Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

maova
17. lis 2009

jajko, tak to držím moc palce, aby se u vás nějaké místo ve školce brzy uvolnilo 🙂 To bych neřekla, že i ve školce budou tak problémy, úplně mi přijde, že práce ve školce musí být taková super 🙂 Ale je fakt, že ta zodpovědnost za ty děti musí být obrovská. Tak ať máš brzy práci jinde a zase máš z dětiček radost 🙂

petul, už jsem ty stránky včera prohlížela, jsou moc hezky udělané, určitě se ještě začtu 🙂 Děkujeme 🙂

maova
18. lis 2009

Kam jste se všechny ztratily? 😉
My jdeme za chvíli do kina, tak jen nakukuju 🙂

jajkaz
18. lis 2009

Ahojky,
Maova, na co krásného jdete? 🙂

maova
19. lis 2009

Zase jsem nás hledala někde vzadu, až jsem se lekla, že tu nikdo nebyl 😉

jajko, jsem ráda, že jsi tady 🙂 Byli jsme na 3 sezozy v pekle, nám se to líbilo, ale myslím, že ne všem se to bude líbit, kolega říkal, že nic moc 😉 A dneska jsme byli na výročí v Řecké restauraci 🙂 A výborný 🙂

petula82
20. lis 2009

Ahoj holky.Maova,my šli do kina v pondělí,šli jsme na 2BOBULE a bylo to super,lepší jak první díl.Já už chodím do práce a docela to újde.Mějte se hezky

jajkaz
20. lis 2009

Čauky,
Maova, názvy těch filmů zní, jako by jste si někam vyrazili.... 😀 Ani jeden film mi nic neříká. Jsem filmovej barbar 😉
Peťul, tak 2 Bobule bych chtěla taky moc vidět. Z jedničky jsem byla nadšená a viděla jsem ji snad 4x 😀

V pondělí jsem byla u gyndr. Doufala jsem, že nám navrhne nějaké další vyšetření, poskytne další naději ... a nic. Vůbec nemíní řešit, že se nám nedaří zapadnout. Vidí jen to, že jsem 2x potratila. Z tohoto hlediska už jsme prý podstoupili veškerá vyšetření. ☹ Ptala jsem se na cvičení metody Mojžíšové a na to mi řekl, že to můj problém spíše nevyřeší. Že nejsem sterilní, ale infertilní - nebo jak se tomu říká 😖 Tak mě moc nepotěšil. Prostě nám nezbývá, než se snažit dále... Už se nám 2x zadařílo, tak se zadaří do třetice... Ale kdy??????? A jak to dopadne se už ani neptám... Jsem z toho nějaká zdrblá.

maova
20. lis 2009

Ahoj 🙂
petul, tak to je dobře, že to docela v práci ujde 🙂 Já jsem nějak tenhle týden byla z práce docela otrávená, tak doufám, že ten příští to bude lepší. A pak mám týden dovolenou a jdu na vizážistický kurz 🙂, tak to už se fakt těším 🙂 A o 2Bobulích jsem od někoho slyšela, že se mu to nelíbilo 😒 Ale já jsem ještě neviděla ani jedničku, tak to budu muset napravit 😉

jajko, já jsem třeba tu Mojžíšovou taky začala cvičit, i když s otěhotněním problém nemám. Ťuky ťuk, musím to zaklepat, protože teď mám nějaký problém a trochu se bojím, co to udělá s možností otěhotnět, ale nebudu na to myslet. Myslím, že to cvičení nám rozhodně neublíží 😉 Oni pro to doktoři moc nejsou, ale já tomu trochu věřím, vždycky když jdu od té fyzioterapeutky, tak se cítím tak nějak líp 🙂 A určitě se vám do třetice zadaří 🙂

Já jsem dneska volala ještě na poslední výsledky, snad desetkrát, ale nedovolala jsem se. Tak až v pondělí.

jajkaz
20. lis 2009

Maova, tak to by mě asi trefilo, čekat až do ponděli 😉 Tak se zabavte něčím příjemným a ať to rychle uteče.. Taky si myslím, že to cvičení neublíží. To, že to pomáhá při otěhotnění je vlastně původně až druhořadý efekt 😉 a ono nebolavá záda jsou taky fajn. Nemůžu říct, že bych měla nějaké problémy s bolestmi zad, ale určitě to zkusím. 😵
Držím pěsti, aby ty výsledky dopadly - jak vlastně? No prostě tak, aby přišli na něco, co váš problém vysvětluje a zároveň aby to mělo zdárné řešení 😉 Budu na vás myslet 🙂

pet.s
21. lis 2009

Ahojky, tak nakukuji a vždy se těším, že tu uvidím nějaký šťastný pár, co si dovezl domů z "domečku" nějakého vytouženého drobečka.A stále nic(.
Jajkaz, reaguji na tvůj příspěvek.Nevím, co máte za sebou,ale když nechtějí tě nechtějí řešit, tak si dojdi někam do Caru. Ne? Že jsi 2x potratila nic neznamená. Jsou ženské, které potratily víckrát. Já teda samovolně nepotratila,ale normálně neotěhotním a po umělém naše miminko mělo těžkou vývojovou vadu a ukončili mi těhotenství. ☹ Ale dělali mi genetické vyšetření a zjitili, že mám mutaci genu, která souvisí se srážlivostí krve. Mimo jiné je u tohhle velké riziko potratovosti. Tak třeba ti an něco přijdou. Říct ti, že jsi infertilní je hezké,ale at koukají říct proč a řešit to.
Jajka já po svých zkušenostech s doktorama v těhotenství už se nedám odbít a bojuju jako lev. Kdybych nebojovala, tak by na tu vadu nikdo taky nemusel přijít. A dítě by se narodilo a defektem neslučitelným se životem.Mělo vyhřezlý mozek, takže so dovedeš představit tu hrůzu, kdyby se narodil a přežíval několik měsíců po porodu. ☹ ☹ ☹
Můj pan doktor nějak neměl pořád čas,první kontrola by byla ve 14 tt a na další až ve 20 tt. Upozorňuji, že jsem byla prvorodička, 40 let, diabetik na inzulínu, těhotná po 20 letech snažení.
O ultrazvuk jsem si musela říct sama, o genetických testech taky.Tak jsem mu řekla nashledanou, změnila lékaře. A protože kvalitní lékaři mají plno, tak vše bylo přes známé nebo úplatkama.
Sama jsem si zařídila nového gynekologa, těhotenskou poradnu pro diabetičky, NT screening.
Ted jdeme do dalšího pokusu.A snad nám Pán Bůh konečně nadělí. Jedno malé, zdravé uřvané 😉 ...I když uřvané ne!!! jsem staří rodiče, značně opotřebovaní našimi puberťáky, to už by jsme nemuseli přežít. 😀 😀 😀

maova
21. lis 2009

jajko, tak pak dej vědět, až půjdeš na cvičení, jak se ti to líbilo 🙂 A moc děkuju, nějak nepočítám s tím, že by se na něco přišlo, ale bylo by to super 🙂

pet, koukám, že jsi měla teda příšernýho doktora. Vždyť NT screening se už teď dělá skoro běžně a jít na první kontrolu až ve 14tt mi přijde strašný, navíc po tak dlouhé snažení ☹ Ještě, že jsi ho změnila a příště už si tě snad ohlídá 🙂 A jdete zase na umělé? A jinak my si teda na adoptované miminko počkáje ještě hoooodně dlouho, teprve jsme podali žádost 😉, ale už se strašně těším, až se někdo ozve 🙂

karoli82
21. lis 2009

Ahoj jsem tady poprvé 🙂 ,my máme adoptované dítě,i když jsme mladí otěhotnět se snažím od 21let a stale nic a když se nám naskytla možnost mít dítě s přímé adopce tak jsme byli rozhodnutí.Byl to šílený kolotoč ale stálo to zato

maova
21. lis 2009

Ahoj Karoli, vítám tě tady 🙂
A kolik vám je let, jestli se můžu zeptat? A přímá adopce znamená přesně co prosím?

jajkaz
21. lis 2009

Ahojky,
Karoli, to máte úžasné štěstíčko, gratuluji. My tady už se taky nemůžeme dočkat 😀 Povídej, máme rády příběhy se šťastným koncem 😉 Vyloženě čekáme na každou pozitivní zprávičku 🙂

karoli82
21. lis 2009

Díky za přivítání je mi 27
😉

karoli82
21. lis 2009

My jsme to měli tak že jsme se přes známe dozvěděli o paní která čeká dítě a nechce ho ☹ ,tak jsme zašli na sociální úřad se zeptat jestli to jde vzít si konkrétní dítě,paní s toho byla celkem mimo ale nedali jsme se odbít a byli jsme urputní,moc to nemají rádi, asi jim to přijde nefér přijít s hotovou věcí.Chodila jsem do práce tak jsem si vzala nemocenskou,seznámila jsem s paní co nosila naši malou a jezdila i sní po úřadech,a pak se čekalo na porod a když přišel tak mi zavolala že už,já dojela do špitálu, držela jí za ruku a pak byla malá jenom naše.Pak ještě nějaké soudy,vyřizování,stresy ale ted už je všechno OK,už to máme zasebou.Kdyby jste byla některá v podobné situaci a potřebovala poradit,kam jít co vyřídit tak se ozvěte ráda pomůžu.

jajkaz
21. lis 2009

To je dobře, že to s malou tak dobře dopadlo 😀 Je to úžasný.

zejm
22. lis 2009

Ahoj, Karoli, napsala jsem Ti do interní pošty. Ozvi se mi, prosím. Děkuju!!!

brundik
22. lis 2009

Ahoj holky, uz jsem vasi diskuzi prochazela nekdy na zacatku zari, pote, co jsme s manzelem dospeli k tomu, ze adopce muze byt pro nas dalsi cesta. Od te doby jsme nijak nepokrocili, ale ted o vikendu jsem si zjistila, jak udelat prvni krok a chystam se nekdy v pristim tydnu zajit na urad. Tak jsem na to zvedava, na formulare, otazky i na to jak to bude probihat. Urcite se objevi casem nejake otazniky, tak jsem rada, ze jsou tady zkusenejsi, na ktere se muzu obratit 😉

salute
22. lis 2009

ahojky holky jsem taky ráda ,že jsem tady toto téma našla.My máme 18 letého syna a druhé mimi nám nejde ani přírodně ani pomocí lékařů ..podstoupila jsem jedno umělko a jeden ketík před rokem...myslíme i na adopci miminka ,ale máme vysoký věk mě bude ted 37 a manžovi 36 let ..asi se nemáme na co těšit ,že jo??máme vůbec šanci ??

karoli82
22. lis 2009

Prosím Vás už jste některá říkala dítěti že je adoptované??Chtěla bych aby to malá věděla od malička že je adoptovaná ale nějak nevím jak na to a hlavně kdy,v jakém věku.

jajkaz
22. lis 2009

čauky všem 🙂
vítám nové tváře do naší diskuze 😀
Brundik, nevim, jak dlouho se s manžou snažíte o dítko, ale my jsme si hned řekli, že dlouho čekat nebudeme. Boj s přírodou jsme ještě nevzdali, ale i tak jsme se vrhli do druhého - s papíry. Není to taková hrůza. My ty první papíry zažili teprve nedávno a teď čekáme, až si nás pozvou na nějaké psychotesty... Tak oboje čekání spojujeme dohromady. A kdyby jste se nakonec rozhodli jinak, nebo by se vám zadařilo, není nic jednodužšího, než žádost přerušit nebo úplně ukončit 🙂 Tak hurá na úřady, držím vám palečky 😉

Salute, jak je to s věkem, vůbec netuším. Ale myslím, že váš věk není zas až tak vysoký.

Karoli, ty jsi z Karviné... ale adopci jste zvládli tu přímou, tak nevím, jestli budeš vědět - jak dlouhé jsou čekací doby v Moravskoslezském kraji? S tím, kdy říct malé, že je adoptovaná - možná si třeba najít a přečíst nějaký příběh, nebo si vymyslet pohádku třeba o medvídcích, jak se ujali opuštěného medvíďátka. A hlavně neustále zdůrazňovat, jak moc ho mají radi. Postupně naznačovat, že něco takového je možné a časem, že je ta pohádka o ní a o vás... Nevím, ještě nemám osobní zkušenost. Ale budou jí 3 roky, za chvíli půjde do školky. Do jaké míry to ví okolí, nevím. Ale rozhodně je lepší, aby to slyšela od vás.

Přeji hezký zbytek neděle 😀

brundik
22. lis 2009

Jajkaz, dekuju.
Snazime se o mimco pres 3,5 roku. My jsme s manzelem opak idiopaticke neplodnosti. Problemy se nachazely vsude a kdyz jsem myslela, ze konecne dospejeme ted v zari k IVF tak k tem nasim pricinam pribyla dalsi imunologicka, protilatky proti spermiim u me i manzela a u me navic i proti trofoblastu. To manzela hodne vzalo, tak jsme to prodiskutovali a dospeli jsme k tomu, ze nastala vhodna chvile podniknout dalsi kroky 🙂
Taky si rikam, kdyby to vyslo prirozene, tak se da proces adopce vzdycky pozastavit. No, ale ted prirozene poceti s kondomem po 3,5 letech marne snahy bez kondomu necekame 😀
Salute, ja jsem z diskuze pochopila, ze s vyssim vekem vzrusta pravdepodobnost, ze ti nabidnou starsi ditko.
Ty jo, to mi prijde docela hezky s tema medvidkama, to si myslim, ze je pro deti prijatelna forma 🙂 Ale samozrejme vlastni zkusenosti chybi.
Za chvili se vrati manzel z Vysociny, tak jsu pripravit nejakou bastu.
Takze preju, paradni vecer 😉

brundik
22. lis 2009

Jajkaz, jeste k tomu jak jsi psala, ze doktor vas nehodla resit, taky doporucuju navstevu caru, jestli nikam jeste nechodis. A uz ti delali imunologicke testy? Prave tvorba protilatek proti trofoblastu byva jednou z pricin potracivosti.
Tak a uz jdu doopravdy k plotne...

jajkaz
22. lis 2009

Brundik, tak teď nevím, jestli si to nepletu. Dělali mi nějaké imunologické testy, nebo co to. To je OK. Něco o protilátkách mi dr. říkala. Tak nejspíš to bude ono. Ale dík. 🙂

klaraemma
22. lis 2009

ahoj Karoli
moc gratuluju k malý, ani jsem netušila, že taková adopce je možná. nemáš strach z bio maminy??? Když se znáte??
Jinak naší malé budou v únoru 2 a taky řešíme kdy jí to říct, kdy to pochopí. Prý by to měly děti vědět už ve školce??? Co si o tom myslíš??
díky, Klára

karoli82
22. lis 2009

klaraemma,bio matky se někdy bojím,ale co už,stím jsme počítali.Taky jsem slyšela že se to dětem říká jako pohádka ale nějak si to nedovedu představit, jak to podat třeba 3 letému dítěti.Když jsem se o tom bavila s maminama co mají děti,normálně,tak to vůbec nechápaly,že by to neřešily,ale to se mi vůůůbec nelíbí.Určitě to malé řekneme co nejdřív nějakou dětskou formou,ale chtěla jsem vědět jestli tu někdo takovou věc má už za sebou.Jinak díky za gratulace a vy máte malou klasickou adopcí??

klaraemma
22. lis 2009

karoli - my máme malou klasicky, čekaly jsme přes 2 roky což je pohoda. Taky jsem slyšela jako pohádkou, nebo o domečku kde jsou děti bez rodičů, že jsme si tam pro ni dojely............ nevím, a ani si neumím představit jí to teď vysvětlit - je na to ještě malá.

karoli82
22. lis 2009

klaraemma,jojo cítím to stejně,je to takové malé trdlo co pořád skáče a nemá čas se zastavit,a já za ní příjdu a začnu jí vykládat např. o domečku s dětma... při té představě se mi chce smát 🙂 Přijde mi komické že my to tak řešíme a ty děti to vůůbec nechápou a nám můžou hlavy prasknout od přemýšlení 🙂

klaraemma
22. lis 2009

přesně, já to zatím nechám, prostě uvidím časem jak to bude, ale chtěla bych aby do školky jako něco málo věděla, to víš, děti, učitelky, chci aby se to dozvěděla od nás, ne od cizích. Ale taky je to trdlo, nemá čas ani na nočník natož si sednout, poslechnout co chci říct a pochopit to - to vůbec ne.

brundik
23. lis 2009

Jajkaz, tak to bude asi ono 😉
Ja jsem se dneska v praci zdrzela do pul sedmy, takze urad, prestoze byl v planu se nekonal 😒 Ale ve stredu rano jdu na kontrolu k zubarce, tak tam skocim asi jeste pred praci 🙂
Holky, musim se vam priznat, ja se nejak zacinam tesit, jeste vlastne nevim na co, ale mam z toho radost 😵