Ockovali ste male mimi proti rotavirom? Ma to zmysel? Prevazia pozitiva nad negativami? Dakujem.
taky jsme nechali naočkovat
Já nenechávala (jinak zbytek ockovano dle kalendáře včetně pneumokoku)
Stejně jako perla28, povinné a pneumokoky ano, rotaviry ne.
Ano,nechala...
Neockovali jsme rotaviry ani pneumokoky.
Rotaviry mi přijdou zbytečné, pokud tedy nemáte dítě, ktere olizuje nákupní vozík, okna v tramvaji atd.😉 Pneumokoky dle meho smysl mají, davali jsme Prevenar.
já ano, bylo to tou dobou všude okolo a některá miminka končily v nemocnicích na kapačkách, kvůli hydrataci...já se toho bála..no a malý to nedostal, třeba by to nedostal ani tak, ale tu chvíli mi to přišlo jako dobrý nápad...pneumo jsme jinak začali očkovat až v 9 měsíci
Ne, pouze hexa. Podle mě to smysl nemá. Je tolik kmenů a očkuje se pouze proti malé části. A věřím, že buď bysme to zvládli doma nebo v nemocnici. Takže za mě zbytečné očkování 🙂
nenechala, máme povinná očkování a pneumokoka, jinak nic navíc nedávám
Ano, ale muz dost cestoval tak jsme se bali at nic nepriveze.
U druhatka byl muz doma, tak druhatko nema
Nenechala.
Dakujem vsetkym za nazory. Doktorka zmienila medzi recou, ze ich ockuje len asi 10% rodicov, tak ma prekvapuje, ze ste mnohi ockovali... vraj zalezi ci planujeme nejak moc do kolektivu alebo nie. To ale zatial neviem, zatial sa moc von neodvazujeme... A inak muz dost cestuje do Izraela, tak neviem, ci to moze vyt zvysene riziko nebo ne...
neočkovali jsme- má povinné očko+ pneumokoka...Do dětského kolektivu chodíme od 2,5m a dcerka doted oblizuje co se dá ( přestala jsem to řešit,bych se zbláznila 🙂)
Také jsme neočkovali mají povinné+pneumokoky.
Rozhodně ano, očkování má velmi vysokou účinnost proti nákaze i těžkému průběhu. Nedávno jsem nějaký takový hnus chytla já a jak jsem byla šťastná, že mám děti očkované. Každý rodič, jehož dítě s tím skončí na kapačce, to dalšímu dítěti dá bez váhání, navíc se to ani nepíchá.
Rotarix jsme nedavali, prislo mi to zbytecne. A v okoli znam deti co skoncili na kapacce i kdyz byly ockovane. Tech typu jsou mraky. Jinak deti se mi s prujmovym onemocnenim setkaly az ve skolce.
Ano a má to smysl, dcera měla dvakrát s lehčím průběhem, kamarádky co neockovali skončili s dětmi v nemocnici. Týden před tím než jsem naočkovali zemřelo u nás v nemocnici roční dítě na komplikace rotavirove infekce. Je to pár kapiček do pusinky, bez vedlejších ucinku.
Stejně tak pneumokoky, zatím nikdy zánět středního ucha a navíc mám kamaráda po pneumokokove meningitide a lehké mentální následky to na bohužel zanechalo...
@alubif nevim, necetla jsem relevantni odbornou literaturu, jak prevenar brani proti zanetum stredniho ucha. Ale z okoli vim, ze i ockovane deti na to trpi. Nektere i 4-6x za sezonu. Mam nektere deti ockovane nektere nee. A jsou na tom vsichni stejne, bez zanetu, jen nejstarai syn mel jednou pichane ucho. A zrovna on ockovany byl.

ja ano, u nás ta pozitiva prevazila