Ibuprofen v 2. trimestru. Může to mít nějaké následky?

Zodpovězené
10. srp 2021

Dobrý den,

mám dotaz. V pondělí jsem byla na trhání stoličky. Již je to 4. den, co mě bolí okolí zubů. Jelikož nepomohl Paralen ani Deogel, vzala jsem si každý jeden den Ibuprofen, který mi byl doporučen i zubařem, že malé množství neublíží.

Může to mít nějaké následky?

Teď kloktám Tantum verde.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ve 2. trimestru by užití Ibuprofenu vadit nemělo, ale určitě bych v případě problémů upřednostnila Paralen. Pokud je bolest tak velká, že Paralen nepomůže, je třeba kontrola u lékaře, jestli není po extrakci komplikace.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová