icon

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot...

Malá tou vakcínou ockovana v pondělí. Nohu tvrdou kolem místa vpichu. Zatvrdlina. Kolem červený vpich. Zítra schválně zavolám doktorovi co a jak. Malá 7 měsíců. 🙈
Nemáte nějaké informace o tom, co a jak? Neptali jste se někdo doktora co a jak? 👎

avatar

Nechci to zlehčovat, ale stejnou reakci měl syn i na očkování vakcínou, se kterou problém nebyl. Držím palce, ať je i u vás vše v pořádku 🍀

24. lis 2022
avatar

Máš v očkováku přesně tuto šarži?

24. lis 2022
avatar

@malenka3 ano prave, ze jo

24. lis 2022
avatar

Achjo, tak dlouho jsem očkováni odsouvala až naockovala malou v 7 měsíci a pak toto!!!

24. lis 2022
avatar

@janinasvecova zavolej zítra lékaři, my to tady nevymyslíme. Z toho článku se nezdá, že by to byla nějaká zásadní závada, klidně cinkni i na ten SÚKL.
Přeji, ať je brzy lépe a reakce brzy zmizí.

24. lis 2022
avatar

Hned po přečtení článku jsem to kontrolovala a syn byl naočkovaný Prevenarem s touto šarží. Bylo to v říjnu, reakci neměl žádnou, ani zatvrdlinu na nožičce. Až půjdeme na prohlídku, tak se na to pediatry zeptám.

24. lis 2022
avatar

Syn byl touhle sarzi očkování před 3 týdny, reakci neměl žádnou ale je pravda, že teď má týden teploty, kašel jak blázen a hlavně ten zánět spojivek. Doufám, že to s tím nesouvisí, zítra jdeme na kontrolu k dětské, tak se zeptám.

24. lis 2022
avatar

@xnikax1 Tak schválně dej prosím vědět 🙏🏼

24. lis 2022
avatar

@xnikax1 taky se zítra zeptám a zavolám pediatrovi 🙏🏼

24. lis 2022
avatar

pediatr nic vedet nebude, nikdo nevi v čem presne je problem, ani sukl, vracet je nemame, jen je mame schovat mimo a nepoužívat. Vic nikdo nevi.

24. lis 2022
avatar

@janinasvecova Hele syn má zatvrdlinu která trvá tak 3 dny po každém očkování. Nemusí to nutně znamenat problém. Ale chápu tvůj stres, taky jsem hned kontrolovala očkovák.

24. lis 2022
avatar

Zrovna tohle je celkem bezna reakce na jakekoliv ockovani. V tom clanku pisou zaniceny misto vpichu a zanet spojivek, takze pokud ma oci v pohode a nema nohu cervenou a oteklou tak to snad zvladl dobre 🙂 ale za zavolani doktorce urcite nic nedas, asi bude dobry, kdyz vas bude monitorovat.

24. lis 2022
avatar

@xnikax1 ten kasel se zanetem spojivek jsme ted meli 3 tydny cela rodina, a i nekolik lidi na MK psalo, ze ma tuhle divnou kombinaci priznaku(+casto usi) a nebyli to rodiny s miminama, tak to jen pro uklidneni, ze to je nejaka potvora, co ted lita, tak by to snad ani u vas nemuselo mit souvislost s vakcinou.

24. lis 2022
avatar

Zarudnuti a zatvrdlina je bohuzel casta reakce

24. lis 2022
avatar

@sowelo26 a něco na to? 😇 Ostatní děti nikdy nic prave.

24. lis 2022
avatar

Ty vole.... A my mame obe sarze ockovane...no je mu neco??? Od ockovani vubec nespi pres den a jenom place...neee...zuby zejo...

24. lis 2022
avatar

Dcera má zatrvrdlinu na noze po hexe ještě nyní v deseti letech. Čas od času se zvětší a svědí. Takže zatrvrdlina s tou "vadnou" sarží vůbec souviset nemusí.

24. lis 2022
avatar

@ciocca špatná reakce nebo proč se udělá? Já si říkala jak zatla nozku tak zda z toho.

24. lis 2022
avatar

Dr. říkala, že zřejmě alergická reakce na nějakou složku vakcíny. Dokonce jí na tom místě roste pár černých dlouhých chlupů 🙈

24. lis 2022
avatar

Malá dostala v pondělí ten prevenar ach jo 😩 Jsem z toho teď nervní 😔

24. lis 2022
avatar

Vaclav mel pro prevenaru mega rekaci na noze. Varici horkou ztvrdlou jelito pres cely stehynko. A to to je 6let..... chlad mu to, pokud boli davej analgetika (vaska to fakt mega bolelo) az nebude bolet masiruj. Nam to pomohlo (reakce mel po vsech vpichach prevenaru)....

24. lis 2022
avatar

Holky, neporadím. Taky bych volala pediatre. Moc moc na Vas myslím. Člověk ma z očkování respekt, i když je vakcína v pořádku.
Zarudly vpich od deti také znam. Chladila jsem gelem na spáleniny a davala nurofen.

24. lis 2022
avatar

@janinasvecova obě moje holky měly po očkování červené bouličky a byli jedno co to je za látku. Doktorka nám pokaždé doporučuje mazat místo vpichu Fenistilem😉

24. lis 2022
avatar

chladit a mazat fenistilem v případě reakce....to mi vždy po očkování radila naše pediatra

24. lis 2022
avatar

Holky, nevyšilujte, opravdu, nebojte se. Proč se objevily zrovna tyto dvě vakcíny? Protože nejspíš někdo nechal naočkovat dítě rovnou oběma vakcínami najednou, aby nechodili víckrát, a nejspíš dítě dostalo nějakou hroznou reakci, třeba i febrilní křeče, co já vím. A maminka se postěžovala v SUKL. Který radši pozastaví obě věci a všechno pořádně prošetří. A pak vydá prohlášení, že je všechno v pořádku. Jsem si naprosto jistá, že je to v pořádku. 🍀🙏

24. lis 2022
avatar

@manitu88 protoze urcita neobvykla reakce reakce byla u dane sarze pozorovana ve vice pripadech.

25. lis 2022
avatar

To je běžná reakce.Urcite místo vpichu chladit a boule tam může být i několik měsíců.A nepodléhat panike.

25. lis 2022
avatar

@janinasvecova V článku píší, že jim lidi hlásili vyšší procento nežádoucích účinků než je běžné - a zjevně už nějakou delší dobu (jinak nemohli poznat to "vyšší procento"). Není tam nic o tom, že ty účinky jsou nějaké problematické, jenom že je více těchto dvou. Ty můžeš mít i normálně - a nepoznáš předem. Takže pro jednotlivce žádná změna.

25. lis 2022
avatar

@sowelo26 protoze je vic takovych doktorek a maminek, ktery to rvou najednou.

25. lis 2022
avatar

@manitu88 hele, jasne se pise neobvykla... Tedy neco co se doted nedelo. To vubec nemusi souviset, ze to daji naraz.

25. lis 2022