Dnes jdu s další #anketou
Máte rádi víno? Jaké, bílé, červená, růžové...? Kde ho kupujete? Objednáváte z internetu? Budu moc ráda ty tipy ❤️
Bíle víno -kupujeme hodně ze Znovína nejraději edici s Ještěrkou ( manžel pro ně dělal aplikaci a byl tam na exkurZi a ochutnávce ) Zkusila jsem vinařství Tesařík tak uvidime a občas nam doveze znamej od tchanu víno, ale to si nemužu vzpomenout na nazev vinařství🤔
Miluju polosladke. Hodne sladke a dobre vim, ze mi to nikdo nevypije, protoze nikdo jiny takovou sladkou vec nema rad. Nesnasim cervene. Je pro me moc hutne. Vino bereme pouze lahvove z Palavy. Nekolikrat za rok tam jezdime. Manzelova firma tam ma hotel a primo sveho dodavatele vin takze o lahve je radne postarano.
Víno je moje srdcovka. Babička i taťka dělají odjakživa domácí víno a já se chystám vyzkoušet to taky. Jinak miluju bile, polosuhé - polosladke. Top pro mě je vinarstvi Štěpánek a vinařství Krist. Zajímalo by mě kde objednávate?
Kupujeme u nás Znovin, ale proto, abychom pak chodili na putování. 😂 Ne, dělám si srandu. Mame tady plno mistnich vinařů. Mezi kterými je i Pialek&Jager, kteří dodavaji vino i do restaurace s michelinskou hvezdou.
Bílé polosuché - Vinařství Tesařík
Víno milujeme. Žiju na jihu Moravy a muž v oboru vinařství pracuje, takže kupujeme víno od skvělých vinařů z okolí.
Pokud chceš tip na víno z internetu, tak doporučuji vína ze Sonberku, můžu doporučit třeba směs Chardonnay a Pinot Gris, které má úplně karamelovou chuť. Ale nevím, jestli je zrovna v prodeji.
Víno nepiju vůbec, nechutná mi, vyzkoušela jsem více druhů a vše je na mě kyselé...pivo taky ne, to je zas moc hořké 😀 já jedine cider nebo slivovicu, tatranský čaj apod :D
A ještě abych vám dala tipy přímo ze srdce jižní Moravy, tak určitě vyzkoušejte vinařství Srholec (najdete na Facebooku) ❤️, dále vinařství Pergen, vinařství Kern, vinařství Kadrnka.. A vinařství Volařík ani představovat nemusím, to zná nejspíš každý 😊
Víno už piju, ale je bílé a sladké ☺️ většinou Pálavu, Hibernal, při nejhorším Irsai.. Vloni mi švagrova dovezla z jižní Moravy Pálavu od Srholce a to teda pro mě bylo nejlepší víno, jaké jsem kdy pila 🥰
Štěpánek, Lahofer, pak vína od konkrétních malých vinařů z Mikulova a okolí, nezapomeneme se nikdy zastavit, když jedeme 😊
Mám radši bílé a vždycky mám období, kdy vyhledávám konkrétní odrůdu. Tak teď je období vlašského ryzlinku ☺️
Miluji víno 😀 teď jsem teda těhotná, tak mám útrum. Dřív jsem pila jen bílé, od té doby co znám manžela si dáváme i červené. Nejraději suché nebo polosuché. Z červených nejčastěji nakupuji Merlota, Dornfeldera a Cabernet Sauvignon a z bílých Müller Thurgau, Víno nakupujeme nejčastěji přímo na Moravě od vinaře. Za mě doporučuji vinařství Volavka Dolní Dunajovice nebo vinařství Hlinecký Čejkovice.
a to ja jsem ze Znojma a Znovin bych zrovna nedoporucila, me jejich vina nikdy moc nebrali...
za me treba Lahofer, Waldberg, Špalkovy atd.
Již od mala jsme s bráchou chodili ma víno k dědovi do sklepa 😂 Teď mám nejraději bílé, či růžové. A nejlepší víno mám přímo od strýce, kousek od domu 😊😉 Tak objednávám tam www.vinarstvi-salsa.cz
Zrovna včera jsem dostala tuto dobrotu za šití roušek 😊😉
Ještě dodatek k mému prvnímu komentáři. "Karamelový" Pinot s Chardonnay najdete v tomto odkazu. Ale upozorňuji, že to je výrazná chuť, víno je barikové, ne každý to má rád. Dál určitě stojí za zmínku Pálava 2016 🍷http://www.sonberk.cz/cs/3-velky-sonberk
Tak to víno jo!!! Narozdíl od kávy. Jsme ze Znojma, takže je to jasné! A nejen Znovín nebo Vinné sklepy Lechovice(které jsou veřejnosti nejznámější), ale i lokální rodinná vinařství, mnozí známí mají svůj vinohrad/vinný sklep/víno. Často jezdíme ke známým načepovat sudová vína nebo do Znovínu. A jinak mám ráda spíš sušší bílá vína. A teda dost ujíždím na šumivých vínech.
Nepiju. Nechutná mi to. Když někde jsme, je to pro mě volba místo piva, které fakt nevypiju, ale abych si doma dobrovolně otevřela láhev vína, to fakt nechápu 😄 místo toho si otevřu čokoládu 😂
Miluji víno, jezdíme ke známému 2-3x ročně do Mutěnic na prodloužené víkendy. Bereme sebou kola a děláme vyjížďky. 😉
Nejraději mám bílé polosladké, ale někdy si dám i sladké 😉
Náš vinař tvrdí, že k polosuchému a suchému vínu se musíš propít 😁
Bílé a růžové. Bereme od kamarádčina taťky.
@1lenuska1 To se tak hezky čte. ❤️ Ano, Mikulov a celé naše okolí Pálavy má jedinečnou atmosféru, pro mě vyloženě srdcová záležitost, jsem vděčná, že tu bydlím. Určitě by se vám líbilo i v tom vinařství Srholec jak jsem už psala, je v pěkné lokalitě pod Kopečkem a Vlašák mají úplně fantastický. Jsou to mladí lidé a víno dělají s nadšením. 😊
Nejraději máme bílé a kupujeme nejčastěji u nás ve vinotéce, které patří vinařovi nebo objednáváme víno od Cigánka,ten má moc dobré vína.
Miluju bílé suché a objednáváme ze Znovína už několik let - s ještěrkou i bez ještěrky, s ledňáčkem i bez ledňáčka. Máme už svá oblíbená, která nám chutnají. Občas mi kamarád přinese lahvinku od Volaříka.
Bílé, sladké, nebo růžové, většinou vinařství Volařík.....
Nemam, jsem pivar. Ale když uz jedem na Moravu do sklipku nebo jsme ubytovani u vinařů, pak jej piji, ale spise sladké 😉
Nejradeji rose. Ale moc tomu nedam. Celkove mi alkohol prestal chutnat.
Bílé nebo růžové polosuché nebo polosladké a musí krásně vonět po kytičkách. Takže když se povede Tramín červený, Pálava, Chardonnay, Rulandské šedé jsem spokojená. Docela mi chutná od Znovínu Sauvignon Tropical. A nejúžasnější vína dělá pan Jakubík - Vinařství Jakubík - Zlechov. To jsem schopná vypít i bílé suché 😉
Červené suché - Merlot, Modrý Portugal a Rulandské modré, značku přímo oblíbenou nemám. A pak si dám ráda třeba nějaké ovocné víno - borůvka, rybíz, višeň, hruška.
Bílé, dobře vyhlazené..a hlavně Maďarské..vozime si přímo z Maďarských vinic 🍷 a české vinařství u kapličky..nejradši chardonnay, rulandske šedé a tramin červený
Bílé či růžové a nejraději si vozime z Moravy kam jezdíme každé září 🙂 nebo potom vinoteka ve městě. Preferujeme česká vina, nejraději mame z Pálavy 🙂🍷🥂
Miluji víno spíš bílé a občas červené(ale to spíš v zimě),zrovna včera jsme měli Veltlinske červené rane od Vajbaru bylo výborný 😋 Moji rodiče mají vinoteku,tak mě zásobují😊
Holky dost tu píšete, že máte rády sladké víno, tak tady pro vás tip na jedno, co fakt stojí za to 🌸 http://www.gorcikovi.cz/bila-vina/35-devin-2018...
Jsme vinaři, každý rok jezdíme do různých zemi a míst a poznáváme. Moravská vina pijeme pouze bílá, nejlépe sucha. Vino bereme z Velkých Bílovic od Vinařství Spěvák, již několik let. Červená vina pijeme pouze v jižanských zemi, milujeme Chianti z Toskánska nebo Rioja ze Španělska
Víno piju odjakživa. Ale čím jsem starší tak piji zásadně vína červená a to těžší. Cabernet Sauvignon nebo Modrý Portugal. Mám ráda plnou chuť vín. A dávám přednost vínům českým, ale i vína z Chile nebo Maďarska jsou výborná.
Bílé a sladke, beru toto a vsichni kolem nemůžou vynachválit 😊😊. Ale je to opravdu pro ty kdo má rad sladke vinecka 😍😍. https://www.vinotrh.cz/nabidka-vin/bile-vino/sa...
To jsou krásné tipy ❤️ Já mám ráda bílé víno, nejraději polosuché nebo polosladké. Spokojená jsem s Červeným Traminem, Rulandské bílé/šedé a Pálavou.
Hodně bereme od Vinařství Krist, když jsme byli ve Znojmě, tak jsme brali vína ze Znovín.
Rádi bysme něco objednali přes internet a zkusili něco nového. Protože ta nabídka v obchodech, no. A ve vinotékách je v našem okolí zbytečně draho.
Takže opravdu ráda uvítám tipy 🙂
@jerry009 už jsem zkusila napsat o ceník do vinařství Srholec. Jejich fcb profil se mi moc líbí 😍
@berumedvidkova také jsem ze Znojma a třeba po Lahoferu mě šíleně bolí hlava, to stejné Lechovice. 😕
@ivakalinova to je taky vcelku dobrá otázka, co je pro Tebe zbytečně vysoká cena za láhev vína?
Uz sedm let jedine Vinarstvi Zalesak z Vrbice, vsechno ma vyborne, vybere si kazdy. Na leto doporucuji az skoro prechlazenou Frankovku rose, ach...
@raffaelo tak to uz pak zalezi jaky vino, odruda, jakost, stari, proces vyroby...bolehlavy zpusobuje vic faktoru, tam uz pak je potreba vybirat😊, ale kazdy mame svy oblibence😉
@raffaelo spíš jsem to myslela tak, že jsou to malinké vinotéky a mají ceny nadsazené. Ve větších městech a na internetu je seženu mnohem levněji. Ale vážně o hodně.
@ivakalinova Ivi myslím, že ted má Vinařství Srholec zrovna i dopravu zdarma 😊
My jsme se propili k vinařství Stávek. Nejraději růžové Trnkmanska. A ZD Němčičky kde se toho dá taky spousta vybrat. No a pak italská vína bílá suchá.
S manželem máme nejradši červený tramín Znovín. Já mám ráda i červené, frankovku Habáni 🙂
Vino mam rada, kazdorocne jezdime na vikend na Jizni Moravu do sklipku na degustace. Z posledni jsme si privezli vina z vinarstvi Osicka, vinarstvi Kovacs. Vyborne vina.
@jerry009 jojo, mají, už dělám objednávku 🙈 Děkuji moc ❤️
Stanislav Mádl Velké Bílovice, naše srdcovka, jiné u nás nemá šanci, fantastické 😊
@ivakalinova Jee super ❤️ Taky budeme ochutnávat nový ročník, už se těším 😊 Tak na zdraví a ať vám chutná. 🥂
@jerry009 děkuji moc, dám určitě vědět 🙂
Normálně chodíme hlavně pro stáčené a bereme jak ověřené druhy, tak občas zkoušíme něco nového.
Teď v časech, kdy se snažíme noc netrajdat, jsme se naučili na tyhle Bag-in-boxy 😁 Mají jak růžové, bílé, červené a překvapilo nás, že všechny tyhle bagy od Víno Mikulov jsou fakt dobré. Fakt doporučuju
Máme rádi víno (zas vůbec nepiju pivo), české mám ráda bílé - Volařík, Tetur a Znovín.
Červené mám radši ze zemí, kde je víc sluníčka - Francie, Itálie
Jedno doporučení ode mě. Dnes jsem doplnila zásoby, moje topka 😍
@marta88 na Štěpánka si brousím zuby. Nám přišla zásilka a luxusní, výborné 👌
@ivakalinova Štěpánka určitě doporučuji a na Srholce se díky tobě chystám zas já 😉
@marta88 tak pak si dáme vědět? 😅





Bílé, polosladke-vinarstvi Štěpánek