#drbrowns

mariegroth AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 27. bře 2020
Kdyby Maverick uměl mluvit, popsal by vám sáčky k úschově mléka asi takto:

“Takže, první a důležitý krok je začít křičet na mámu, aby vám vůbec ten sáček dala. Ona mi dává hračky, ale já chci stejně sahat na úplně všechno. V balíčku je 25 sáčků...takže 25 hraček.

Pak je důležité si sáček pěkně osahat. Vypadá dost pevně, takže ho asi nezničím. Má dvojitý zip...žádné mlíčko z něj neukápne, ach jo. Pytlíček je sterilizovaný, takže se nemusím bát o kvalitu mlíčka.A maminka tam může dát až 180 ml. Mňam! Občas ho mamka dá do lednice a někdy do mrazáku. Pak mi ho rodiče nalejí do #drbrowns láhví, které už umím sám držet.”

—————————
Březnová soutěž s Dr.Brown’s: http://www.modrykonik.cz/group/8747/
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 26. bře 2020
#odpoved_za_srdicko

Napadla mě taková hra. Slovo “mléko” řeknu každý den snad tisíckrát a v lednici mám pět různých druhů. Mléko máme prostě rádi. Jak to od zvířátek, tak to od rostlin.

Tak schválně, na kolik různých mlíček tady na Koni přijdeme? Kolik těch mlíček asi je? Já typuji alespoň 30. Napište do komentáře nějaký druh mléka, na který si vzpomenete (např. kravské nebo kokosové). Možná se i vzájemně vzděláme a po karanténě půjdeme hledat nová mléčka :slight_smile:.

Každý komentář odměním srďochem.


#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 25. bře 2020
Maverick a já jsme zodpovědní občané a trávíme spoustu času mazlením se v posteli :slight_smile:. Asi ani nemusím říkat, že on je ten nejlepší lék na moji úzkost a obavy.
Náš stát (Washington) je oficiálně na “lockdown” - podobně jako v Česku. Je to zvláštní pocit...Ale nějak to dáme. Jako maminky musíme být silné pro naše děti.


#drbrowns

————————-
:heart:️Březnová soutěž s Dr.Brown’s: https://www.modrykonik.cz/group/8747/
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
24. bře 2020
!!POZOR SOUTĚŽ!!

Tentokrát s Dr.Brown's soutěžíme na skupině "Spokojené děťátko a maminka s Dr.Brown’s" https://www.modrykonik.cz/group/8747/ o další krásné produkty od této značky.

Veškeré pokyny a pravidla najdete právě na této skupině. Moc ráda vás tam uvidím a pevně věřím, že se vám budou produkty líbit.

A o co vlastně soutěžíme? Mohu prozradit, že tentokrát se soutěží o dva balíčky obsahující sběračku MilkFlow a dva další produkty.

Soutěžíme do posledního březnového dne.


#drbrowns
#drbrowns_soutez
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
23. bře 2020
České zastoupení Dr.Brown's mě informovalo, že konečně si můžou maminky v Česku koupit produkty od této značky v lékárnách v České republice.

Stačí kliknout na zvolený produkt - pro příklad třeba sběračka MilkFlow. Poté zvolte “kde koupit” a rozbalí se vám seznam lékaren. Samozřejmě všichni víme jaká je nyní situace a věci nejsou v normálu. Všichni z nás také doufají, že se do něj brzy vrátí. Asi nemusím říkat, že naskladňování zboží v době COVID- 19 není úplně jednoduché, takže vás prosím o strpení. Ale doufám, že na vás nějaký ten výrobek od Dr.Brown's ve vaši lékarně vykoukne. No, vlastně úplně nejvíc doufám, že v této podivné době do té lékárny nemusíte chodit :(

#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
22. bře 2020
Na skupince Dr.Brown’s:https://www.modrykonik.cz/group/8747/
jsem podrobně sdílela jak se používá sběračka MilkFlow od #drbrowns a proč by si ji kojící maminky měly pořídit. A mohu prozradit, že si o ni již brzy zasoutěžíme.

MilkFlow + prodejní místa: https://drbrowns.cz/produkt/milkflow-sberac-mat...
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
20. bře 2020
Ze života ambasadorky…

Povinnosti ambasadorky si plním během doby, kdy můj syn spí, nebo ho hlídá manžel. Dnes výjimečně se mnou brouzdá po materiálech Dr.Brown's. A vypadá to následovně:

2 minuty hraní
Brek
Jídlo
2 minuty hraní
Přebalení
Terorizace iPadu
Terorizace laptopu

Tak nic. Tak se na to mrknu, až bude spát. A jak vypadá vaše práce z domu?

#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
20. bře 2020 Čtené 312x
Čti celý článek
mariegroth AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 19. bře 2020
Ačkoliv Dr.Brown’s je známý především pro antikolikové lahve, v sortimentu si mohou vybrat i kojící maminky.

MilkFlow - Sběračka mateřského mléka, která odsává za vás a bez práce. Ideální pro maminky, které kojí a zároveň chtějí uchovat každou kapku mateřského mléka.

Absorpční Prsní vložky - Praktický pomocník každé kojící maminky. Jednorázové.
Chrániče bradavek - Pomocník při kojení pro maminku a miminko.

Prsní vložky pratelné - Extra jemné a plně bavlněné.

Sáčky k úschově mateřského mléka - Vhodné k uchování mléka v mrazáku či lednici. Pevný BPA free plast.

Uklidňující prsní vložky - Obsahují lněná semínka a jsou vyrobena z organické bavlny. Vhodné na více použití. Maminka může vložky namočit a vytvořit vlhké teplo, které pomáhá při bolesti prsů a pomáhá s produkcí mléka.

#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
18. bře 2020
Každý den je důležité najít něco pozitivního...

Dnes je to pro mě opravdu teplé počasí, slunce, sezení na terase a grilování. A co u vás? Co jste dnes našly pozitivního?

#drbrowns


Půl království tomu, kdo se zdrží komentáře o nosítkách v ČR vs USA :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Jo a moje dítě taky nosí čepici. Sám si ji sundal a dostal ji zpět za pár sekund :slight_smile:.
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
17. bře 2020
Když jsem byla těhotná, tak jsem si myslela, že těhotenství je ta těžší část mateřství. Klidně se tomu zasmějte. Pak přišel na řadu porod císařským řezem. Pamatuju si, jak jsme seděli na pokoji s manželem. Já byla pod vlivem silných “oblbováku” z operace a bylo mi dost mizerně. Vedle nás spokojeně chrupkal Maverick, který se toho dne narodil. Čekala nás první společná noc ve třech na nemocničním pokoji. Tenkrát muž prohlásil: “No, myslím si, že nás čeká pořádná jízda.”

A měl pravdu. V prvních dnech a týdnech po porodu jsme žili ve třech hodinových intervalech. Spát, přebalit, jíst, přebalit, spát, jíst… To každá z nás prostě zná. Jsou dny, kdy si říkám, jestli to všechno dělám dobře. Jestli mu něco nechybí, jestli jsem mu dobrou mámou.Pak mě to přejde a vzpomenu si na to, co jsem jednou slyšela od našeho pediatra: Nejlepší mámou pro tvoje dítě jsi TY a jenom TY.

A ano, momentálně prožíváme období, které bych nazvala: Máme miliony hraček, ale raději si budeme hrát se sáčkem od sběračky MilkFlow Dr.Brown's.


#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
16. bře 2020
Jak se “přinutit” pít víc vody? Jak mít ráda pití vody?

Tak já nevím...snad nejsem jediná, kdo má problémy do sebe nalít pořádné množství vody. Někdy si ani neuvědomím, že poslední sklenici s vodou jsem měla ani nepamatuji.Odsávám mléko, takže pořádný pitný režim je důležitý. Momentálně moje strategie je tahat všude velký kelímek s vodou a kápnout do vody citron, aby měla nějakou chuť. Mimochodem, citrony máme od dědy z Arizony a jsou :thumbsup:

Jaké jsou vaše strategie? A je tady někdo, kdo se “naučil” pít víc vody?


#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
13. bře 2020
Často se mě lidé ptají na kvalitu jídla v USA. Je na to celkem těžké odpověď, neboť kvalita se různí. Celkově bych řekla, že jídlo tady má spoustu přidaných “sajrajtů”, které v EU nejsou. Často slyším od přátel, jak mohli v Evropě normálně konzumovat běžný chléb a mléko a tady to netolerují.
I já už jsem ve fázi, kdy jím většinu věcí bez laktozy (ale taky zhřeším!!).

Samozřejmě jako máma doufám, že můj syn potravinové alergie a intolerance mít nebude.

Prozatím - Pro mě mléko bez laktozy a pro něj mléko od maminky.

#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
12. bře 2020
Jednou z prvních věcí, kterou jsme koupili do Maverickova pokojíčku, bylo toto houpací křeslo. Ideální na houpání miminka a skvělé místo na kojení. Byla doba, kdy jsem to křeslo nenáviděla. Symbolizovalo pro mě bolavá místa spojená s krmením.

Dnes už na něm zase ráda sedím a odsávám. Často položím syna na kobereček před křeslem a radostně se na něj dívám. Je to moje motivace!

Momentálně pro vás testuji MilkFlow od Dr.Brown’s, která slouží jako odsavačka, ale primárně jako sběračka mléka pro maminky, které kojí z prsu, ale zároveň chtějí mít odsáté mlíčko do zásoby.

#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
11. bře 2020
Nedávno jsem si někde přečetla - “Vaše hodnota matky se neměří v mililitrech.” Když slyším, jak některé maminky mají mléka na rozdávání, tak jim závidím, ale zároveň jim to moc přeji. Na druhou stranu, sama dělám co můžu a i pár mililitrů je pro každou z nás výhrou.

Mám po odpoledním odsávání a teď pojedeme za tchyní. Opravdu jsem si moc oblíbila tyto cestovní víčka na Dr.Brown's lahve. Jakmile přijde čas na krmení, jednoduše na to našroubuji savičku a můžu krmit. Pasují na plastové lahve všech velikostí.


#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
10. bře 2020
Podle nejnovějších doporučení by se mělo čekat alespoň dvě hodiny po konzumaci jedné sklenice alkoholu. Také jsem četla, že to množství alkoholu v mléce je opravdu malé. Něco jako panák vylitý do olympijského plaveckého bazénu.

Tím nechci tvrdit, že bychom měly hodit obavy a vlastní přesvědčení za hlavu. To je spíš informace pro uklidnění. Sama raději čekám několik hodin, i když to procento je malé. Alkoholu moc nedám. Tak maximálně jednu skleničku dvakrát do měsíce. Samozřejmě se snažím být co nejopatrnější a odsaji před konzumací. Ted zkouším MilkFlow od Dr.Brown's které slouží jako odsávačka, ale také jako sběračka mateřského mléka, která zaručí, že žádná kapka mateřského mléka nebude nazbyt.

#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
9. bře 2020
Mám ještě v živé paměti, jak mi moje kamarádka ukázala její mrazák s pytlíčky mateřského mléka. Do práce se musela vrátit tři měsíce po porodu a odsávala v práci při pauzách. To bylo ještě než se nám narodil Maverick. O pár měsíců později jsem i já měla náš mrazák a lednici plnou mléka.

Teď už tech zásob opravdu moc nemám, ale sáčky na mléko ještě hojně používám. Vyzkoušela jsem jich řadu. A musím říct, že kvalita se různí. Tyto sáčky od Dr.Brown's jsou opravdu pevné. A když říkám pevné, tak myslím opravdu PEVNÉ. Často odsáté mlíčko nechám přímo v lahvičce a netušila jsem, že Dr.Brown's dělají cestovní víčka na lahve. To je skvělý a praktický vynález. Jeden ze sloganů #drbrowns je “Už žádné plýtvání mateřským mlékem.Každá kapka mateřského mléka je vzácná.” A to je velice trefné.

Jak skladujete mlíčko vy, pokud nejde přímo do bříška miminka?
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 7. bře 2020
Čekáme na tatínka v kavárně u letiště, až nám přiletí z Dallasu. Mimochodem, pamatujete ten nekonečný seriál Dallas? :D

Malý si dává sváču a já si možná vypiju kafe!

#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
6. bře 2020
Savičkovač obecný

Nedávno jsem vám ukazovala travičku, která slouží k odkapání dětských láhví. Teď jsem si k ní pořídila stromeček na savičky a další menší části láhví. A je to super!

Savičky od #drbrowns tak krásně oschnou a zároveň ušetřím místo na travičce pro lahvičky.
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
5. bře 2020
Můj unavený myšáček. Určitě nejsem jediná, která má doma spící miminko, ale když se potřebuje něco udělat, stane se nějaká erupce na slunci a dítě nechce přes den spát. Naštěstí v noci spí ještě dobře. Taky si myslím, že nás zasáhla šestiměsíční spánková regrese. Ta ve čtyřech měsících nás nejdříve zasáhla u spánku přes den.

Ale už konečne spí. Do postýlky ho raději přenášet nebudu. Sice bych ráda uklidila dům a udělala věci, které se hůř dělají s probuzeným miminkem, ale hlavně že je maličký spokojený.

#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
4. bře 2020 Čtené 88x
Čti celý článek
mariegroth AMBASADORKA
Zpráva byla změněna 3. bře 2020
Maminky na sebe umějí být dost tvrdé. Občas jsme ale také kritické jedna ke druhé. Někdy spolu soutěžíme v tom, kdo to má horší. Možná vaše kamarádka pracuje a vy to nechápete. Možná máte jedno dítě a ona zase nechápe, jak si můžete stěžovat na únavu. Někdy si prostě nerozumíme, ale měly bychom se respektovat.


:heart:️Vaginální porod je těžký.

:heart:️Porod císařským řezem je těžký.

:heart:️Jedno dítě je kupa práce.
:heart:️Několik dětí je kupa práce.

:heart:️Maminka na mateřské dovolené to nemá lehké.

:heart:️Pracující maminka to nemá lehké.

:heart:️Kojení není snadné.
:heart:️Krmení z lahve není snadné.

Co máme ale společné? Milujeme svoje děti.

#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
2. bře 2020
Je v pořádku si přiznat, že ne každý den v životě maminky je jednoduchý. Manžel je pryč a samozřejmě Maverick má nějakou...ehm, zajímavou náladu. Člověk by nejraději zabořil hlavu do polštáře. Ale jsem máma. Maminky musí něco vydržet.

Můj cíl s odsáváním byl alespoň dva měsíce. Pak tři. Pak čtyři. Pak pět. Pak šest. Už odsávám přes půl roku! Není to procházka růžovým sadem. Vy se budíte do nového dne a já jdu chrupkat.

Dnes byl zase den...ale zvládla jsem to.

#drbrowns
Zobraz celou zprávu
mariegroth AMBASADORKA
29. únor 2020 Čtené 322x
Čti celý článek
mariegroth AMBASADORKA
28. únor 2020
Připomínám, že nám stále ještě běží historicky první soutěž s Dr.Brown's. Zapojit se můžete zde: https://www.modrykonik.cz/blog/mariegroth/artic....

Výherní balíček obsahuje produkty přesahující 450 Kč a konkrétně se jedná o antikolikovou lahev Options+, náhradní savičky a kartáč na čistění lahví.

Soutěžit můžete až do soboty 29.února 2020 23:59 a výherci budou vybráni generátorem náhodných čísel. Jejich uživatelská jména pak zveřejním na svém blogu první týden v březnu.

Krásný víkend!

FOTO: Archiv Dr.Brown's
Produkty: Antikoliková láhev: https://www.pilulka.cz/dr-browns-kojen-lahev-an...
Bryndák s kousátkem: https://www.pilulka.cz/dr-browns-bryndak-s-kous...

#drbrowns
#drbrowns_soutez
Zobraz celou zprávu
Strana
Předchozí Strana
Další