Dítě do péče nevlastního otce. Mám šanci?

Zodpovězené
15. čer 2023

Dobrý den,

mám dotaz... Jsem nevlastní otec dítěte, bydlím už jinde, dítě nemá tatínka - je po smrti a jeho matka je neschopná se starat, protože jen leží doma a žije ze sociálních dávek, minimálně 10 exekucí, které nesplácí - je jí to jedno, sem tam uvaří snídaně a večeře nedělá, takže syn papá zrovna to, co najde v lednici, a když je u mě, tak má snídani atd.

Má klid, nikdo na něho neřve a chce být se mnou a já bych také chtěl, ale jakou mám šanci u soudu, když jsem nevlastní otec a když má záznam ve škole, že se o něho nestará, ale starám se já o syna chci, aby z něho jednou v životě něco bylo. U matky nemá šanci, protože nevidí správný příklad a já chodím do práce atd., pracuji ve školství. Bydlím v bytě 3+1 a mám tam podnájemníka - je to holka, která je v jednom pokoji.

Myslíte, že mi ho dají do péče?

Rád bych mu pomohl. Mám ho rád, je jako můj syn.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

uvedené doporučuji řešit s místním OSPODEM.

Když by dítě projevilo zájem být ve Vaší péči, bylo by to sice složité, ale ne nemožné. Dítě by se muselo oficiálně odebrat z péče matky z důvodu, že matka nezabezpečuje řádnou péči. Následně byste mohl podat např. návrh na svěření do pěstounské péče.

JUDr. Renáta Smetana
Smetanovo náměstí 979/2, Ostrava
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz
tel.č.: 603 33 33 44