Já si ji vytáhla u maturity!
to bude dárek pro dceru (22 let), v poslední době ujíždí na knihách s tímto tématem, je na mě hodná pak i je půjčuje. Jestli mohu doporučit tak si ještě kupte knihu Hana, taky jsem plakala
Doporučuji Klid je síla. Řek’ tatínek.. napsala Zdenka Fantlová a neznám silnější knihu. Dostala jsem se k ní už na ZŠ četla ji asi 1000x..
Lituju, že jsem se k ní znovu nedostala, na gymplu mě moc nechytl ten začátek a pak už nějak nebyl čas.
asi jediná kniha, kterou jsme z těch "klasik" a "musíš přečíst" nedočetla. Vůbec mě nechytl začátek a nemohla jsem se začít, a to jsem tomu dala šanci dost dlouho..
Já když jsem četla v prváku Utrpení mladého Werthera, tak mi dokonce zatleskali😅 Taky tě tohle tak nabíjí?? Ty okamžiky souznění? Kdy víš, že vědí? Že to má smysl??
četla jsem jí jen jednou, právě ve 4. ročníku v rámci povinné četby. To jsem ještě neměla děti a i tak mi to přišlo hrozný. Pak teda ještě na západní frontě klid, ale to jsem od tý doby četla několikrát a je to jediný Remarque, kterýho jsem zvládla přečíst...
@mateees já třeba ten začátek přeskočila a češtinářce jsem pak i přiznala, že ten začátek se nedal číst.
@lleennttiillkkaa to jsem ráda, že nejsem s tím začátkem jediná 😀 zkusím se k ní jednou vrátit a začátek teda přeskočit
@knoflikarka Tak pevný nervy.....zbytek knížky jsem pak zhltla jedním dechem, ale teď bych to asi nedala....
Úžasná kniha. Jen se obavam, ze už ji znovu přečíst nezvladnu. Natolik je to téma pro me silné... S dětmi o to silnější.
Jsi dobrá, že jsi ji dokázala před třídou číst, já bych to asi neustála
@michalelka četla jsem nedávno, byl to mazec. Moc se mi také líbilo Vyhnání Gerty Schnirch
@lvicek2000 já sem v devitce četla Slavík a růže. Ucitelka mě to nechala přečíst úplně celé až na posledních pár vět, protože sem se.rozbrecela. Ale takový klid ve třídě nikdy nebyl. A máš pravdu ten pocit souznění a toho že všichni poslouchají....
@lvicek2000 vystihla jsi to úplně přesně! Miluju tyto okamžiky, kdy studenti, kteří jsou zhýčkaní akčními filmy a hrami, dokážou 10 minut poslouchat čtený text. Samozřejmě pouštím i komentované ukázky z filmů nebo trailery, ale text vede 🙂. Jinak k potlesku jsem se zatím nedopracovala 🙂.
@jolcap od Mornštajnové mám přečtené všechno a Hana je top 🙂.
@lleennttiillkkaa Vyhnání je drsné! Taky ho máme v četbě k maturitě, ale studenti si ho moc nevybírají
@michalelka díky za tip!
Ale jinak, holky, máte pravdu, ten začátek knížky je fakt náročný. Ale pak je to mazec.

Tuhle knihu jsme meli taky v maturitnim seznamu a je to jedina kniha, ktera me usadila na zedek.
A ten konec... Mam v planu si tuto knizku precist jeste jednou. Myslim, ze tam opet najdu neco..