Mléčné zoubky. Je nutné je trhat?

Zodpovězené
17. říj 2019

Dobrý den,

jsem rozvedený a mé dceři bude 6 let. Zoubky nemá nějak pokažené, ale občas se jí vytvoří váček. Bývalá žena přišla s tím, že dcera musí nutně do nemocnice a v narkóze jí budou trhat relativně zdravé zuby. Trochu-hodně mě to zneklidňuje, neboť si na bolest nijak neztěžuje.

Cca před rokem ji trhali stoličku, ve které měla malinký kaz. Zoubek měl 3 obrovské kořeny. Ale stále tam má díru, protože jí stálý zub už nenarostl.

Můžu Vás požádat o názor a na Váš pohled na situaci, prosím?

Děkuji.

Dobrý den,

pokud je pod zubem váček, znamená to, že v zubu je zánět, zub je mrtvý. Někteří lékaři zuby, pokud nebolí, nechávají, jiní je extrahují, přece jen je to ložisko zánětu. Záleží v jakém stavu jsou. Co znamená, že je nemá "nějak pokažené". Můžete zajít na konzultaci k jinému lékaři a zeptat se na druhý názor. Další věc je, proč se zuby musí trhat v celkové anestezii - je dcera špatně ošetřitelná? Pokud ne, nevidím problém v extrakci v lokální anestezii.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová