Rychlá anketní otázka: rizoto vaříte, nebo děláte v troubě?
Vařím, v troubě dělám nákyp 🙂
nejdřív vařím, potom dodělávám v troubě
Jedine v troube
Maso dusím se zeleninou na pánvi, rýži v troubě.
Rizito se správně vaří..
Vařím...dělávala jsem v troubě, ale nakonci do toho míchám smetanu a to do upečeného rizota nešlo...
Dělám v mikrovlnce 😀
Vařím
v troubě
v troubě.. lepší než v troubě neznám
Na panvi 🙂
Vařím v hluboké pánvi.
Varim se smetanou
Vařím,
@koncita já dělám tak, že si an másle zpěním cibulku, přisypu propláchnutou rýži a podlévám vývarem, dokud není "správně" udělaná rýže, pak přidávám zeleninu a maso, když dělám klasické, když dělám "italské", tak vmíchávám nakonec houby/chřest/řapíkatý celer a paramazán a máslo 🙂 to je teda takový rychlorecept 😀
Vařím.
@koncita já ho dělám dle originálu, lepší jsem nejedla 🙂
http://m.risotto.cz/recepty/prave-italske-rizoto/
@koncita já oprančim na cibulce maso nejčastěji kuřecí a zeleninu pěkně aby to pustilo šťávu.Pak přidám rýži několikrát promicham aby rýže byla taková sklovata a zaliju vývarem a vařím dokud není rýže měkka a cele je to konzistenci krémové.někdy je třeba přidat vývar.Na dochucení používám,sůl,pepř, maximálně rozmarýn a nebo bazalku na dochucení ;) a posypu parmazanem
Dělám tak jak @dominikaromanova
Ja v troube...
Ale spis by me zajimalo jak se dela to ze skolni jidelny. Vzdycky me strasne chutnalo 😁
@koncita oprazim salotku, minutu pridam ryzu arborio, podlejem deci bieleho vina, niekedy viac podla porcie, necham alkohol odparit a pridam trochu safranu ( od neho je rizoto krasne zlte), podlejem vvarom a necham robit asi 21 minut, nemiesam, nesaham nic...obcas dolejem vyvar, na konci miesam masla a nastruhany parmezan...robim na panvici. Je to original talianske rizoto, videla som ako ho robia pri Lago di garda, netreba tam dodavat ani huby, ani maso nic..a je to super chutne.
Italské krémové v pánvi, musí se stále míchat. Klasické české rozpadavé v troubě.
@zarecna Pohlreich ho vaří 15-18 🙂 Škoda, že jsi tak z ruky, píšeš o tom s takovým zapálením, že tvoje rizoto bude stoprocentně plné lásky a radosti. A tak to mám ráda, pak je mi fuk, i když je pro mě kapku rozvařené.
@koncita Je to hodně o zvyku, i na skus uvařené těstoviny spoustě lidí připadají nedovařené, na skus uvařená rýže tudíž logicky taky. Ale jako u spousty věcí, jak si na to zvykneš, není cesty zpět. 🙂
Já mám ráda mazlavý, lepivý, z rozvařený rejže, takže pro sebe dělám v papiňáku a pak tu horkou kejdu zasypu horou ejdamu. Muhehehehe 😈
@zarecna Ono je fakt, že nezáleží jen na času, ale i na technologii. Je potřeba mít rendlík se silným dnem a vývar dolévat jen po troškách, aby ti neklesala teplota. Když máš obyčejný hrnec nebo toho přiliješ moc, klesne ti teplota a logicky se rýže tak rychle neuvaří. Jenže když to vaříš déle, zase hrozí, že se vnější vrstvy rýže rozvaří, z toho je pak právě ta kejdovatost. Upřímně, jsem ráda, že mi ho většinou vaří manžel, ten to má v paži 🙂
Díky všem za odpovědi a recepty, byla to zajímavá debata 🙂.
Na pánvi 🙂