** Co všechno máte v lednici, když ji otevřete? **
Napište mi, co vše máte téměř vždy v chladničce (🥗🍣🥕🍏...) a my podle Vašich "surovin" v nových dílech Vaření s Lubošem ( https://i.modrykonik.cz/2X6Dklg ) uvaříme aka "CO MŮJ DŮM DAL" 🙂
Inspirujeme se Vámi a Vaší chladničkou! Tak s chutí do toho! Co tam máte?
Vejce, mléko, máslo, smetana ke šlehání, zakysaná smetana, bílý jogurt, pomazánkové máslo, droždí, šunka, salám, lučina, eidam, oštiepok, hermelín, mrkev, rajčata, paprika, okurka, citron, ghí, arašídové máslo.
My tam vždy máme vejce, tvarohy, bílé jogurty, zakysané smetany, máslo obyčejné i máslo pomazánkové. Pak šunky, sýry. Ze zeleniny rajčata a papriky. Taky tam je několik měsíců otevřena majonéza, kečup a hořčice. Ve dveřích ještě mléko a kokosové mléko. Snad jsem nic nezapomněla, nechce se mi vstávat z gauče. 😄
Jogurty, máslo, margarín, tatarka, majolka, hořčice, kečup, vajíčka, sterilované okurky (když jsou otevřené), sterilované cibulky, mléko, smetana ke šlehání, měkký tvaroh, otevřená marmeláda, lemonek, tavený sýr (moje úchylka 😂, je jen pro mě), šunka, tvrdý sýr ementálového typu, vždy nějaká zelenina (rajče, okurka, paprika, ledový salát, mrkev, ...).
To je tam skoro vždycky, pokud to zrovna nesníme, nebo to dokupujeme, aby to tam bylo.
Vejce, mliko, maslo, korenova zelenina, rajčata, okurka, šunka, sýr, jogurty, džemy, kys. Okurky, majoneza, tatarka, hořčice
Lipanky! More Lipanku 😂Holky to zboznujou 🤦♀️😂
Kyselé okurky, kvásek, mrkev, jogurty, smetana 12%, zakysaná smetana, cibule, česnek, máslo, vejce, mléko, tvrdý sýr, citron, libová šunka, hořčice, tuk na pečení, big shock a pivo
Smetana na vaření, hořčice, rajčata, sušená rajčata, okurky, cibule, máslo, šunky, vejce, tvrdý sýr, listový špenát čerstvý i mražený, zelené fazolky
Ja napisu, co tam mam ted, to tak nejak byva s ruznymi obmenami standard: porek, mrkev, cervena repa, cerstvy koriandr, plocholista petrzelka, citron, chili papricka, redkvicky, vejce, mleko, maslo, ovocny a bily jogurt, balkansky syr, gorgonzola, niva, pastika, meloun, smetana na vareni a zakysana, lucina, emental, gouda, passata, tvaruzky, ancovicky, feferonky v oleji, ledovy salat. Jinak ale treba jablicko, jak je v ikonce mame mimo lednici, tak jeste napisu: cibuli, cesnek, brambory, jabka, banany, avokado, granatove jablicko, zeli... Jinak maso, vyvary, dalsi zeleninh a ovoce ( napriklad ruzne bobule z leta) a bylinky mame na mrazaku...
Vajíčka, máslo, z většiny nějakou šunku, mrkev, paprika, okurka, kyselé okurky, dochucovadla (kečup, hořčice...), mléko, paštika, Smetana. To tam je vždy
Jogurty, tvarohy, smetany (na vareni, ke slehani i zakysana). Maslo, Lucina, cerstve mleko, pak otevrena horcice, tatarka a domaci marmelada. Sunky a syry (gouda, eidam). Rajcata, okurka a paprika, aktualne brokolice (strida se s kvetakem, cuketou, porkem atd), korenova zelenina, jablka, hrusky. A vajicka. A ve dverich vino 😊 Jinak brambory, cibuli, cesnek a banany mame v komore, to do lednice nedavame.
U nas v lednici je bezne sunka, vic druhu syru, maslo, lucina, jogurty, kefiry, smetana, tvaroh, ruzne druhy zeleniny vc korenove, vajicka, marmelady, kysele okurky, nakladana repa, majolka, tatarka, vino, pivo, birell a pak veci na grilovani - parecky, hermelin, kecup, horcice a dalsi ochucovaci omacky, plus uvareno ted aktualne gulas a hovezi vyvar.
Mleko, sunka, maslo ,vejce,rajcata, jogurty
Základ máslo, ghii, vejce, tučná smetana, zakysana smetana, bílý jogurt, parmazán nebo peccorino, anglická slanina, rostlinné mléko, zázvor, česnek, rajčata, salát a okurka
Obvykle po nakupu mliko, maslo, sadlo, horcice, vejce, bile jogurty, nejake pribinaky/lipanky, smetany na vareni, zakysane smetany, tvaroh, kvasnice, Gervais (kupa), sunka, gothaj (ten je chlapuv), nejake chlapovy pomazanky, ruzne syry (gouda, chedar apod.), varena cervena repa, kysele zeli, citron, mrkev, celer, petrzel, rapikaty celer, jarni cibulka, salatove okurky, bila redkev, kedlubny, zluta a cervena paprika, porek, chlapuv petilitrovy jablecny dzus, co si redi s vodou. V mrazaku mam ruzne maso, ryby a spoustu mrazene zeleniny.
Hlavně jablka, perlu,máslo, heru, droždí,mléko, marmeládu, sirup, sýr, kečup, vajíčka, okurky, mrkev,citron, tatarka, jogurty
Vždycky snad jen sádlo a rum (používám jednou ročně do cukroví) 😂😂 Jinak asi máslo, mléko, vajíčka, hořčice, marmeláda, mrkev.
Maslo, platkovy syr, sunka, vejce, kecup, horcice, tatarka, nekdy i jogurt 🙃
Narazove zelenina, ruzne druhy syru, salamu, rozpekaci bagety, smetana, niva, pribinaky, bily jogurt, dzusy
Ahojte holky, mně v lednici nesmí chybět kvalitní prosciutto a sedmička dobrého vína 😍 Nedávno jsem ale narazila na tento článek: https://bit.ly/co_na_obed
A uvědomila jsem si, že dost zanedbáváme zeleninu 😨 Z ovoce pak celá rodina milujeme vychlazené grepy!
Anglickou slaninu, šunku, eidam, mozzarelly, cottage, ze zeleniny vzdy mame salátové okurky, rajčata, papriky. Vejce, mleko a pak nejala dochucovadla, máslo, pomazánky, nejake smetany na vaření a jogurty pro děti 😀
U nás se vždy najdou vajíčka, smetana ke šlehání, mléko, máslo, sádlo, ztuž.tuk, tavený bílý sýr (na rychlou pomazanku, když nás přepadne nečekaně navštěva), lučina, bílá Holandia, gouda, 90% šunka, kyselé okurky, kyselé zelí, citrony, rajčata, papriky, okurky, cibule, mrkev, celer, petržel, česnek, majonéza, tatarka, pivo, čokoláda
Musím tam mít cukeru, anglickou slaninu, goudu, bílý jogurt, jogurty různých druhů a hodně sýrů a vajíčka a taky ještě smetany. To je základ, který u mě najdete v lednici vždy za každých okolností.