icon

Rychlá anketní otázka: rizoto vaříte, nebo děláte v troubě?

avatar

Na pánvi 🙂

29. led 2018
avatar

Vařím, v troubě dělám nákyp 🙂

29. led 2018
avatar

nejdřív vařím, potom dodělávám v troubě

29. led 2018
avatar

Jedine v troube

29. led 2018
avatar

Maso dusím se zeleninou na pánvi, rýži v troubě.

29. led 2018
avatar

Rizito se správně vaří..

29. led 2018
avatar

Vařím...dělávala jsem v troubě, ale nakonci do toho míchám smetanu a to do upečeného rizota nešlo...

29. led 2018
avatar

Dělám v mikrovlnce 😀

29. led 2018
avatar

Vařím

29. led 2018
avatar

v troubě

29. led 2018
avatar

když jsme u toho - holky dejte recept na to vaše rizoto 🙂 Jak známo, každý to dělá jinak a je milion možností, tak zkusím něco jinýho

@danunkam hlavně ty, ty jsi kuchařka 🙂

29. led 2018
avatar

v troubě.. lepší než v troubě neznám

29. led 2018
avatar

Na panvi 🙂

29. led 2018
avatar

Vařím v hluboké pánvi.

29. led 2018
avatar

Varim se smetanou

29. led 2018
avatar

Vařím,
@koncita já dělám tak, že si an másle zpěním cibulku, přisypu propláchnutou rýži a podlévám vývarem, dokud není "správně" udělaná rýže, pak přidávám zeleninu a maso, když dělám klasické, když dělám "italské", tak vmíchávám nakonec houby/chřest/řapíkatý celer a paramazán a máslo 🙂 to je teda takový rychlorecept 😀

29. led 2018
avatar

Vařím.

29. led 2018
avatar

@newmom17 a do klasického dáváš maso mleté nebo...? A syrové či už udělané?

29. led 2018
avatar

@koncita maso uvařené z vývaru, většinou když dělám masový vývar, tak si už mrazím a předpřipravím uvařené maso do mrazáku 🙂

29. led 2018
avatar

@koncita já ho dělám dle originálu, lepší jsem nejedla 🙂
http://m.risotto.cz/recepty/prave-italske-rizoto/

29. led 2018
avatar

@koncita já oprančim na cibulce maso nejčastěji kuřecí a zeleninu pěkně aby to pustilo šťávu.Pak přidám rýži několikrát promicham aby rýže byla taková sklovata a zaliju vývarem a vařím dokud není rýže měkka a cele je to konzistenci krémové.někdy je třeba přidat vývar.Na dochucení používám,sůl,pepř, maximálně rozmarýn a nebo bazalku na dochucení ;) a posypu parmazanem

29. led 2018
avatar

Dělám tak jak @dominikaromanova

29. led 2018
avatar

@lendulos na to se chystám už dlouho, už to musím konečně zkusit 🙂

29. led 2018
avatar

Ja v troube...
Ale spis by me zajimalo jak se dela to ze skolni jidelny. Vzdycky me strasne chutnalo 😁

29. led 2018
avatar

@koncita oprazim salotku, minutu pridam ryzu arborio, podlejem deci bieleho vina, niekedy viac podla porcie, necham alkohol odparit a pridam trochu safranu ( od neho je rizoto krasne zlte), podlejem vvarom a necham robit asi 21 minut, nemiesam, nesaham nic...obcas dolejem vyvar, na konci miesam masla a nastruhany parmezan...robim na panvici. Je to original talianske rizoto, videla som ako ho robia pri Lago di garda, netreba tam dodavat ani huby, ani maso nic..a je to super chutne.

29. led 2018
avatar

Italské krémové v pánvi, musí se stále míchat. Klasické české rozpadavé v troubě.

29. led 2018
avatar

@rebe prave, ze sa nema miesat...skusala si proste len podliat a nechat tak?

29. led 2018
avatar

@zarecna Neexistuje jedno italské rizoto stejně jako každý Ital není kuchař, který ho umí uvařit. Dvacet minut vařené rizoto mi opravdu chutnat nebude, na můj vkus to bude rozvařená "kejda", ne rizoto.

29. led 2018
avatar

@rebe no neviem 18_20 minut standartne trva, kym sa spravi ryza....vari ho tak aj Vanejk, aj Polhraich, aj kuchanaLidla...:D Kazdopadne, az budes niekedy v Kosicich, ozvi sa...uvarim a uvidis, ze to nie je "kejda".... :D

29. led 2018
avatar

@rebe a to já raději "kejdu" 😀 já bytostně nesnáším tvrdou rejži 😀

29. led 2018
avatar

@zarecna Pohlreich ho vaří 15-18 🙂 Škoda, že jsi tak z ruky, píšeš o tom s takovým zapálením, že tvoje rizoto bude stoprocentně plné lásky a radosti. A tak to mám ráda, pak je mi fuk, i když je pro mě kapku rozvařené.
@koncita Je to hodně o zvyku, i na skus uvařené těstoviny spoustě lidí připadají nedovařené, na skus uvařená rýže tudíž logicky taky. Ale jako u spousty věcí, jak si na to zvykneš, není cesty zpět. 🙂

29. led 2018
avatar

@rebe určitě je to o zvyku 🙂 o tom žádná, tak někdy vyzkouším i tvoji verzi 🙂

29. led 2018
avatar

Já mám ráda mazlavý, lepivý, z rozvařený rejže, takže pro sebe dělám v papiňáku a pak tu horkou kejdu zasypu horou ejdamu. Muhehehehe 😈

29. led 2018
avatar

@misa357 a do tý kejdy přijde ještě něco krom sejra? 😀😀 Nemám papiňák 😀

29. led 2018
avatar

@rebe ja som to skusala a tych 18 minut a nam to rposte bolo este tvrde.

29. led 2018
avatar

@koncita moravanka a domácí vepřovka. Typický italský prostě 😂

29. led 2018
avatar

@zarecna Ono je fakt, že nezáleží jen na času, ale i na technologii. Je potřeba mít rendlík se silným dnem a vývar dolévat jen po troškách, aby ti neklesala teplota. Když máš obyčejný hrnec nebo toho přiliješ moc, klesne ti teplota a logicky se rýže tak rychle neuvaří. Jenže když to vaříš déle, zase hrozí, že se vnější vrstvy rýže rozvaří, z toho je pak právě ta kejdovatost. Upřímně, jsem ráda, že mi ho většinou vaří manžel, ten to má v paži 🙂

30. led 2018
avatar

@rebe presne tak to robim...mozno je to o zvyku, kazdopdne ja som zas na pokrjai hysterie z rozvarenych cestovin...:D

30. led 2018
avatar
plksv
autor

Díky všem za odpovědi a recepty, byla to zajímavá debata 🙂.

2. únor 2018