Výsledky vyhledávání pro slovo “Tr”

Nečekaná návštěva nebo chybějící ingredience? Dáme jídlo rozváží potraviny do půl hodiny
Už se vám asi stalo, že jste se pustili do přípravy oběda nebo večeře a zjistili, že vám chybí důležitá ingredience. Když nemáte za rohem nějakou večerku či jiný obchod nebo se nechcete vzdalovat od dítěte, musíte improvizovat. Pokud máte ale šikovnou aplikaci damejidlo.cz, zvládnete si rychle naklikat menší nákup během pár minut a pak už jen chvilku počkat, až vám kurýr zazvoní u dveří.
Dáme jídlo13 spustilo nejen rozvoz jídel z restaurací, ale nyní si můžete přes jejich stránky či aplikaci objednat potraviny a další sortiment z obchodů. V nabídce jsou obchody s alkoholem, cukrovinkami, dokonce i s erotickým zbožím, ale i klasické obchody jako Tesco, Žabka nebo Dáme market.
Dáme market? Základní potraviny během chvíle
Stáhla jsem si aplikaci Dáme jídlo, abych mohla pohodlně klikat z mobilu a nemusela až k počítači. Stačilo zadat mou adresu a pak už jsem vybírala z dostupných obchodů.
Vyzkoušela jsem obchod Dáme market, který nabízí klasické základní potraviny - mléčné výrobky, trvanlivé i mražené potraviny, pečivo, ovoce, zeleninu i drogerii. Výběr není největší, ale já jsem si tam našla vše, co jsem potřebovala na špagety carbonara a přihodila ještě další chybějící položky do spíže i koupelny.
Už při výběru obchodu bylo v detailu Dáme market vidět, že doručení bude trvat cca 45 minut. Po odeslání objednávky aplikace hlásila, že doručení na mou adresu zabere cca 40-50 minut, což bylo za mě úplně v pořádku. Ve výsledku jsem se dostala skoro na hodinové čekání.

Těžký návrat do reality
Spolu s uvolňováním opatření, na které jsme se všichni tak moc těšili, jde ruku v ruce i každodenní shon. Je to změna, na kterou si musíme jednoduše zvyknout. Nanovo získat roky budované dovednosti organizace času, sladění práce, školy, výletů, kroužků, nákupů. Ono to tam někde je, jen to oprášit a vrátit do praxe.
V tomto hektickém období nám v redakci přišlo vhod testování doplňku stravy Bion®3 Imunity1. Znám své tělo, a vím, že mě dokáže podržet ve vypjatých situacích. No, pokud to trvá příliš dlouho a nemám dostatek času na odpočinek a načerpání potřebné energie, stres si vybere vždy svou daň. V kombinaci s přechodným počasím, které bylo stále dubnové, i když už byl dávno květen, jsem očekávala, dříve či později, nějakou zdravotní komplikaci.
První tabletu Bion®3 Imunity jsem užila symbolicky poslední den homeofficu, zatímco děti se už draly do školní lavice namísto počítačové klávesnice. Správná hladina vitamínů je pro naši imunitu a obranyschopnost důležitá a vím, že ze stravy je někdy velmi těžké je získat v dostatečném množství. Doplněk stravy Bion®3 Imunity obsahuje 12 vitaminu, 7 minerálů, 3 probiotické kmeny v třívrstvé patentované formě tablety, jejíž speciální potah chrání obsah tablety před žaludečními kyselinami. Probiotické bakterie díky tomu dokážou přežít a působit tam, kde mají, a to ve střevě. A co se podle výrobce v multivitaminu Bion®3 Imunity skrývá? Složení znělo opravdu dobře. Vitaminy D3, C, A, B6, B9, B12 a kyselina listová, dále minerály zinek, železo a selen. Vitaminy D3 a C, železo a zinek přispívají ke správné funkci imunitního systému. Díky svému komplexnímu složení je Bion®3 Imunity vhodný zejména pro ženy, maminky, sportovce a uživatele antibiotik, ale i pro děti od 12 let.
Po necelých dvou týdnech testování jsem najednou nebyla doma sama. Kolektiv a proměnlivé počasí udělaly své, a děti mi najednou zůstaly s rýmou doma. Přidalo se škrábání v krku a věděli jsme, že máme minimálně na týden o zábavu postaráno. A tak moje testování Bion®3 Imunity dostalo nový rozměr. Určitě to znají všechny maminky, že po delším čase na mateřské se jejich imunita podobala obranyschopnosti průměrného školkaře. U nás jsem každou rýmu, kašel či jinou nemoc, kterou děti z kolektivu přinesly, dostala dříve či později i já. Čekala jsem, co se stane tentokrát. A ono nic. Jsem stále fit, plná energie a zdá se, že moje imunita šlape jak dobře namazaný stroj. A to se počítá! Jinak, tableta je velká tak akorát, má praktický tvar a nezasekává se v krku.
K mému velkému překvapení jsem tentokrát po dětech rýmovou štafetu nepřevzala. Uvidíme, jak obstojí Bion®3 Imunity v dalších zátěžových testech, kdy se ke škole přidají i dceřiny denní 2fázové tréninky.

Cestování s dětmi - 2.část
Jídlo pod stanem pro děti
Ještě před cestou nás nejvíce trápilo, jestli dokážeme vařit dětem ve stanových podmínkách. Chtěly jsme, aby měly pestrý jídelníček, ale zároveň aby příprava jídel nezabírala moc času, který jsme raději trávily na cestách.
Předem jsme si vytvořily rozpis jídel a nákupní seznam, aby se nic nepodcenilo. Těstoviny, rýže, kvalitní konzervy, ovoce i zelenina. Snažily jsme se být co nejvíce kreativní. Ke svačinkám jsme se rozhodly vzít jen minimum sladkostí a raději jsme naplnily tašky ovocnými kapsičkami, tyčinkami i křupkami od Nestlé. Pro našeho nejmladšího účastníka jsem nezapomněla přibalit také maso-zeleninové příkrmy a BEBU.
K tomu všemu jsme přibalily plynový vařič a náhradní bomby. Stanová kuchyňka z Decathlonu byla už jen třešnička na dortu. Příprava se vyplatila a můžu s klidným srdcem říct, že jsme to (zatím) zvládly na jedničku. 🙂
Děti baští, jídla máme dost a nikomu tady nic nechybí.
Příště to jen nesmím přehnat s pečivem, protože je stejně do pár dnů úplně tvrdé. 😅

Ne, opravdu nejsi sobec, když už jsi unavená
Momentálně když tohle píšu, jsem stále ještě v očekávání, kdy se nám ta malá kočička rozhodne ukázat.
Dnes jsem přesně v 39. týdnu a 6 dni k tomu. Celé moje těhotenství se pomalu blíží k cílové pásce a s manželem už oba jen počítáme hodiny... Jak bych těch 9. měsíců shrnula?
Asi spadám do kategorie šťastnějších mamin: nemám, neznám poslíčky a bolesti při nich; neotékají mi nohy (občas mě jen zabrní prsty na rukou); nezvracela jsem; přibrala jsem "jen" 10 kilo; břicho mi popraskalo až teď na konci a to vlastně jen zespodu; mívala jsem bolesti v křížích, ale ty po magnosolvu přešly; přes den funguju normálně, nejsem víc unavená; nejsem oteklá, nemám problémy s chůzí; co se mi nevyhlo tak je teda potřeba čůrat co hodinu a půl (a je jedno jestli je 10 ráno, nebo 2 v noci), nějaký dlouhodobý spánek v noci je už pár měsíců pasé a dýchání už není taková sranda.
Oproti některým z Vás, které postihují ty všechny šílené stavy, které těhotenství často doprovází, tak jsem docela v pohodě. Ale v globálu už trpím. Už je toho moc. Ty malé střípky co se skládají a hromadí, prostě se jich v jednu chvíli nakupí tolik, že už to jde sotva zvládat. Komukoliv řeknu, že mam před termínem, ale už bych brala, aby malá byla venku, dostává se mi jen minimum pochopení a odpovědi "Ježíš, vždyť má ještě čas. Ještě si počkej. Nemáš kam spěchat. To je úděl mateřství. Musíš to vydržet. Ona ví nejlíp kdy má jít ven."
A tady je přesně ten okamžik... Víte, rozhodně nechci nějakým způsobem odsuzovat maminky, které si užívají toho pocitu těhotenství, toho, že to dítě je "ještě pořád jen pro ně a nemusí se s okolním světem o něj dělit". I to je správné!
V jedné diskuzi na Facebooku se nastávající maminka přiznávala, že je sobecká, ale už to chce mít za sebou. Styděla se to napsat, vypustit do světa, přišla si jako něco míň než ostatní matky. Byla na tom hodně podobně jako já. Chci Ti říct (a nejenom Tobě, všem které si to o sobě myslíte), nejsi sobecká. Tohle NENÍ sobecké! Je to přirozené. Chceme pro ty prcky to nejlepší, ale jsme taky jen lidi (i když se říká, že ženská je spíš nadčlověk, kolik toho musí vydržet) a máme taky omezené síly. To, že trpíme tak, že to okolí nevidí, rozhodně neznamená, že netrpíme uvnitř. Naprosto Tě chápu a jsem na tom úplně stejně. Už chci, aby to skončilo. Už chci mít tu malou cácorku v náručí a přepnout do další životní etapy.
Nákup z Dáme Market je doma! Sice byl trochu boj s objednáním, ale nakonec nákup dovezl dokonce o pár minut dříve moc milý kurýr. Oceňuji přiloženou slevu a Birell jako dárek 🎁
#test_damejidlo

Dáme jídlo – Dáme obchod
Úvodem bych chtěla poděkovat za možnost otestovat novou službu na Dáme jídlo.
Dáme jídlo jsem v minulosti občas využívala k doručení obědů do práce.
Tato služba už nedováží jenom hotová jídla, ale je možné si přes ní objednat i dovoz potravin.
V rámci testování jsem obdržela dva vouchery na nákup v hodnotě 500 Kč. Každý voucher bylo nutné uplatnit v jednom obchodě a nedal se rozdělit. Taktéž jsem byla požádána, abych jeden voucher uplatnila na nákup v Tesco Expres.
Testování probíhalo v týdnu od 14.6. do 20.6.
Hned poté, co jsem zjistila, že jsem byla vybraná na testování, jsem se jala pečlivě zkoumat stránky Dáme jídlo a možnosti výběru.
Říčky v Orlických horách.. jedeme od středy do neděle na chatu a má propršet.. 🤦 Poradíte kam někde v okolí s dětmi 13,11 a 1rok? 🙏
Nadpis článku
Zoubky a noční kojení.
Už jsem tu pár příspěvků na téma zubů napsala, ale byly věnovány spíš péči o zuby v těhotenství. Teď bych se ráda přesunula k dětským zoubkům. Slyšela i četla jsem spousty názorů, že noční kojení zoubky kazí, nebo je naopak před kazem chrání. Jak to tedy je? Pokud víme, jak vzniká zubní kaz, stačí už v podstatě troška představivosti a odpověď je na světě. Když zoubky správně a pečlivě čistíme, na zoubcích není povlak a nějaké kojení v noci jim tedy nijak neublíží. Ano, i mateřské mléko obsahuje cukry, ale pokud je zub bez povlaku, nemají vlastně cukry komu sloužit jako potrava, netvoří se kyselé prostředí a nevzniká kaz. Pokud nejsou zuby dostatečně vyčištěné, mají na sobě povlak, v něm mikroorganismy, které se budou „živit“ cukry z mateřského mléka, bude vznikat kyselé prostředí v ústech a to spolu s nízkou tvorbou slin během noci tvoří živnou půdu pro vznik kazu.
Takže na konec shrnutí: Pokud jsou zoubky řádně čištěny, hlavně před spaním, kojení je v pořádku. Pokud je na zoubcích povlak (ať už z jakéhokoliv důvodu, nemusí to znamenat, že rodiče zanedbávají čištění – ono zoubky řádně a efektivně vyčistit, obzvlášť když dítě navíc nespolupracuje, je opravdu obtížné a chce to cvik), případně už je přítomna demineralizace (ztráta minerálů ze skloviny) či přímo kaz, noční kojení je na místě odbourat, protože bude stav zhoršovat.
Poradte jakou detskou chuvicku...
Musi mit videokameru,a aby nemuseli byt napajene do zasuvky zrovna kdyz jsou pustene(bez dratove v provozu)..proste jednu mit treeba v kocarku a druhou v kuchyni pri vareni🙂 cena cca 2tis....
Testování Dáme jídlo
Měla jsem možnost vyzkoušet službu Dáme jídlo - Dáme market, za což týmu Modrého koníka děkuji.
V nabídce mám několik obchodů. Kromě Dáme market jsou tu květiny, několik obchodů s vínem, alkoholem, zdravá výživa Sklizeno a Erotic City.
Obchody s vínem vypadají luxusně, ale doprava 149 Kč na mě byla trochu moc.
Jako první jsem dle zadání nakoupila v obchodě Dáme market. Minimální cena je 99 Kč, cena dopravy 39 Kč, což mi přijde férové. Nákup jsem vytvořila celkem rychle, vše je přehledně rozděleno v různých kategoriích - trvanlivé, sladkosti, snacky a snídaně, nápoje, ovoce a zelenina, drogerie, domácnost, ... Nákup jsem měla ultra rychle doma, během cca 40 minut. 🙂 Je škoda, že se nedá nakoupit maso a ryby, to mi trochu chybělo. Vše bylo v pořádku, až na jedno shnilé cherry rajče v krabičce, ale to se stává i v normálním obchodě.
Druhý nákup jsem se rozhodla objednat z obchodu Sklizeno. A zde už došlo k problémům. Jako první problém se objevil fakt, že ač měl mít obchod dle svých webovek otevřeno, na dáme jídlo bylo zavřeno, a to celý den. Opakovalo se to dva dny. Když už jsem se do obchodu dostala, vytvořila jsem objednavku, zadala kód voucheru a místo 5 surovin jsem měla v košíku jen jednu. Okamžitě jsem objednávku zrušila na svém profilu. Pro jistotu jsem se ale před zrušením objednávky proklikla na chat, kde mi bylo sděleno, že voucher byl znovu uveden v platnost. Vytvořím objednávku znovu, zadám kód a najednou je mi psáno, že neexistuje. Jelikož nemám vytvořenou žádnou aktuální objednávku, nemůžu se proklikat na chat. Telefonní zákaznická linka neexistuje, jen centrum pomoci s FAQ. Zavolám tedy přímo do obchodu, abych se zeptala, zda byla vytvořená objednávka, paní prodavačka mi sděluje že ne. Ale že za mě kontaktuje zákaznickou a co nejdříve mi zavolá. Volá cca během 10 minut, že mají technické problémy, ale mám zkusit restartovat telefon a objednat znovu. V objednávkách jsem měla jednu objednávku z tohoto obchodu 3x. Po restartu se mi konečně podaří normálně objednat. Nákup byl opět dovezen do hodiny a vše bylo OK.
Dáme market je super služba především, pokud člověk něco zapomene koupit. Nákup je dovezen v podstatě během chvíle a dají se tam koupit základní potraviny. Určitě jej využije i někdo, kdo pořádá párty a dojde mu alkohol, v Dáme market si určitě vybere.
Koníkovky prosím o typ na tyčový vysavač s mopem v jednom.. Na trhu je jich tolik, recenzí taky ale přece jen bych radši osobní zkušenost. Vysavat a vytirat budu byt 3+1, ne žádný obr barák 🙂
Já ho prostě žeru 😍
Vlčí smečka! 🐺
Viděli jsme ji v celé své kráse. Všech 14 vlků, kteří bydlí v Srní. 🥰
Cesta je sice do kopce, ale dá se zvládnout i s kočárkem. Během ní mohou starší děti řešit hádanky na cedulích a vzdělávat se.
Okolí je zarostlé krásným nedotčeným lesem. 🌲
Vstupné se zde neplatí, pouze parkování. (50 korun na každou započatou hodinu.)
I a dětmi vše pomalou chůzí stihnete za dvě hodinky. Včetně blbnutí na hřišti vedle návštěvního centra. 😊
Co se týče samotných vlků, může se stát, že se neukáže ani jeden, nebo máte štěstí a prochází se jich po okolí hned několik. Největší šance je prý většinou dopoledne, ale spíš to bude podle nálady smečky. 😎
Poradte spolehlivou firmu na rekonstrukci chalupy a jeji dostavbu prosim. Potrebujeme nejprve probrat navrh zmen, nacenit a pote stavebni moznosti jak puvodni chalupu dostavet.
🪐Nemáte program na víkend?🪐 dejte si 16 km 🚶♀️🚶♂️a podpořte skvělou věc!
16 kilometrů pro dobrou věc, to je výzva Nadačního fondu Veroniky Kašákové a společnosti Oriflame na poslední červnový víkend. Alice Bendová, Hana Mašlíková, Jan Vojáček a další vyrazí s dětmi z dětských domovů na výlety po celé České republice.
Své tipy na 16kilometrové výlety posílají dál, aby na podobný výlet mohl vyrazit kdokoli. Cílem je zpropagovat drobné dárcovství, i padesátikoruna měsíčně může pomoci. A pokud se těch padesátikorun najde 16 tisíc, bude moci Nadační fond Veroniky Kašákové pomoci všem dětem, které to potřebují.
Do přírody vyrazí 26. června 10 dětských domovů. Kromě vychovatelů jim doprovod budou dělat i celebrity jako Alice Bendová, Hana Mašlíková, Jan Vojáček a sama Veronika Kašáková. Když se nás zapojí hodně, dokážeme zázraky.
Výtěžek jde na podporu dětí odcházejích z dětského domova, víc informací tady: https://bit.ly/16kmproDD
Jsem v 3. Trimestru 34tt a udelala se mi vyrazka na lytkach svedi😰kdyz se zacnu drbat rozleze se...byla jsem na gynde ty me poslali na kozni a na kozni mi dr rekl ze nic na nohach nevidi🙈nemela jsem to zrovna rozdrazdene predepsal mi mast Locoid pry proti svedeni ale nepomaha...Nemate s tim nektera zkusenost ???

Je libo jídlo? Dáme jídlo nejen z restaurací, dáme ho i z obchodů!
Znáte Dáme jídlo? Pokud jste z většího města, a hlavně z Prahy, věřím, že objednání pizzy, burgerů nebo číny z damejidlo.cz vás neminulo. V období „před“, tj. v bezdětné době, jsem přes Dáme jídlo často řešila rychlý oběd v kanceláři a i teď, když se zapomeneme na hřišti a na plotně zrovna nic teplého do žaludku nečeká, využíváme Dáme jídlo poměrně pravidelně. Díky testování Modrého koníka jsem zjistila, že je zde nově také možnost nakoupit z různých obchodů. To chce otestovat! Dáme tedy recenzi?
Nejprve je třeba si nastavit správná očekávání, zvlášť pokud máte srovnání s jinými on-line prodejci potravin. Nabídka obchodů na Dáme jídlo je omezená a může se stát, že ve vámi vybraném čase nebude otevřeno příliš mnoho obchodů. Snad s výjimkou vždy přítomné alkoholové pohotovosti. Bohužel zde nejde vytvořit nějaký nákupní seznam či zadat nákup v obchodě dopředu a počkat, až se otevře. Nicméně nějaká Žabka či Tesco Expres to jistí a pokud potřebujete vajíčka do buchty a dítě vám zrovna usnulo, a nemůžete ho nechat doma samo (a o tyto situace není v mateřství nouze, že), bude služba Dáme obchod splňovat vaše požadavky. Takže kafe na stole a není cukr? Jdeme vyzkoušet Tesco Expres, které mám doslova za humny.
Rozhraní pro výběr obchodu a následně potravin je přehledné, je ale pro férovost třeba dodat, že mám zkušenost s nákupy na iTesco, kde jsou potraviny začleněny dost podobně, a tak ovládám superschopnost rychle projít vybrané kategorie a dopátrat se cíle. Vyhledávání přes lupu se mi totiž nějak nedařilo zprovoznit. Cukr a další zapomenuté maličkosti v košíku, slevový kód zadán, nákup zaplacen.
Obrazovka hlásí dojezd 35-45 minut. Fajn, nevadí, dám si pak druhé kafe. Díky monitorování objednávky a sledování kurýra na mapě, máte naprosto přehled, kde se váš nákup zrovna nachází, a tak můžete jít včas ke dveřím a přivítat milého kurýra s kafem v ruce. Co předčilo mé očekávání, je rychlost dodání nákupu. Od schválení objednávky až po doručení zásilky ke dveřím, uběhlo pouze 20 minut. Předpokládaná doba se tak zkrátila na polovinu. Za tento čas bych ani nedošla do obchodu a neřekla „Dobrý den“. Nákup byl navíc pěkně srovnán do tašek a nic nechybělo, palec nahoru!
Druhý nákup jsem uskutečnila na Sklizeno. Zde doručení trvalo o něco déle, nepřekročilo však předem avizovaný čas. Co se týče sortimentu, zklamala mě velmi omezená nabídka a nepříliš přehledné rozdělení potravin do kategorií. Bohužel, nebylo k dispozici ani maso či sýry. Kdybych sem šla s úmyslem nakoupit, co potřebuji, nákup bych neuskutečnila. Pro zásobení zdravým mlsáním to ale stačilo a syn rozhodně víc ocení křupky a rakytníková lízátka, než sýr. 🙂 I v tomto případě byla kurýrka milá a nákup byl úhledně poskládaný.
Suma sumárum – je vidět, že se s obchody teprve začíná a až se povede zařadit více obchodů, určitě to této službě prospěje. Zatím je omezen nejen počet obchodů, zákazník je také limitován tím, zda je zrovna otevřeno a velikostí sortimentu, který je výrazně užší než v případě nákupu přímo u obchodníků (např. Tesco). Nyní bych tedy službu doporučila spíše pro případ „sakra-potřebuju-mléko-hned!“, než pro velký rodinný nákup. Ale co není, může být. 🙂

Testování Nestlé NaturNes Bio
Znáte ten pocit, když něco vyhrajete? Dostanete zadarmo? Perfektní.
Nadšeně to hlásím manželovi a mamce, oba se smějou, že jsem jako malá. Kdybych ty kapsičky měla Kubovi koupit, žádnou díru v rozpočtu nám to neudělá. Ale ta radost, zadarmo ...
BUM.
Dneska je čtvrtek, odpoledne vyrážíme s manželem na info schůzku do školky, kam Kubu přijali. Venku je snad tisíc stupňů, já 12kg nahoře, v 8.měsíci, je mi takový horko. Hodinka informací a já se peču vlastní šťávě, manžel mi nabízí nanuka, abych se prý schladila. Odpovídám mu, že abych se schladila, potřebovala bych sněhovou bouři, hurikán, bouřku … cokoliv.
Doma si vlezu do bazénu, hraju si se synem, večeře, koupel a uspat. Nikdy nevím, kdy ho budu naposledy uspávat jako jedináčka, kdy se ta naše malá cácorka začne hlásit o slovo. Nevadí mi, že venku začíná bouřka. Že stokrát po sobě slyším Kubovo: ,,Hromy, blesky, umba bumba. Maminko, já se bojím.“
Spinká, jdu dolů za manželem, beru do ruky telefon a kontroluju emaily a zprávy, co jsem nestihla vyřídit a přečíst během dne.

Na tábor s kufrem, z tábora jen s igelitkou
Blíží se prázdniny a s nimi také čas táborů. Pokud jste přihlásili dítě na nějaký ten tábor, pravděbodobně teď řešíte, co všechno je třeba ještě zařídit, co zabalit s sebou, co dokoupit a do čeho zabalit. Každý tábor je jiný a proto i každé balení na tábor je jiné. Dali jsme však dohromady seznam univerzálních věcí, které by dítě nemělo zapomenout.
Co zabalit s sebou na tábor
V první řadě je třeba zabalit hygienické potřeby (kartáček, pastu, hřeben…) a ručník. V deštivém počasí se bude hodit pláštěnka a holinky, během slunečných dní zase krém na opalování a nejen večer repelent. Jelikož se dítě bude pohybovat v přírodě, doporučujeme jednoduché, pohodlné a kombinovatelné oblečení - bundu, teplý svetr, tepláky, ponožky, spodní prádlo, plavky, oblečení na spaní, vyšší pevné boty, tenisky a sandály. Na bojovkách využije baterku, na výletech batůžek, láhev na pití a slušnější oblečení. Rozhodně bychom neměli zapomenout na kapesné a pokud očekáváte zprávy z tábora, tak i pohledy nebo dopisní papíry a známky. Nedoporučují se brát s sebou šperky, hodinky, elektronika atd. Ideální je věci zabalit do kufru, jelikož se v něm lépe udržuje pořádek a vejde se pod postel.
Osvědčilo se nám nechat starší děti zabalit věci samostatně. Nechte je, ať si sami uvědomí, co potřebují a kam si věci dávají. Pokud jim sbalíte sami bez jejich přítomnosti, velmi lehce se stane, že řadu věcí na táboře vůbec nepoužijí, protože ani nebudou vědět, že je s sebou mají. Především u menších dětí doporučujeme, aby děti měly všechny věci označené. Mohli byste totiž najít v kufru po příjezdu domů o tři čísla menší oblečení spolubydlící Aničky z nižšího oddílu, v horším případě přiveze dítko oblečení svoje, za to však v množství, které by se místo kufru pohodlně vešlo do igelitky. Označením oblečení se zamezí ztrátám a popletení majitelů a odpadají dohady čí je co.
Snadné označení dětských věcí
Jak ale označit všechny věci, aby s tím člověk nestrávil dlouhé hodiny? Zvlášť pokud nemáte jen jedno dítě, ale vypravujete na tábor například hned děti dvě?
Dodnes si vzpomínám jak nám s bráchou maminka zdlouhavě po večerech vyšívala jméno na každičký kousek oblečení včetně ručníků a ponožek. To však již nyní není potřeba.
Poprve se divam na dil, zavolejte porodni sestricky na CT1 a uplne me je z toho ouzko, stejne jako z toho, co se stalo v noci. Ale me to tak bavi, ze si to najdu a kouknu od zacatku.














