icon

Ockovali ste male mimi proti rotavirom? Ma to zmysel? Prevazia pozitiva nad negativami? Dakujem.

avatar

ja ano, u nás ta pozitiva prevazila

11. zář 2018
avatar
Komentář byl odstraněný
avatar
Komentář byl odstraněný
avatar

taky jsme nechali naočkovat

11. zář 2018
avatar

Já nenechávala (jinak zbytek ockovano dle kalendáře včetně pneumokoku)

11. zář 2018
avatar

Stejně jako perla28, povinné a pneumokoky ano, rotaviry ne.

11. zář 2018
avatar

Ano,nechala...

11. zář 2018
avatar

Neockovali jsme rotaviry ani pneumokoky.

11. zář 2018
avatar

Rotaviry mi přijdou zbytečné, pokud tedy nemáte dítě, ktere olizuje nákupní vozík, okna v tramvaji atd.😉 Pneumokoky dle meho smysl mají, davali jsme Prevenar.

11. zář 2018
avatar

já ano, bylo to tou dobou všude okolo a některá miminka končily v nemocnicích na kapačkách, kvůli hydrataci...já se toho bála..no a malý to nedostal, třeba by to nedostal ani tak, ale tu chvíli mi to přišlo jako dobrý nápad...pneumo jsme jinak začali očkovat až v 9 měsíci

11. zář 2018
avatar

Ne, pouze hexa. Podle mě to smysl nemá. Je tolik kmenů a očkuje se pouze proti malé části. A věřím, že buď bysme to zvládli doma nebo v nemocnici. Takže za mě zbytečné očkování 🙂

11. zář 2018
avatar

nenechala, máme povinná očkování a pneumokoka, jinak nic navíc nedávám

11. zář 2018
avatar

Ano, ale muz dost cestoval tak jsme se bali at nic nepriveze.
U druhatka byl muz doma, tak druhatko nema

11. zář 2018
avatar

Nenechala.

11. zář 2018
avatar

Dakujem vsetkym za nazory. Doktorka zmienila medzi recou, ze ich ockuje len asi 10% rodicov, tak ma prekvapuje, ze ste mnohi ockovali... vraj zalezi ci planujeme nejak moc do kolektivu alebo nie. To ale zatial neviem, zatial sa moc von neodvazujeme... A inak muz dost cestuje do Izraela, tak neviem, ci to moze vyt zvysene riziko nebo ne...

11. zář 2018
avatar

neočkovali jsme- má povinné očko+ pneumokoka...Do dětského kolektivu chodíme od 2,5m a dcerka doted oblizuje co se dá ( přestala jsem to řešit,bych se zbláznila 🙂)

11. zář 2018
avatar

Také jsme neočkovali mají povinné+pneumokoky.

11. zář 2018
avatar

Rozhodně ano, očkování má velmi vysokou účinnost proti nákaze i těžkému průběhu. Nedávno jsem nějaký takový hnus chytla já a jak jsem byla šťastná, že mám děti očkované. Každý rodič, jehož dítě s tím skončí na kapačce, to dalšímu dítěti dá bez váhání, navíc se to ani nepíchá.

11. zář 2018
avatar

Rotarix jsme nedavali, prislo mi to zbytecne. A v okoli znam deti co skoncili na kapacce i kdyz byly ockovane. Tech typu jsou mraky. Jinak deti se mi s prujmovym onemocnenim setkaly az ve skolce.

11. zář 2018
avatar

Ano a má to smysl, dcera měla dvakrát s lehčím průběhem, kamarádky co neockovali skončili s dětmi v nemocnici. Týden před tím než jsem naočkovali zemřelo u nás v nemocnici roční dítě na komplikace rotavirove infekce. Je to pár kapiček do pusinky, bez vedlejších ucinku.
Stejně tak pneumokoky, zatím nikdy zánět středního ucha a navíc mám kamaráda po pneumokokove meningitide a lehké mentální následky to na bohužel zanechalo...

12. zář 2018
avatar

@alubif dakujem za skusenost. Praveze uplne bez moznych vedlajsich ucinkov to nie je, coz ma prave odradzuje...

12. zář 2018
avatar

@alubif nevim, necetla jsem relevantni odbornou literaturu, jak prevenar brani proti zanetum stredniho ucha. Ale z okoli vim, ze i ockovane deti na to trpi. Nektere i 4-6x za sezonu. Mam nektere deti ockovane nektere nee. A jsou na tom vsichni stejne, bez zanetu, jen nejstarai syn mel jednou pichane ucho. A zrovna on ockovany byl.

12. zář 2018
avatar

@astrid_sk v tom případě bys nemohla užívat ani Paralen nebo Brufen .... 😉

12. zář 2018
avatar

@rubika proti zanetom stredneho ucha je ockovanie proti pneumokokom, ktore je tiez dobrovolne...

12. zář 2018
avatar

@alubif nerozumiem teraz v akej suvislosti myslis ten paralen a brufen? Kvoli tym vedlajsim ucinkom?

12. zář 2018
avatar
12. zář 2018