Umrtvení a trhání nejen zubu moudrosti v těhotenství. Nevadí to?

Zodpovězené
25. únor 2020

Dobrý den,

jsem na začátku těhotenství po IVF a dnes do rána to vypadá, že mi začíná růst druhý moudrák.

Mohl by se prosím nechat vytrhnout?

Nevadí ranému těhotenství umrtvení a trhání zubu?

Děkuji Vám mockrát za odpověď.

Dobrý den,

pokud se zub jen prořezává a jiný problém nemáte, zatím bych vyčkala. Extrakce ani lokální anestezie nejsou kontraindikovány v těhotenství, ale přece jen, pokud to není nutné, po konzultaci se zubním lékařem, bych výkon na Vašem místě odložila (zvláště pro těhotenství po IVF).

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová