Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

maova
25. lis 2009

Tak to potěší taková pochvala co 😉 My už teda v bytě pomalu potřebujeme taky zase vymalovat, ale ještě se mi do toho úplně nechce, přece jenom to je o dost větší práce, než chodba, všechno odstěhovat od stěn a tak. Jaké máte barvy?

jajkaz
25. lis 2009

Chodbu bílou, protože tam není jediný okno. Budoucí pokojíček žluto-oranžový, ne moc křiklavý, ale teplý. Obývák (teda s kuchyní a jídelnou dohromady) je světlunko žlutý - máme tam jedno velké normál okno a 2 střešní. Na východ, takže rána zalitá sluncem... snídaně úžasné 😉 a ložnice je světlunko modrá, taková ta nebeská...

jajkaz
25. lis 2009

Abych nezapomněla manželovu připomínku - modrá, to je jediná barva, kterou jsem si prosadil... 😉 Já jsem měla strach, aby to nebylo flekatý... Modrá je zrádná. Ale ostatní barvičky se mu taky líbí, ne že ne 🙂

maova
25. lis 2009

Máte pěkný barvy 🙂 To se mi líbí, když se všude jiná. My máme předsíň, kuchyň a obývák tak nějak propojený, tak to máme do oranžova, pokojíček zelený, takový flekatý, koupelnu žlutou a v ložnici jednu nízkou stěnu červenou 😀 , měla být vínová, ale nějak se to nepovedlo 😀

maova
25. lis 2009

Tak to je manžel určitě rád, že si aspoň jednu prosadil 😉 Já jsem vybírala barvy sama, tak až jednou budeme znovu malovat, tak se ještě uvidí, kde co bude 🙂 Ale fialovou do chodby zase vybral manžel, já jsem pořád chtěla jinou, ale nakonec jsem souhlasila, že fialová bude asi nejlepší 🙂

jajkaz
25. lis 2009

V koupelně máme obkladačky do okrové... Když jsem to v těch stavebninách viděla poprvé, byla jsem nadšená. Máme problémy s dlažbou - praská. Jinak je koupelna úžasná 🙂 Větší než v půbodním návrhu, takže super. 🙂

maova
25. lis 2009

My máme koupelnu z velké části právě jen vymalovanou 🙂 Nechtěla jsem všude obklady 😉 A reklamovat jste tu dlažbu nezkoušeli?

jajkaz
25. lis 2009

Já mám taky ráda barvičky, ale spíše světlé, než nějaké syté -alespoň co se týká výmalby. Máte nádherně sladěnou tu chodbu. mě by dělalo problém poskládat ty čtverce. Mám sklon takovýhle věci dělat moc pravidelně.

maova
25. lis 2009

jajko, já taky všechno mám děsně pravidelný, tak jsem si to radši nejdřív rozkreslila v počítači a nějak kombinovala, snažila jsem se právě nepravidelně a teď když jsem koukala na tu fotku, tak se mi zdá, že tam nějaká pravidelnost stejně je, ale naštěstí na té velké stěně to ve skutečnosti vidět není 🙂

jajkaz
25. lis 2009

Nezkoušeli, myslím si, že je to naše vina. Pod tou dlažbou je nový beton a asi jsme ho nenechali dostatečně uzrát a brzy jsme tu dlažbu položili... Ty praskliny jsou v místě, kde je nějaká kovová konstrukce v podlaze, takže je tam vrstva toho betonu slabší. ☹

maova
25. lis 2009

hm, tak s tím asi nic udělat nepůjde ☹ Tak radši končíme s malováním, ať pak holky nemají dlouhé dočítání 😉
A teď mě napadlo, vy se teď o miminko snažíte? Jak dlouho? Já bych nejradši začala hned, ale na druhou stranu vím, že bude lepší ještě počkat, takže asi až tak někdy v létě, nebo nevím. Sice je to dlouhý, ale nějak se teď víc bojím všeho.

jajkaz
25. lis 2009

My se snažíme pořád. Poslední 2 cykly už jsem propadla i tomu, že zjišťuji ovulku - ovutesty. Tak jsem zjistila, že minulé 2 měsíce byla cca 15.-16.DC. A taky jsem si uvědomila, že ta bolest v podbřišku, kdy jsem neměla ani pomyšlení na nějaké tulení, je asi ovu 😒 Teď jsem zkusila i měřit BT a tak zjišťuju, že jsem asi prošvihla ovulku - nejspíš byla už kolem 11. dne. Ale tulení bylo. 😉 A bylo z lásky, protože jsem si myslela, že do 16. dne daleko, že na snažilkování je ještě brzy 😉 Tak snad to vyjde právě proto, že jsme na to nemysleli... 😀

maova
25. lis 2009

Tak třeba to fakt vyjde 🙂 Já chci teď taky měřit jeden cyklus BT, protože mám pocit, že nemám ovu ☹ Dostala jsem teď MS po 18ti dnech, šílený. Tak uvidím, co teď. Doufám, že se to srovná a ovu normálně bude.

jajkaz
25. lis 2009

Pořád si říkám, že to poprvé byla náhoda, podruhé kvůli chřipce. A nechci si ani připustit, žeby se to do třetice mělo opakovat. Jen jsme smutní z toho, že nám to nejde. Už to bude určitě 10 měscíů, co se snažíme.

maova
25. lis 2009

jajko, deset měsíců je dlouhých, už sem na koníka chodím dlouho a někdy třeba holky otěhotněly i po roce a půl a přirozeně. Někdy asi i ta psychyka hraje svojí roli, ale kdo na to má nemyslet, po takových problémech. Mě teď každý říká, že až budeme tři, díky adoptovanému děťátku, tak se pak podaří i vlastní 🙂 Sice si o tom myslím svoje, ale třeba ... 😉

jajkaz
25. lis 2009

Já mám cykly - řekla bych vzorový. poslední 2 byly 27, před tím několik po sobě přesně 28. Ovu hleník už ani nepamatuju, ale prý to nemusí nic znamenat. Ta bolest v podbřišku - myslela jsem, že je to zácpa, nebo zaražený větry... Nenapadlo mě, že by tak moc mohla bolet ovu... Ale tento měsíc zatím nic. Teda jo, ale jen slabunko... Nevyznám se v tom. A vždycky, když jsem si kdy řekla, že už vím a konečně se poznávám, tak mi to tělo udělá "kotrmelec" a je to všechno zase jinak

maova
25. lis 2009

Probudil se mi unavený manžel, tak se pro dnešek loučím a jdu za ním 🙂 Ráda jsem si s tebou psala 🙂 a tenhle měsíc dřžím palce, když to snažení bylo jen z lásky 😉 😵

jajkaz
25. lis 2009

Já v to taky doufám, že nás ty starosti během příprav tak zaměstnají, že zapomeneme na starosti se snažením 😉
Ty jsi vždycky otěhotněla bez problémů?

maova
25. lis 2009

jajko, já taky ovu poznám podle bolení břicha a mám stejné pocity jako ty, takže to ovu fakt asi bude. Ale je pravda, že ne vždycky a tenhle měsíc jsem to nepoznala vůbec a pak takhle brzy MS, proto si myslím, že ovu ani nebyla. Ale ne vždycky to asi musí takhle bolet, tak si tím hlavu nelámej a za pár dnů uvidíš 😉 Pa pa

jajkaz
25. lis 2009

Měj se krásně, fajn se s tebou povídá 😉

brundik
25. lis 2009

Holky, moc dekuju 🙂 K formularum si s manzelem sednem az pristi tyden, tenhle tyden ma odpoledni a to vypada tak, ze kdyz ja odchazim, tak on spi a vecer kdyz on prichazi, tak uz spim ja.
Mao, ono to ve vysledku vyjde nastejno, at problemy jsou nebo ne. Jooo, privest na svet zdrave mrne, to je ten nejvetsi zazrak. Holky, zaziliy jste si spoustu neuveritelne bolesti behem cesty za miminkem, jste silne osubky a ten, kdo se nevzda, ten vyhraje, urcite 😉
Mao, kdepak jsi byla na imunologii? Ja chodim k panu doktoru Madarovi, to je uzasnej clovek, kterej dokaze napumpovat optimismem, mam ho moc rada 🙂
Muzu se zeptat, na navstevu chodi ta pani z uradu, ktera vyrizuje adopce? Doufam, ze bude fajn, jako jeji kolegyne.
Jeee, ja jsem nestihla foto. S manzelem komplet rekonstruujeme byt uz pres rok, takze jakekoli upravy v bytech me zajimaj. Ale manzel neni na zadny experimenty. Divim se, ze mi schvalil cihlove cervenou zed a jeden pokojik zeleny. Dokonce si to i pochvaluje.
Jajko, loznici mame taky svetlounce modrou, to je barva pro loznici jak delana 😉
Michani barev bylo v moji rezii, nez jsem z grepove namichala cihlovou, tak tam padly dve flasticky hnede a pul okrove 😀 Tak se Mao ani nedivim, ze vinova nedopadla podle predstav, protoze namichat sitou barvu tak, jak by jste chteli, to mi prijde celkem kumst.
Holky, mereni BT je perfektni vec. Ja uz merim neco pres 40 cyklu. Dokonce i ted, kdyz pouzivame kondom, jen tak, abych vedela, jak mi to v tele slape. Urcite doporucuju 😉
Jajko, takovejch kotrmelcu uz jsem taky dost zazila, vzdycky kdyz jsem si rikala, ze uz svoje telo znam, mela jsem obdobi, kdy me pred MS prsa bolely a pak jak kdyz utne, vzdycky MS silna a najednou slaba a to uz zustalo, no mohla bych pokracovat...
Jajko, taky drzim palcaky, priroda je mocna carodejka 😉

brundik
25. lis 2009

Tak to se mi povedl paradni prispevek 😕 Jdu se hodit do gala, uz vypadam jak carodejka 😀

jajkaz
28. lis 2009

Ahojky, jak se máme? Co nového?
U nás pokračuje snaženíčko a tulení, to tehdy byl nejspíš planý poplach, nebo co. Ovu testík mi včera ukázal hodně výraznou čárku 😉 Ale už je to dost pozdě - 17DC.
Namíchat sytou barvu - to jsem ještě nedělala, asi na to padne dost těch barevných flaštiček 🙂 Možná je pak lepší si to nechat namíchat. Já mám ráda světlejší barvy - na stěhy, myslím, že to opticky zvětší místnost... 😉 A prosvětlí...
Holky, za měsíc už bude po vánocích. Já už mám udělaný adventní věneček, chystám se dnes, že bych zadělala na perníčky. Tak snad se zadaří 😀 Zdravím všechny. 😵

zejm
29. lis 2009

Máme za sebou první přípravný víkend a přes všechny strachy to bylo moc fajn. Sešla se tam úžasná banda lidí, zažili jsme spoustu legrace a přednášející byli moc fajn. Jsem spokojená.

maova
29. lis 2009

Ahoj holky 🙂
brundi, máš pravdu, vyjde to nastejno, jestli se problém najde nebo nenajde, jen když je, tak si člověk říká, že při nějaké léčbě se to podaří a když pak není a není možná aní žádná léčba, tak je to trochu beznaděj. Ale jinak to opravdu vyjde nastejno, hlavní je ten výsledek 🙂 A na imunologii jsem byla nejdřív v Plzni u prof. Ulčové a potom na Karláku. O Madarovi jsem taky slyšela, že je moc fajn 🙂
A na návštěvu chodí ta paní z úřadu co adopce vyřizuje 🙂, tak snad bude taky hodná 🙂

jajko, 17DC je myslím docela dobrý, tak na tebe myslím, aby to vyšlo i když byla ovu jindy, než jsi původně myslela 😉 A už máš hotové perníčky? Já se na ně taky pořád chystám a nějak jsem to ještě nestihla.

zejm, tak to je super, že z toho máš tak dobré pocity 🙂 A nechceš nám prosím napsat víc, co všechno jste tam dělali a tak podobně? 😉

brundik
30. lis 2009

Ahoj holky 🙂
O vikendu jsem byla na cvicicim vikendu, bylo to super, hlavne pocit, ze jsem se hybala 🙂 A kdyz jsem se vratila domu, tak manzel mezitim dodelal zarubne a nas byt uz vypada jako normalni, ne jako staveniste 😵
Jajko, 17 DC neni tak pozde. Dulezity je, ze ovu byla 😉 Svetle barvy urcite mistnost prosvetli a opticky zvetsi, ono asi neni dobry davat nejakou vyraznou barvu do cele mistnosti, ale treba jen na jednu zed.
Ja jsem taky delala adventni venec, mela jsem doma kremove stuhy, takze ted shanim kremove svicky, ukol trosku nelehky. Hlavne kdyz se v obchode ptaji, jakou barvu chci, tak uz je radsi dopredu pripravuju vetou, vite je to se mnou tezky, vymyslela jsem si kremove svicky 😅
Ja jsem jeste nezacala pict, dokonce jsem si jeste nesesumirovala, kolik nakoupit mouky, hery a podobne. Holky, kdyby jste chtely pernicky, ktere se nemusi nechavat rozlezet, muzu vam dat recept. Mam ho od Len a jsou opravdu vyborne 😉
Zejm, jsem zvedava, jak to probihalo. Prosim prosim, jestli muzes, napis neco vic 😉
Mao, od pani doktorky Ulcove jsem si kupovala pred rokem knizku, netusila jsem, ze ji pak budu podrobne studovat. Pry je to vyborna imunolozka.

jajkaz
30. lis 2009

Ahojky holky,
tak je to se mnou takové náročné. Ten ovu testík mi připravil další překvápko. Ještě výraznější byl v sobotu 18.dc, takže jestli bych se měla řídit návodem, ovulka byla někdy ze soboty na neděli. to jsem i cítila bolest v podbřišku. Snažilkování bylo poctivé, tak snad- už ani nevím po kolikáté si to říkám - se dadaří...

Mao, perníčky nemám ☹ zatím ani zadělané. Zatím jsem se k tomu nedostala... Ale určitě se do toho pustím.

Brundik, sem s tím receptem 😉 Já mám sice jeden taky zaručenej, ale asi to bude se mnou horší, posledně byly jak kámen 😀 a odležet se taky neodležely, tak nám dělaly ozdobu celé vánoce 😀

Zejm, přidávám se k těm zvědavým... piš, prosím 😉

petula82
1. pro 2009

Ahoj holky.Maova,tak jsem taky tak nějak doufala,že ti na tom imunu příjdou na příčinu.Ale neztrácej naději.Jinak to trhání osmičky nebolelo,jenom to až to přišlo k sobě.No jinak jsem zvědavá na ty mý výsledky z hematologie,příští úterý tam budu volat,snad už tam budou.Blbý je to,že budu odjetá pracovně v Brně,takže ani nevím,kdy něco stihnu upéct.
Jajkaz,tak to já nemám zkušenost s ovul.testíkama.Já to zatím na sobě vždycky poznala,mě tahá v podbříšku a je mě na zvracení.Ale každej to snáší jinak.Ikdyž tady po tom posledním potratu to cítím trochu míň.No první poreviz.ms přišla po36dnech,tak jsem zvědavá na tu další.
Byli jsme se vykoupat v termálkách,jezdíme do Laa,jen na 3hodiny.To bylo super,jeli s náma i sousedi a my tam vyváděli jak malý děcka.Taky jsem se vrátili úplně utahaní.Mějte se hezky

maova
1. pro 2009

Ahoj holky, zase nakukuju a jdu asi spát 😀 Chodím tenhle týden na kurz a jsem nějak strašně unavená. To by člověk neřek, jaká je to věda umět dobře líčit 😀 Ale jinak super, doufám, že mi to půjde 🙂

brundi, krémové svíčky jsem sháněla vloni, předloni jsem na ně totiž narazila náhodou a ještě ve čtyřech velikostech, přesně co jsem chtěla a vloni ani náhodou, myslím, že jsem pak koupila bílé. A letos jsem se vůbec k ničemu ještě nedostala. Jak ani není pořádná zima, tak mi vůbec nedochází, že už je vlastně prosinec a Vánoce za chvilinku 🙂 A závidím cvičení, nějak nejsem schopná se k něčemu dokopat, snad od příštího týdne.

jajko, zkus dát příště k perníčkům do krabice rozkrojené jablko a každý den ho vyměň, za pár dnů budou krásně měkké 😉 A ovu ... hlavní je, že byla, jak píše brundik 😉 Držím palečky 🙂

petul, držím palce na výsledky z hematologie, ať dopadnou dobře. A termálky musely být fajn 🙂

zejm
1. pro 2009

Ahoj holky,
tak se konečně dostávám k informacím o kurzu pro žadatele. Jak už jsem psala - sešla se tam jednak prima parta lidí (žadatelů) a navíc všichni přednášející byli strašně sympatičtí lidé.
V pátek (18:30 - 22:00) přišla maminka, která má u sebe 4 adoptované "děti". Už jim je 10-17 let. Vyprávěla, jaké to bylo si je přivézt, jak přijímali postupně další, jak Ti dříve přijatí reagovali, co se dělo po přijetí dětí v ní, s jakými problémy se potýkali nebo potýkají... No prostě to nejdůležitější, co člověk potřebuje slyšet - a navíc z úst člověka, který to osobně prožil a prožívá.
Další den (9-17) jsme měli přednášku o vývojové psychologii - ovšem z pohledu adopce. Jak se vyvíjí dítě při dobré péči v bio rodině, čím se jeho stimulace liší v kojeňáku, jak se to projeví na jeho vývoji a reakcích. Jak přistupovat ke cvrčkovi, až si ho člověk přiveze domů, co dělat a naopak nedělat. Prostě - opět moc zajímavé.
A v neděli (9:30-13:00) jsme měli další paní psycholožku, bylo to spíš hraní, psychologická cvičení a povídání (ne ani veřejné, spíš s partnerem). Bylo to fajn, docela zábavné - a to nejdůležitější přišlo nakonec: paní má vlastního synka a přijala další dvě děti, takže zase osobní zkušenosti a rady, jak na to.
Celou dobu tam byla fajn atmosféra, kluci dělali fóry, takže jsme se dost nasmáli a myslím, že jsme se s několika lidmi i hezky skamarádili. Takže tak, věřím, že se Vám tam taky bude líbit.