Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

brundik
26. bře 2010

Milo, nekdy je to fakt smutny, co se na jednoho cloveka muze vsechno nakupit 😔 Ale stesti ciha za dverma 😉 Taky chodim k Rezacovy, musela jsem si na ni zvyknout, ale mam ji rada, pri OPU a ET byla moc prijemna. Treba se tam potkame 😉 Jaka te ceka operace?
Jeste k tem psychotestum, manzel je delal kvuli praci a rikal, ze ta psycholozka vypadala uplne nenormalne 😀
Frenkii, no bodejd, ze musely byt tetky uneseny, kdyz videly jak se Tomaskovi dari.
Klaraemma, my budeme mit kurzy primo v DC. To je fakt zvlastni, melo by to byt aspon trosku podobne. Ale je to o lidech, kteri tu praci delaji a vsude je mozne neco jineho.

klaraemma
26. bře 2010

fren - my byly s malou v kojenáku přesně po roce, ale už si ji moc nepatovali, zato si pamatovali manžela 😀 😀
brudnik - jj, nám říkali, že bysme to tam těžce nesli, že jak bysme viděli děti, tak bysme je hned chtěli domů, ale je prostě zvláštní, že to všechny úřady nedělají stejně, že na to prostě nejsou osnovy.

mila30
27. bře 2010

Brundik, mám na levém vaječníku endometriom, který mi sice při OPU na podzim punktovali, ale on se hnusák vytvořil hned znovu. Takže jdu na odstranění a pak taky mě očistí od endometriozy. Takže právě proto hned pak chce, abych začala stimulovat dokud budu hodně pročištěná.

zejm
27. bře 2010

Holky, myslete si, že jsem blázen, ale vjel do mě blesk a rozhodla jsem se, že už se na cvrndu začneme zcela reálně připravovat. Až mi po operaci trošku otrne, začnu vyklízet skříně a připravím už skříňku s oblečením pro miminko. Kamarádka mi slíbila balík věcí po dvojčátkách, však to můžu mít připravené a uvidím, co z toho se bude hodit. Přivezeme si i postýlku od našich, kočárek mám zamluvený od sousedky. A až to přijde, skočíme jen pro plíny, lahvičku a autosedačku. Nebude to takový kalup a nebude to ve stresu.

klaraemma
27. bře 2010

zejm - já to udělala víceméně stejně, oblečení od kámošky po dvojčatech, navíc jeden kluk druhá holka, takže bylo jedno co dostanem, ale fakt jsem byla klidná, že pak až to přijde, tak je člověk na nějak vedle a má plno jiných starostí, že aspoň něco bude. Postýlku jsme měli u našich ještě po nás a kočár jsme koupili cestou z kojeňáku 😀

petula82
29. bře 2010

Ahoj holky,tak co je nového? U nás zatím nic.Jak probíráte to oblečení,tak já něco málo doma mám nakoupené,ale je toho jen trošička.Mějte se moc hezky.

ivkaj
29. bře 2010

Ahojte, začínáme s manžou pomalu uvažovat o adopci a chci se vás zeptat, jeslti nemáte zkušenosti s délkou čekání na prcka ve středočeském kraji (praha - východ) ?

zejm
29. bře 2010

Ve středočeském to není nejlepší - no, ale taky ne nejhorší... Pro prvožadatele kolem 3 let, pokud žádají bílé, zdravé, malinkaté miminko. Takže pokud uvažujete, nic neodkládejte, žádost poběží a vy třeba zatím zkusíte jiné možnosti. Žádost se dá stáhnout vždycky. Držím palečky do formulářového maratonu, ať Vám to brzy vyjde 😉

brundik
29. bře 2010

Ahojda 🙂 Tak jsem si konecne uzila po dlouhe dobe vikend v na cerstvem vzduchu, po vsech tech prechazenych nemocech a virozach 🙂
Milo, tak to je ted previt 😒 Snad to bude vsechno dobre nacasovany, mo bych ti to prala po vsech neprijemnostech.
Zejm, ty jsi tak spravnej blazen 😉 Me se libi, ze ses na to takhle vrhla, budes to mit pak vsechno v klidku 😉
Ivkaj, ahoj 😉 Nez jsem stihla neco napsat, tak uz je tady odpoved. Taky bych radila, co nejdriv se do toho pustit 😉

zejm
29. bře 2010

Tak jsem se jen tak mrkla o pár stránek dozadu, jestli není něco nového u holek, co se dlouho neozvaly - jako blabola, pet.s a tak. No a vida, úplně mi uniklo, že pet.s čeká mimíska!!! a už pěkně velkého, 12tt. Tak kéž jim to konečně vyjde, taky si užili, chudáčci.
Víš, brundik, nějak mě přepadly choutky rychle budovat hnízdečko a sama sebe přemlouvám, že to bude asi intuice 😀 😀 😀

brundik
29. bře 2010

Juuu, tk to jsou bezva zpravy 😵
Zejm, ja tomu uplne rozumim 😉 Je pravda, ze ja ted investuju do zarizovani bytu, ale az to bude hotovy, tak treba taky vypukne podobna manie. A je fakt, ze zenskou intuici, by nam mohl lecktery chlap zavidet 😉

zejm
29. bře 2010

Myslíš??? 😉

brundik
29. bře 2010

No, urcite 😉
Musim se jit vypucovat a spat, takovejch hodin. Jsme si rekli s manzelem, ze budeme zdrave jist a chodit brzo spat. No nejak nam to nejde 😅
Zejm, dobrou noc, hezky sny 😉

zejm
30. bře 2010

Dobré ráno, dnes ta noc utekla nebezpečně rychle... Sotva jsem ulehla, už zvonil budík...ještě byla tma. Fuj! To posouvání času mi vážně nedělá dobře a nejhorší je ten pocit bezmocnosti. Prostě někdo nahoře určí, že budou ručičky o hodinu jinde a my všichni jak troubové děláme, co chtějí. Připadám si jako robot, zmanipulovaná, bez možnosti obrany. Nesouhlasím s tím - a nemůžu se proti tomu postavit. Copak můžu posílat děti o hodinu později do školy? Ale štve mě to.
No, to jsem se rozohnila po ránu, co? 😀

mila30
30. bře 2010

Ahoj holky,

tak jsme včera byli s manžou u jedněch lidí, co mají adoptovanou holčičku, se tak nějak pozeptat a řeknu vám, byla jsem z toho já i manža hotová 😲 .Co tady tak čtu, tak vesměs jste jak psychotesty tak i ty kurzy hodnotily tak nějak normálně, že se to dá zvládnout, že kurz byl fajn, že tam byli perfektní lidi a že vám to hodně dalo. Samozřejmě s tím, že někdy to bylo náročné a třeba i nepříjemné. Ale ta paní to hodnotila tak, že to je všechno hrůza hrůzoucí, že se máme připravit na nejhorší. Že ty psycholožky z nás udělají blbce a stačí jednou podle nich blbě odpovědět a hned vás šoupnou někam dospod a už se s vámi nebaví. Kurzy že taky hrůza, že tam celý den mluvil nějaký farář, který tam vykřikoval nějaké řeči ohledně náboženství a tak..No řeknu vám, byli jsme z toho s manžou hotový. Samozřejmě nás to nijak neodradilo, nepřipadá nám že by to bylo až tak hrozné, třeba se mylíme nevím...ale co tady čtu od vás, tak mi to přijde vcelku normální.
Co vy na to? Jak vy to vidíte?

milada2
30. bře 2010

Ahoj holky! Mílo, já taky nevím, co si o tom myslet. Jak je to dlouho, co pohovory a přípravou procházeli? A v jakém kraji? Já když jsem se byla ptát ve sdružení Amalthea (chrudim), tak mi říkali, že to může být nepříjemné, ale spíš v tom smyslu, že je to velká byrokracie a vyptávání se na soukromé záležitosti. Myslím, že vyloženě "špatně" nikdo odpovědět nemůže, nejde o dobré a správné odpovědi, ale o to, jak a na co se žadatelé cítí. V té Amalthee mi paní říkala, že žadatelé jsou zamítnutí skutečně jen v případě, že je nějaký závažný problém v jejich osobnosti či v rodině (v případech, kdy se to stalo, to prý i oni ve sdružení vnímali, že by ti žadatelé skutečně nebyli vhodní), to je ovšem v minimu případů. Možná prostě ti vaši známí tím vším prošli už před delší dobou, kdy to bylo nastavené jinak a k žadatelům "si dovolovali". To by se dnes už snad nemělo stát, v době kdy se v sociální oblasti klade důraz na profesionalitu, respekt a důstojnost při práci s klientem.

Přidávám odkaz, kde je možné stáhnout si publikaci ohledně náhradní rodinné péče ze stránek Magistrátu HK. Vypadá docela zajímavě, je tam pohled všech zainteresovaných institucí v oblasti NRP
http://www.hradeckralove.org/file/1041

mila30
30. bře 2010

Milado, oni tím procházeli cca před 7-8 lety a teď snad někdy před 2 roky a říkali, že teď to bylo ještě horší. No nevím..přijde mi to přitažené za vlasy i když chápu, že byrokracie je hrozná a hlavně všude, s tím počítáme, že někdy bude něco nepříjemného...to je nám jasné, ale že by to někdo viděl až takhle negativně..tak s tím jsem se ještě nesetkala.

juvik
30. bře 2010

Ahoj holky,

občas vás čtu...ale teď jsem se rozhodla reagovat.

Milo, nenech se rozhodit a odradit. Vím, o čem mluvím, protože jsme také žadatelé o adopci - loni schválení. To co vám ti lidé říkali, mi taky přijde přitažené za vlasy a dost 😒 . Nevím, samozřejmě jsem tam nebyla...vše je taky o lidech a možná opravdu natrefili na někoho nepříjemného...a nebo jsou dotyční víc citliví a vnímali to jinak. Já mám osobně ty nejlepší zkušenosti a jsem ráda za všechno co jsme absolvovali, dalo nám to hodně a ve spoustě věcí jsme si udělali jasno.

juvik
30. bře 2010

A jak píše Milada, u těch testů nejde o to, že odpovíš dobře nebo špatně...jde o to, že z těch odpovědí poznají něco o tvé osobnosti, povaze a podle toho pak k danému páru vybírají i dítě. Aby třeba dva vyloženě introvertní lidé nedostali velmi živé dítě, s kterým by si nevěděli rady....ale to je jen příklad...
Samozřejmě, že tam může vyplynout nějaká porucha osobnosti, psychické problémy...ale podle naší psycholožky to je fakt ojedinělé.
Takže držím palce 😉

klaraemma
30. bře 2010

mílo a z jakého jsou kraje???

mila30
30. bře 2010

Juvík díky..já si myslím totéž..Je pravda, že ta paní mě ani manžovi nesedla od začátku. Přišla mi taková divná...no nevím.
Určitě jsme se nenechali odradit, to ne..spíš nás překvapil ten nagativismus na všechno kolem toho..
Jinak jsou z Prahy.

juvik
30. bře 2010

Milo...no je to zvláštní...kdyby třeba nebyli schválení a nedostali dítě, tak bych to chápala, že si stěžují a jsou naštvaní,ale pokud dostali holčičku a žádají o další ...nevím 🙄
Nám psycholožka říkala, že je hodně lidí, kteří těmi kurzy projdou, v pohodě, a pak ty další potencionální zájemce spíš straší jaká je to hrůza a ti mají zkreslené představy.... my slíbili, že strašit nebudem 😀

mila30
30. bře 2010

Juvík, oni tu druhou adopci pak vzdali, že už se na to necítí. Přeci jen jsou trošku starší. No nevím proč to ta paní tak viděla a vidí, asi opravdu měli "štěstí" na blbý lidi. Jinak ten pán ten to bral tak nějak v pohodě a říkal sám, jít do toho se srdcem a dělat to co cítím a jak to cítím a ono to nějak dopadne.
No uvidíme jak na tom budeme my. 🙂

juvik
30. bře 2010

Milo, tak pán má očividně lepší přístup 🙂
Pro mě je na tom všem nejhorší hlavně to čekání...ale tak to máme asi všechny 😉

zejm
30. bře 2010

Tak jsem si přečetla tu hradeckou publikaci, co na ni nechala odkaz Milada. Opravdu zajímavé čtení, doporučuji.

mila30
30. bře 2010

Zejm, jojo taky jsem si početla a musím říct, že to je opravdu zajímavé a hlavně člověk z toho má pocit, že ti vyjdou ve všem vstříc a budou se snažit ve všem pomoct. Opravdu si myslím, že doba kdy si lidé z té sociální oblasti vyskakovali a jednali s námi jak s někým podřadným je pryč a opravdu se klade důraz na tu profesionalitu atd.
No uvidíme...tak jako tak, my jsme s manžou úplně na začátku a uvidíme co nás teprve čeká. 🙂

kacus75
30. bře 2010

Ahoj , já si myslím , že záleží na lidech a jejich povaze . Stejně jako my má zažádáno i moje známá , na psychotestech jsme byli u stejný psycholožky , oni o něco dřív než my .Strašila mě , že to je strašný , že si připadala jako blbec , takže jsme tam jeli vykulený a se ztaženýma zadkama . No a nakonec to bylo v pohodě , docela jsme se nachechtali a já jela domů nadšená , a to jsme byli úplně u stejný psycholožky jako oni. Takže je to asi i tom jak se k tomu postaví. Když chce hledat jen to špatný tak to vždycky najde. 😉

zejm
30. bře 2010

Kacus, a kde jste byli na testech? My jsme byli z naší paní psycholožky taky nadšení, byla to velice milá dáma, cítila jsem se naprosto uvolněně a docela jsme se i nasmáli. Potom na kurzech na ni přišla řeč a mnoho párů se shodlo na tom, jak je nepříjemná. Musela jsem se jí zastat - a prý je to tak, že jí někdo padne do oka a jiný ne. A my jsme naštěstí byli v té první skupině (ale musím říct, že kdo mě byl na kurzu sympatický, ten byl sympatický i paní psycholožce - asi stejná krevní skupina 😀 )

kacus75
30. bře 2010

My jsme byli v Praze na Krajským úřadě PhDr. Jonáková

zejm
30. bře 2010

Tak to odpovídá. My jsme z ní byli nadšení.