Přechod z rodičovského příspěvku na mateřskou. Je třeba něco vyřídit?

Zodpovězené
25. zář 2022

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak mám postupovat. Beru rodičovský příspěvek na 20m. syna, mám ho do 3 let. Jsem těhotná a cca v půlce ledna bych měla jít na mateřskou, na kterou mám nárok.

Chtěla bych se zeptat, jak to bude s rod. příspěvkem, zda ho musím nějak ukončit nebo se ukončí automaticky sám s přechodem na mateřskou a zda mi bude vyplacen zbytek cca za 12 měsíců.

Moc děkuji za radu a informace.

Hezký den,

den nástupu na mateřskou dovolenou musíte nahlásit i na Úřad práce, čímž se pobírání rodičovského příspěvku zastaví. Až budete mít rodný list mladšího dítěte, zajdete si na ÚP a ten Vám zbytek rodičovského příspěvku doplatí na základě Vaší žádosti.

Zažádat o doplacení můžete až s podáním žádosti o nový rodičovský příspěvek, případně hned po obdržení rodného listu.

Bc. Adéla Cachová
sociální pracovnice