštářek, ale to jen na chvíli, nejvíc však když mě partner hladil po zádech, trošku silou, ale ne moc.

1993sandra1993
autor
22. bře 2020

@alilali děkuji 🙂 polštářek jsem také zkoušela, je ale pravda že to byla pomoc chvilkova :/ cvičím i na míči prý to má taky ulevovat od bolesti, zatím ale bez výsledku..

lida9
23. bře 2020

soukromi fyzioterapeut , ale ted je to zrovna sluzba, kterou nesezenes☹ zkusila bych zlehka cvicit a protahovat, mozna neco jako tehu joga... a asi jedine prezit nejak do porodu☹ ja mela cviky od fyzio presne dle mych problemu, ale bez toho aby te videl, ti nikdo na dalku ty cviky nesestavi☹ drz se....

1993sandra1993
autor
23. bře 2020

@lida9 každopádně děkuji moc za radu... Zkusim se pozeptat u známých zda třeba někoho neznají 🙂 třeba dnes mám problém se i zvednout :/

lu31nka
23. bře 2020

Take trpím velkými bolestmi zad. Jedine co Mi na ně pomáhalo bylo plavání, které teď momentálně není možné...navštívila jsem fyzioterapeutku která mi záda promasirovala... 5 dní potom jsem bolesti měla lepší ale pak se to všechno zase vrátilo do starých kolejí 😏

spiny
23. bře 2020

Ahoj, mám bloklá záda už asi od 4. měsíce (teď 6.). Zkoušela jsem vše možné i nemožné, ale nejvíce mi pomohlo se vyhnout sezení. Takže ležet, stát nebo chodit. Neprohýbat se v zádech. Super je také cvik, kdy si lehneš na záda, kolena si přitáhneš co nejvíce k sobě a kouliš se sem a tam, to mi lupe až v mozku. Ostatní věci jako nahřívání a jiné cviky určitě neuškodí. Ale okamžitou úlevu mi už pak neposkytovalo nic, skončila jsem doma týden na kontrolce a po týdnu fakt v posteli - zázrak. Mnohem lepší. Předtím jsem si už ani nezavázala botu a nemohla se naklonit ani nad umyvadlo. Hodně štěstí!!!

nazka
25. bře 2020

@1993sandra1993 já chodila na masáže celý těhotenství a bylo to lepší. Nicméně nejvíc pomohlo pak porodit 😞 několik dní po porodu jsem si uvědomila, že mě záda vůbec nebolí..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru