Zapálená dáseň za jedničkou. Je to problém dásně nebo zubu? Co udělat, abych to vyléčila?

Zodpovězené
15. bře 2021

Dobrý den,

chtěla bych se s Vámi poradit. Za předním zubem - jedničnou (zevnitř úst) mám červené trošku oteklé dásně, bolestivé na dotek nebo když jím. Mám to asi týden, vypláchuji si ústa slanou vodou, cucám Septilen a samozřejmě často si myju zuby.

Co myslíte, je to problém dásně nebo zubu?

Co mohu udělat (použít), abych si to vyléčila?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

z popisu tuším, že může jít spíše o mechanické podráždění dásně, tvrdým jídlem, nešetrným čištěním atd. Pokud je to tak, do týdne by se to mělo určitě zlepšit, místo čistěte, ale jemně. Pokud by nedošlo ke zlepšení, raději se objednejte ke svému lékaři ke kontrole.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová