icon

Dnes přicházím s prosbou o radu. Adámek nakonec ve vajíčku vydržel doteď. Ale hlava už začíná čouhat. Aktuálně 15 měsíců, cca 12 kg. Do jaké pokračovací jít?

❤️

avatar

Záleží, co si představujete, jaký máte auto, cenový limit, atd. 🤷🏻‍♀️ Určitě bych nevolila Joie Every Stage. Teď mu bude ještě velká

16. pro 2022
avatar

Urcite bych volila takovou, ktera umoznuje jeste vozit v protismeru. Ty vetsinou jde zaradit do jedne ze 2 kategorii - do 18kg, vetsinou na isofix a s protismerem do 25kg poutane pasy. Ty prvni zpravidla zaberou mene mist v aute a casto jsou otocne, takze je poutani pohodlnejsi. Ty druhe zase umozni vozit v protismeru dele a jsou stabilnejsi. My mame obe dve. Prvne jsem koupila synovi isofixovou a kdyz jsem do ni potrebovala presadit dcerku, sel syn do vetsi protismerky na pasy.

16. pro 2022
avatar

Tak to mu vydrželo vajíčko dlouho. U nás jen 9m. Potřebujete s isofixem? Volila bych otočnou, teď bude jezdit v protisměru, později se otočí po směru jízdy. A aby šla hezky zaklonit na spaní.

16. pro 2022
avatar

My měli Romerku 9-18 hlavně s ISO fixem

16. pro 2022
avatar

@1pomnenka u nás do dvou let vydrželo vajíčko 😁

16. pro 2022
avatar

@jolana24 Bude to do nové Octavia Combi. Limit asi nemám 🙂
Samozřejmě protisměr....

16. pro 2022
avatar

@1pomnenka máme teď vajíčko Cybex, je do 13 kg. Emča mi v Cloud Q vydržela do 20ti měsíců. Pak měla Cybex Sirona. A teď má Römer🙂

16. pro 2022
avatar

Pokračovací jsem měla römerku otocnou, dala se otáčet všemi směry, usnadňuje to výstup z auta 😊 ale je teda těžká jak prase pokud ji budete vyndavat a nandavat do jinych aut.

16. pro 2022
avatar

@1pomnenka
@michalusenka my me dceru (14m) taky jeste ve vajicku . Na doporučení
@jolana24 mame Klippan Dinofix. Ma tam jeste dost prostoru nad hlavou,myslim,ze jeste nejakou dobu vajicko vydrzi 🙂

16. pro 2022
avatar

My přestaneme jezdit autem až vyroste z vajíčka 😭 Nenašla jsem doatatečne úzkou pokračovací sedačku, bez izofixu - takovou aby se na izofix poutat nemusela...

16. pro 2022
avatar

Já mám rada pohodlí i pro sebe. Začala bych vybírat otočnou… Dokud dítě nenastoupí samo, je to výhra. Ale záleží, jak často jezdíte. Pro někoho to může být zbytečné.

16. pro 2022
avatar

Mame Joie Spin 360 a je to nej sedacka, jakou jsme kdy meli.

16. pro 2022
avatar

Malá měla Römer dual fix i-size, otočnou, a byla skvělá.

16. pro 2022
avatar

@ivakalinova Do oktávky jedině Joie nebo Besafe, případně jiný pásový protisměrky. Možná bych volila Joie i-spin grow- otočná, do 18kg protisměr, pak do 25 posměr. Nebo čistá protisměrka Joie i-prodigi do 23 kg a 125cm. Případně do vašeho auta jdou Joie i-spin 360, Besafe izi turn.

16. pro 2022
avatar

@martinka_33 Takových je, ale záleží jak moc úzkou hledáš. Obecně ty sedačky na pásy zaberou míň místa, když se dají posunout i trochu do strany

16. pro 2022
avatar

My máme čistý protisměr pro syna - axkid minikid, a pro dceru připravenou besafe stretch, taky čistý protisměr. Záleží co jaké jsou představy. Čistý protisměr, otáčecí, na pásy nebo isofix, cena..

16. pro 2022
avatar

@jolana24 vzhledem k tomu, že i vajíčko je natěsno, tak je to průšvih 😀 Budu muset sehnat užší podsedák, ten co má dcera je docela široký. Musí se cejít sedačka, podsedák sedačka. Teď máme cejce, podsedák, sedačku. Sice většinou jezdím jen já a děti s tím, že jedno dítě je vpředu, ale občas potřebujeme nekam jet všichni a stokilocej chlap se vzadu mezi sedačky tuplem nevejde 😀

16. pro 2022
avatar

Joie spin 360. Za mě top a jsem ráda že jsem tenkrát manžela přesvědčila. Ta otočná funkce je skvělá a to že je jde jak po směru tak i do proti je prostě skvělý.

16. pro 2022
avatar

V Octavii combi mame Nuna Prym (otocna o 360 st.), za me je o level lepsi co do manipulace a kvality materialu nez Joie spin 360, kterou mame u prarodicu, v protismeru
tam me i mnohem vic mista na nohy.

16. pro 2022
avatar

@ivakalinova U nás nešlo o váhu dítěte, ale o to, že mu v 9m přesahovala hlava nad opěradlo. To nesmí být, protože při autonehodě jde každý celým tělem nejprve nahoru a to by srazilo vaz. A ano, jsme celá rodina postižena automobilovým průmyslem. 😅

16. pro 2022
avatar

také Joie i-Spin 360 a nej! vozime v nove octavii

16. pro 2022
avatar

Joie I spin 360 výborná investice, otočných je super, a dcera má krásný výhled ven.

16. pro 2022
avatar

Doporučuji skupinu na fb, kterou vedou pánové, kteří tomu rozumí. Pořadí podle typu auta a rozměrů dítěte. Taky zrovna vybíráme pokračovací sedačku a ve výběru máme joie I harbour, joie ispin 360 nebo nuna todl.

16. pro 2022
avatar

Máme ve ctyrkove octavce Joie I-spin grow a nemůžu si stěžovat.

16. pro 2022
avatar

Zaujala mě ta otočná sedačka. Vydrží v ní i starší děti v protisměru? U nás byl řev ve vajíčku, až když byl syn po směru, tak se to zlepšilo.
@anis87
@wiwiane
@bucifalek

17. pro 2022
avatar

@petaov malá má 2 a půl a dobry, je spokojená, vidí ven

17. pro 2022
avatar

@petaov malá bude mít dva a spokojenost největší. Minimálně do 3-4 let chci aby jezdila v protisměru.

17. pro 2022
avatar

@petaov jinak jsou i protismerky až do 36 kg 😎

17. pro 2022