Vlastnictví bytu. Jak by to bylo v případě rozvodu?

Zodpovězené
23. říj 2023

Dobrý den,

manžel si pořídil byt ještě před manželstvím. V bytě žijeme společně a vychováváme dvě děti.

V případě rozvodu by byt zůstal manželovi a já bych odešla bez ničeho, i když jsem za ty roky do bytu vložila i své finance?

Děkuji

Dobrý den,

ano, v případě rozvodu patří byt manželovi, jelikož jej nabyl před manželstvím.

Co se týče Vašich investic, závisí na tom, zda tyto finanční prostředky byly získány z Vašich výlučných prostředků před uzavřením manželství, nebo se jedná pouze o finance, které jste měla během manželství na svém bankovním účtu.

V případě, že se jedná o finanční prostředky, které jsou součástí společného jmění manželů, mohou být považovány za investice do výlučného majetku manžela. Z těchto peněz (pokud budete schopna je prokázat), byste měla nárok na polovinu.

JUDr. Renáta Smetana
Smetanovo náměstí 979/2, Ostrava
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz
tel.č.: 603 33 33 44