Ahoj holky, nevím, jak vás, ale mě už z té korony bolí hlava 😂 pojďme si zlepšit den a napište mi, co pozitivního Vám naopak přinesla...rejpalky a negativisty prosím nepsat🙂
Já můžu říct, že mně pomohla najít víc času na malého a v klidu ho odplenkovat ❤
@mievsa masakr...to je krok 🙂
Přestala jsem absolutně sledovat TV a rádio abych o tom nemusela poslouchat a mám ze sebe dobry pocit ze tím nenechám čas🙂teda netflix a HBO go mi to vynahradi😂
Pozitivní těhotenský test 😂😂😂
@tereza2008 Pořád jsme váhali jestli půjdeme do většího bytu nebo domu. Karanténa rozhodla 😁
@beruska125 joo Netlix je taky moje nová závislost🙂
@mievsa to se nedivím..já jsem byla za dům a zahradu moc ráda a dokonce jsem si ty 2 měsíce užili jako rodina úplně jinak..v bytě bych je zabila za 5min :D
@veronikec tak to gratulace 🙂
Díky karanténě mám pozitivní vztah k alkoholu 😂 se dvěma dětma doma to bez skleničky vína prostě nejde
Nikdy jsem nebyla tak krásně vyspana, jako na jaře. Místo vstávání v půl 7 jsem si dávala budíka, abychom vstali aspoň na UčíTelku v 9 😀
Uvědomit si, že může být mnohem hůř a žese vlastně máme hrozně moc dobře a nevážíme si toho. Holky si udělaly lepší vztah mezi sebou, nemusela jsem jezdit každých 14 dní k mamce a holky nemusely ke tchýní...potvrdilo se mi, že děti naučím stejně a možná víc než když jsou ve škole, jen to stojí hodně času a práce...toho by se našlo
Mně víc času... Manžel dělal z domu, takže byl k dispozici už v půl třetí místo půl čtvrté. Víc chodíme do přírody, míň utrácíme za kulturu (to mi moc radost nedělá). A taky jsme hodně ušetřili za dovolenou, protože jsme neodleteli k plánovanému moři.
Těhotenství a hlavně čas na dcerku-užila jsem si být s ni doma a k babičce už chodí jen občas(předtím jsem se snažila tchyni vyhovět a malou jim dávala dost často a zároveň mě její výchova stvala)...
No, čas mi úplně nedala, ale přeložila jsem na jaře dvě knihy, říkám jim láskyplně "má karanténní děťátka" 🙂
Nechodím pořád na nákup, vlastně jdu na nákup 1-2 týdně a to pouze ve stavu, kdy doma není fakt co do huby 😀
@jolana24 :D :D :D
@allinka_k závist...to dvouleťákovi nevysvětlím :D
Dlouhé procházky v přírodě na místa kam jsme nechodila = sudety a vysídlené vesnice, našla jsem skleněnou lahev z 1938, podkovu a jiné "poklady". Děti si stavěly v lese domečky pro skřítky, tím se naučily používat ke hře vše kolem sebe a ne jen hračky. Potok, gumáky a hrneček = nekonečná zábava!
@whocares taky jsme měli poprvé letět a rušili jsme
@katrad77 ČR je opravdu krásná a kolikrát jen kousek za humny že🙂
Já úplně zapomněla, že mi dala Lucifera :D bez Netlixu bych neměla ani tušení :D :D
Jedno dítě odjelo na školu v přírodě, druhé jsem odhlásila ze školky a tenhle týden nebude žádné vstávání v 7. Juch
Úspěšně umele oplodnění. A dneska jsem s malickym Danielkem v pátém mesici ❤️❤️🍀😂😂😂
Manzel ROKY remcal, ze by chtel pracovat doma na home office. Splnilo se mu to v hojne mire. Od brezna byl v praci 3x a do noveho roku se tam uz asi nepodiva. Takze... prani se plni 😄🤦🏻♀️ Uz dostal prednasku o tom aby si priste daval pozor na to co si preje
Secteno podtrzeno - manzel ma o vic jak 2 h vic na to aby byl s rodinou 😊
Udělala jsem a stále dělám velký pořádek ve věcech. Uvědomila jsem si, že se mám kurva dobře a proto pomáháme s přáteli samozivitelkam /samozivitelum.
@dandaa jo on na to někdy člověk nemá čas se zastavit a uvědomit si to....já jsem si tím prošla jako dítě, když jsem vyrůstala jen s tátou bez peněz a teď když se máme dobře, se snažím pomoct, kde to jde. Ale je hrozně těžký vybrat ty místa.
@journals :D :D karma je zdarma
@tereza2008 já si tím taky prošla po smrti mamky, musela jsem studovat střední dálkově abych mohla pracovat a mít na vše peníze. I při dětech pořád pracuji, žádná mateřská dovolená. Jenže ne, každý je veden k finanční gramotnosti a i v tom je ta pomoc lidem, naučit je hospodařit i s málem.
@dandaa tak to máme velmi podobné...já teda střední mohla udělat...a ta finanční gramotnost je opravdu katastrofická...a to nejen u nás, ale všude
Určitě jsme celá rodina více spolu, na jaře jsem pracovala hodně z domu, takže jsem stihla krásně zušlechtit novou zahrádku a vše kolem domu, kde jsme se loni nastěhovali. Taky malčké v bříšku (i když mě moc netěší, do jaké doby ho/ji přivedu na svět) a taky žádost o ruku od přítele. Takže vlastně samá pozitiva 🙂
Po patnácti letech chození s partnerem, dvě děti, jsme se konečně vdala 👰🤵💍i s rouškou. A i tak to byl náš nejkrásnější den.
@kamusek juuu...krásné...a to se prý budou páry spíš rozcházet po karanténě a on opak🙂
@hanulka.zb si dal na čas 🙂
Já v nejhorších jarních zákazech porodila krásnou hočičku. A mohli jsme tak být celá rodina více spolu a užít si nové miminko.
@tereza2008 právě, nedávno jsem řešila nákup pro paní a když mi poslala seznam, tak jsem ji k půlce věcí napsala komentář. Spoustu zbytečností ze kterých neuvaří.
Mně se podařilo malou naockovat na meningokoky😂 během skolkové docházky by to nedala, jelikož ma ob týden nudli😂
Manzel je od brezna na HO, ma doma pracovnu, takze ma na praci klid, usetri cas na cestovani do prace a travi vic casu s rodinou. V klidu se nasnidame, dame si kavu, spolecnej obed... zpetne videno byl to pro nas velmi vzacny cas do kvetna, kdy nam nahle a necekane zemrela mladsi dcera. "Diky" covidu/HO jsme byli jako rodina intenzivne spolu, jinak by si manzel tento vzacny cas tak neuzil... 💔💕
Začala jsem 6x týdně cvičit. Do té doby jsem cvičila jen 3x do týdne, ale jak se nikam nemohlo chodit, měla jsem najednou čas a už jsem to zavedla do svého režimu nastálo.
Z 90%práce na HO, do kanclu jedu jen když je to opravdu potřeba, takže ušetřené 1,5 -2 hodiny denně, co normálně trávím cestou do práce a zpět. Po devíti měsících ,,snažení" pozitivní těhotenský test. Zrušená TV, takže když mám chuť si něco pustit, kouknu na Netflix, ale na zprávy atd.vůbec nekoukám.
co pozitivního mi přinesla?
konečně jsme se přestali za vším hnát, ujasnili si spoustu věcí a hned se nám žije líp...
navíc byl manžel přes 3měsíce doma, běžně bývá doma jen o víkendech, což náš vztah neskutečně posílilo, ani v létě nás nepoložilo onemocnění starší dcerky cukrovkou, jsou horší nemoci a dodělávám si školu (maturitu), možná kdyby nebylo na jaře tolik času na přemýšlení nikdy se ke škole a podání přihlášky "nedokopu"....
@any2any panebože to mě mrzí :( upřímnou soustrast - neumím si nic takového ani představit
Uklidila jsem si doma, začala více uvažovat o tom jak kvalitně trávím čas se sebou, s dětmi aj., dočetla nějaké knihy. A utvrdila jsem se v tom, že tak jak žiju/ žijeme je pro mne/nás dobré - i kdyby to ostatní kritizovali jak chtěli - tak pokud se v tom svém životním stylu cítím dobře, tak je to jen dobře a musím si za tím stát za každou cenu 🙂

Koupili jsme dům 😁