Bolest hlavy v 15. tt. Může miminku ublížit ibuprofen?

gabriela_85
14. lis 2011

Ahoj holky, jsem v 15tt a včera mě naprosto ukrutně bolela hlava, křičela jsem a brečela bolestí, poprvý v životě se mi tohle stalo, snažila jsem se celý den to vydržet, pila jsem čistou vodu, snažila se usnout, ale nic...opravdu mě z toho bolely už i zuby, šíje a tak jsem to v pul druhy v noci nevydržela a vzala si ibuprofen, myslíte, že se může miminku něco stát? Mám z toho ted výčitky, ale v tu chvíli jsem byla bolestí uplně bez sebe ☹

m.o.u.s.e
14. lis 2011

@gabriela_85 tak když ho nebereš každý den po hrstech,tak to mimi neuškodí...mě to gyndr. v ojedinělých případech povolil a takhle hnusná migréna k tomu patří..hlavně nebrat aspirin, sice je nejvíc ohrožující v třetím trimestru,ale tomu bych se vyhnula obloukem po celé těhu.

vojtisek2007
14. lis 2011

@gabriela_85 ahoj, trpím na migrény a bohužel ani v těhu se mi nevyhly a můj gyn mi brufen schválil....jak píše mouse - když se vezme jeden tak by se nemělo nic stát....já ho brala ve všechy trimestrech a v pohodě....

versam
14. lis 2011

taky mě občas bolívá hlava a jediné co mi pomáhá je brufen,tak jsem u prvního těhotenství z toho měla obavy,ale koupila jsem v lékárně nějakou mastičku z bylinek na potírání spánků při bolesti a kupodivu mi to pomáhalo.Ale taky si nemyslím že pokud se vezme jeden brufen vyjímečně že by to mimču uškodilo

gabriela_85
autor
14. lis 2011

Díky moc holky, ja z toho byla uplně vyplašená ale takovou bolest hlavy jsem měla opravdu poprvé v životě...pořád jsem se držela a říkala si, že kvůli mimi nemůžu, ale nakonec jsem to nezvládla a vzala si ho. neberu ani léky na alergii no prostě nic a snažim se fakt do sebe nic necpat, ale tohle byla otázka "života a smrti", pže kdybych si ten brufen nevzala tak určitě skočim z balkona

pampeliska1
14. lis 2011

@gabriela_85 tak pokud si vzala brufen jednou, tak by se snad nic stát nemělo, ale už si ho příště neber. Je opravdu v těhotenství zakázaný, a to po celou dobu, viz
http://safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=178&...
To si radši vem Paralen, ten zabere taky a v těhotenství se může téměř "volně".
Ještě jsi psala o lécích na alergii, tak ty se v těhotenství můžou, není je potřeba vysazovat.

versam
14. lis 2011

@pampeliska1 no jo otázka je jestli paralen pomůže,mě třeba nikdy na bolest hlavy nezabral,ale naštěstí mi pomáhala ta mastička jak jsem psala výš 😉

pampeliska1
14. lis 2011

@versam tak určitě by bylo lepší ho první vyzkoušet, zvlášť, když se to stalo poprvé v životě.
Jak se tam mastička jmenuje? Taky mě někdy bolívá hlava večer, ale na léky to naštěstí není.

versam
14. lis 2011

@pampeliska1 to si právě nepamatuju,vím jen že to bylo přírodní,byla to taková menší žlutá tuba.Musím vyrazit do lékárny a koupit si jí,abych byla připravená,kdyby mě hlava začla bolet,tak pak napíšu název

monny89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
versam
14. lis 2011

@pampeliska1 tak jsem si vzpoměla tohle je ona 🙂 http://www.lekarna.cz/aromatica-kosmin-pri-bole...

pampeliska1
14. lis 2011

@versam díííky 😉 😎

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
hasky24
14. lis 2011

zkus tohle http://www.lekarna.cz/barny-s-flavomigran-tbl-15/ ale nevim jak v těhotenství 😒

melis7
15. lis 2011

@gabriela_85 myslím,že se nic stát nemůže.Ve ii trim,což už jsi je Brufen myslím bezpečný.Nesmí se před porodem.Miminku by se mohlo stát něco se srdíčkem.Ale až ve ii. trimestru.

jarka23
24. lis 2011

v I. a II. trimestru můžeš, ve III, nesmíš!

smoulinka.ciko
24. lis 2011

Brufen nevím, ale paralen jo,. a v lékarně mi říkali, že v II. trimestru můžu v akutním případě Nurofen.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru