Taky jako spolujezdci hlásíte : "Zprava dobrý"?
Eli to už slušně odkoukal, ale ještě má trošku rezervy🙂
Včera jsme jeli něco zařizovat a manžel stál na křižovatce, já řešila něco v mobilu a trochu jsem se zapomněla.
Eli zezadu zahlasil : Zprava dobrý. Manžel se rozjel (samozřejmě se rozhlídl i sám) a zezadu Eli : "A kde je vůbec to pravo?"
😀
@betelgeuzz u nás doma a snad všude v rodině hlásíme ale rozhodně to neznamená že se řidič nekoukne sám 🙂
Tak nějak automaticky hlásím, ale muž to nesnáší, považuje to za zbytečné, když se musí stejně spolehnout jen na sebe. Já to taky jako řidič teda moc ráda nemám.
Naše malá nám ale zase permanentně hlásí "Stópká, to je stópká" 😂
U nás se zas kontroluje semafor: "Tatííí, ty jsi projel na oranžovou!"
Haha, to mi připomíná, jak jsem dřív jezdila s asi dvouletou K. na cvičení a, co si budem namlouvat, v parkování mám ještě hodně co zlepšovat. Takže v podstatě vždycky jsem po zaparkování prohlásila: Hmm, stojím teda blbě, ale co už. A ona pak po každém zaparkování i manželovi začala hlásit: Ty teda stojíš blbě. Ale co už, noooo.... 😀
Nehlasim, manzel to nesnasi 😀
@apacheee 😀 my tu holčičku máme a brebentí a rozumuje úplně stejně. Značky aut, značky u cesty,.. zajímá jí úplně vše. Takže můžeš být v klidu. Většinou mám večer už vymluvenou díru do hlavy. A Martínek nezůstává pozadu 😀 Ještě nemluví, ale dohání to zvukovými projevy 😀
Říkáme to s manželem oba. Na každé křižovatce následující rozhovor:
Spolujezdec: "Zprava dobrý."
Řidič: "Zleva tanky."
To mi nějak nevadí, ale vadí mi, když spolujezdec vedle mě "brzdí" nohama. Nejhorší je na to moje máma. Vidí, že za 50 metrů někdo prochází a už dupe jako na brzdu, kterou jako spolujezdec nemá 😏
Jj hlasim a manžel si sám zkontrolujte to samé když řídím já,a naše princezna už se taky připojuje 😀
manželovi to vadí, takže nehlásím a mě to on samozřejmě taky nehlásí. U nás doma to mamka vždycky taťkovi hlásila a on na to i čekal a zřejmě se podle toho řídil.
Manzel hlasi a ja mam bzdycky chut ho zabit 😂😂nemam to rada,navic on se vzdycky tak nakloni do toho okynka ze js doprava ani nevidim .tak vzdycky cekan az se zas opre ,to uz zad on chyta nervs proc jako nejedu 😂
Nehlásím automaticky - nemám k tomu odvahu 😀 Ale pokud opravdu manžel nemůže vjet na hlavní z toho důvodu, že není schopný (podle hustoty provozu) sledovat oba směry najednou, tak mu ten pravý ohlídám - ale musí o to poprosit, jinak by to pak bylo na mojí zodpovědnost 😀
Nehlásím, stejně se ten řidič musí kouknout sám 🙂. Chlap hlásí a mě to vadí 😀. Jo a
@ma_cherie , manželovi takhle brzdím já, když má stres (což má furt, páč pořád vyrážíme pozdě), tak jezdí jak prase a já se fakt bojím, zejména když jsou děti vzadu. Už jsem ho takhle dvakrát vyhnala od volantu a dořídila to za něj... (když to píšu, zní to hrozně, ale v rámci zachování vztahu mi to přišlo jako nejlepší řešení 🤔)
Nehlásím a sama nemám ráda, když mi to někdo hlásí, speciálně když je to můj tatínek, který kdy řídil maximálně kolo 😀 A manžel taky nemá rád, když mu tam strkám hlavu, stejně je v tu chvíli zodpovědný on.
Nehlásím a jako řidiče by mě ani nenapadlo se tím řídit. Švagr tak jednou naboural.
Ale Eli dobrý 😀