Příspěvek na bydlení. Je možné získat aspoň nějakou část?

Zodpovězené
12. kvě 2022

Dobrý den,

prosím Vás, chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné dostat příspěvek na bydlení třeba jen půlku z toho, co činí nájem.

Manžel sice vydělává 30 000 Kč, ale výdaje má kolem 15 000 Kč a já jsem teď na neschopence a v září budu brát rodičovský příspěvek. Na mateřskou nemám nárok - měnila jsem práci a ve zkušební době otěhotněla a musela hned na rizikové. Na rodičovském příspěvku mít skoro nic nebudu - nevím, kolik to činí na 3 roky, zda 7 500 Kč nebo 8 300 Kč.

Nájem teď platíme 6 000 Kč za garzonku. Ještě nějakou dobu by se v ní dalo bydlet, než dítě vyroste, ale máme problémy s věčně opilími sousedkami a věcně se něco řeší s policií nebo starostou. Chtěli bychom se odstěhovat do většího, ale dnešní ceny bytů za nájmy jsou vysoké. Když nebudeme vybíraví, najdeme byt do 12 000 Kč se vším všudy. Jenže když manželovi zůstává ani ne 15 000 Kč a z toho by měl ještě platit nájem a já mám svoje výdaje a platím 2500 Kč měsíčně, tak to budu muset platit z rodičovského příspěvku.

Je možné získat aspoň nějakou část příspěvku na bydlení?

Moc děkuji za odpověď.

Hezký den,

na internetu si do kalkulačky zadejte Váš celkový přijem domácnosti a uvidíte, jestli se do koeficientu pro příspěvek na bydlení vejdete. Pokud neznám Vaše celkové příjmy, náklady na bydlení a počet a věk členů domácnosti nejsem schopná Vaši situaci posoudit.

Bc. Adéla Cachová
sociální pracovnice