Doklad o výši čtvrtletního příjmu. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
3. srp 2022

Dobrý den,

žádám o porodné a nevím si rady s formulářem "doklad o výši čtvrtletního příjmu" partnera.

Musí s tímto formulářem za účetním, který mu vyplní příjmy, nebo si to můžeme vyplnit sami a předložit k tomu výplatní pásky?

A když jsem byla na nemocenské, kdo vyplní příjmy mně?

Musím někam na úřad, nebo si to úřady "řeknou"" mezi sebou?

Děkuji moc.

Hezký den,

přítelův příjem musí potvrdit v zaměstnání. Na formuláři je potřeba razítko a podpis zaměstnavatele.

Jestliže jste Vy byla po dobu celých třech rozhodných měsíců v neschopnosti s výplatou od OSSZ, tak na formuláři zaškrtněte kolonku, že jste pobírala dávky nemocenského pojištění a ÚP si Váš příjem stáhne z portálu OSSZ.

Jestliže máte stále platnou pracovní smlouvu, nechala bych si pro jistotu Váš formulář také potvrdit u zaměstnavatele. Je možné, že jste v rozhodném období pobírala náhradu za nemoc od zaměstnavatele (prvních 14 dnů nemoci).

Bc. Adéla Cachová
sociální pracovnice