Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

blabola
22. črc 2008

Zdravim vsechny snazilky, moc vam vsem drzim palecky, abyste brzy drandily s kocarkem - doufam, ze jsem nezalozila tema, ktere jiz existuje a mozna jsem ho zalozila ve spatne sekci, nicmene: zatim jsem nenasla zadne forum, ve kterem bych si mohla popovidat s ostatnimi zadateli o nahradni rodinnou peci - najde se nekdo takovy, kdo jiz alespon zahajil "boj s formulari"? Dekuji i za jakekoliv doporuceni na weby.

lea296
29. čer 2010

Díky Ferdice, já si to taky říkám, že jednou budeme taky šťastný a to všechny co tu jsme. Vždycky, když už se cítím líp a jsem relativně ok, tak se objeví těhotná kamarádka a já se dávám zase dohromady.
Zejm a skrizanova, moc na Vás myslím a jsem netrpělivá za Vás, až Vám zazvoní kouzelný telefon, jak nám budete psát, jaké je to vaše děťátko.

monajs
29. čer 2010

@zejm Tak to je super.Už brzo budete mít mimi 😀 😀 😀

monajs
29. čer 2010

Ahoj holky, ahoj Alex 😀
dnes se nám ozvala zubatá a 13.7. přijde na návštěvu 😀 tak se to hýbe.Prý už má všechny naše papíry pohromadě.A říkala, že manžu už viděla a že ani nemusí být doma, prý stačím já.Přijde totiž dopoledne 😀

martiiik18
29. čer 2010

ahoj holky, mohla bych se přidat? mám za sebou 2 IVF a první sice bylo těhu, ale bohužel plod se přestal vyvíjet v 8tt a 2. pokus bez úspěchu... začínáme přemýšlet o adpoci, jelikož nevíme zda půjdeme do 3.IVF...
mám pár otázek: je některá z kraje vysočina? po té, co si vyzvedneme potřebné formuláře- jak budou zjišťovat naši finanční situaci? předem děkuji za odpověď..jdu si vás trochu pročíst, abych věděla jak to chodí... dnes je první den, co jsme se s manžílkem začli o adpoci zajímat....

megynka
30. čer 2010

ahojte, dobré ránko 😉
martik vitaj 😉 nové babenky tu pribúdajú každým dňom 🙂
tak, rannú dávku injekcií mám za sebou a pekný deň pred sebou, zajtra musím vybaviť ešte predoperačné vyšetrenia 🙂
všetkým prajem krásny slnečný dník 😵

martiiik18
30. čer 2010

ahoj Holky, brouzdám po netu a vlastně ani nevím, kde přesně si mám ty potřebné formuláře k adopci vyzvednout- poradíte mi?

petula82
30. čer 2010

Ahoj holky. 🙂 Zejm,tak to vypadá nadějně,už aby zavolali,co? Žádost jste dávali o 7měs.dřív jak my a už se nejspíš dočkáte.Ta naše soc.prac.říkala že u nás se čeká dýl,JM kraj to má na dýl. A jak se máte? Já jsem utahaná jak ... z tý výpomoce,tak skoro nestíhám sem ani chodit.Brundik,kaktusy máš nádherný. Mě tu teď taky kvete dost kytek a nebo jim lezou nový lupeny.Já mám na balkoně taky jeden kaktus,na podzim jsem to jen tak píchla do hlíny a on se chytl,teď už tam má spoustu poupat.Až pokvete,tak vám ho taky ukážu.Mějte se pěkně 😉

klaraemma
30. čer 2010

@martiiik18 určitě na úřadě, řeknou ti k papírům i co a jak. 😉

martiiik18
30. čer 2010

@klaraemma : a to na krajským úřadě, nebo můžu u nás na městský úřad? a na jaký odbor? sociální?

klaraemma
30. čer 2010

@martiiik18 my byly u nás na městským , tak jsme vyřídily papíry se sociální prac., ta nás byla i navštívit a pak posílala zprávu na kraj a odtud nás pak informovaly dál. určo se dojdi zeptat, kdyžtak tě pošlou jinam. 😀 , ale info ti dají určitě. 😅

alex001
30. čer 2010

ahoj holky, tak jsem se dnes byla podívat na sociálce a máme žádosti na adopci měly jste pravdu paní jsou tam fakt příjemné to je super 🙂 jinak se nás ptali proč chceme adopci jestli nemůžeme mít děti no jak se zeptala měla jsem slzy v očích......, ale dobrý ustála jsem to
takže až bude chvilka asi o víkendu sedneme k tomu s manžou a vyplníme to 😀
ptali se taky jaké détě bychom chtěli řekli jsme že do 1roku tak říkala že se máme připravit že to bude trvat min 3roky a možná déle tak uvidíme

jinak vám přeju krásný letní den 😎

ferdice
30. čer 2010

jses rychlik alex 🙂 3 roky a dele? to je teda doba ☹ kdyz jsem tam byla ja, tak tam nebyla zrovna ta pani co to ma na starosti, tak se mne moc nevyptavali. s tema slzama v ocich te alex uplne chapu. ja si vzdycky rikam, ze jsem nad veci, ze preci vim ze nesmim kvuli toho plakat a pak kdyz na to prijde 😖 dneska jdu k lekarce potvrdit si zdravotni cast. a alex prosim te, mi ta pani nerikala nic, ze mam mit potvrzeni o vysi prijmu od zamestnavatele. ale v jednom z tech dotazniku to je dole malym pismem, nerikaly ti k tomu neco? jestli je to treba a za jake obdobi?

alex001
30. čer 2010

ferdice: jj potvrzení přijmech je třeba, ale neříkala za jaké období - předpokládám ža za poslední 3 měsíce asi a ještě říkala, že budou chtít kopii oddacího listu 😀
a jak to vidíš s předáním - já budu ráda když to stihneme do konce července... 🙂

ferdice
30. čer 2010

diky alex, protoze ta co tam byla, tak mi nahlasila seznam vseho co mam mit, ale to potvrzeni o prijmech nerikala, tak jsem si rikala, ze tam budu muset zavolat. kopii oddaciho listu taky rikala a spolecnou fotku 😀 ja tak pocitam do pulky cervence, ze predame, zalezi na manzelovi, jak bude rychly 😀 ale 3 roky a dele je fakt hrozne dlouho ☹

alex001
30. čer 2010

ferdice: jj je to dlouho, ale co nám zbývá...a nebude to lehké hlavně jak mluvila o těch psych.testech a kurzech celkem jsem zvědavá alespoň to uteče doufám 🙂

megynka
30. čer 2010

ahojte 🙂
@alex001 ty kočka šikovná 😀 ste sa rozbehli do tej adopcie, ale to je fajn, nie je na čo čakať a aj tak sa čaká na mimi dosť dlho, tak načo si to ešte predlžovať 😉
my dnes máme s manželom výročie svadby - tretie, tak šampáňo sa už chladí, večer to decentne zapijeme a ako darček by sme teda chceli nech sa nám to ivf podarí 😵 no sme nároční na dary 😀

juvik
30. čer 2010

Ahoj holky,
Leo, chápu tě...taky to na mě občas padne.....teď zrovna taky švagři řeší, že chtějí další mimčo....už mají dvojčata....moc jim to přeju, ale když si uvědomím, že by švagrová zase chodila s bříškem píchá mě z toho u srdce ☹
Ale nesmíme se tomu poddat....my se taky dočkáme a pak budem ty nejšťastnější mamči 😉

Alex, Ferdi, nám řekli na počátku až počítáme 5 let....to jsem se málem vybulila 🙄 ....pak na přípravce taky ty cca 3 roky....ale fakt to utíká, my máme letos od podání 2 roky....sice se nemůžem dočkat, ale když se nad tím zamyslím, tak ty 2 roky utekly ani nevím jak
A s otázkami na děti ani nemluvte. Jsem teď v té nové práci a všichni jak se seznamujem, tak se mě ptají na rodinu, děti.....mám vždycky knedlík v krku a snažím se držet, ale není to lehké. Jen kolegyňka ode mě z kanceláře ví, že žádáme o adopci....dalším to nevysvětluju.

Megynko, držím ti palce, ať se konenčně zadaří 🙂

skrizanova
30. čer 2010

ahojky všem
Alex a Ferdice : my jsme dostali předepsané formuláře na potvrzení o příjmech, byly ještě z dob komunismu 😀 , ale vyžadují to určitě všude a měli jsme to na příjmy za posledních 12. měsíců a to prosím i rozpisem, v jakém měsíci jsme si kolik vydělali - jak v hrubém tak v čistém příjmu. Taky nám paní na sociálce říkala, že je dobré být aspon ten rok u stejného zaměstnavatele - kvůli tomu, aby to působilo věrohodně a taky nám musel zaměstnavatel vystavit hodnocení 🙄 . Já jsem tedy z ústeckého kraje, ale myslím, že ty příjmy chtějí určitě všude, hodnocení tu leckomu i odpustili, když řekli, že nechtějí, aby to v práci věděli, ale příjmy jsou pro ně dost důležité.
Brundik: no se stavbou jsme pokročili, máme zalitý strop v patře, takže přízemí je kompletní, teď to musíme do víkendu nechat pořádně vytvrdnout a v sobotu zase namastíme svaly a jde se na první patro. Doufám, že to půjde aspon tak rychle jako to přízemí - i když už to bude náročnější, páč budu muset nosit cihly do patra, to bude zase fuška.
A jedno zjištění : holky, manuální práce strašně boooooolí 😀 😀 Na levé ruce jsem měla za víkend 9.mozolů od lopaty a udřená jsem ještě dnes. A to už v sobotu jedeme druhé kolo 🙄 . Ale musíme, abychom se měli jak dostat nahoru do pokojů, když už brzy budeme mít doma prcka 😵. Aspon doufám, že to bude brzy 😒

megynka
30. čer 2010

@juvik ďakujem 😉 už to berieme trochu s humorom, je to tak trošku lotéria, podarí sa - nepodarí, necháme to na osud, urobíme čo bude v našich silách ale ak sa nepodarí neprepadnem žiadnej depresii, už viem na čo sa v takom prípade vrhnem - prerobiť kuchyňu, nové dvere, dovolenka a budeme si užívať život a čakať na mimčo adoptívne
včera sme na príprave písali psychotest a dopĺňali sme vety, čo nás napadlo, ale ten test mal len 200 otázok, tak neviem či ešte nejaký budeme písať alebo nie 😒

lea296
30. čer 2010

Megynko, moc byc Vám takovej darek k narozeninam prala, hodne stesti. My meli 3 roky od svatby 2.6., leti to, prave ze to leti a mimco nikde.
Juviku to znam, jak se vsichni ptaji v praci, kdy vy apod. Ze zacatku se to jeste nejak da, ale pak uz clovek nevi co rikat. Ja jsem si rekla, ze az se zase nekdo zepta, tak povim, ze mit deti nemuzeme, ale nejak mi to nejde z pusy, rict to nahlas.
Alex, uplne vidim sebe, kdyz se te pani zeptala a ty jsi mela slzicky v ocich, me se to stalo v pondeli na magistratu, povidali jsmesi a bylo to ok, pak se to zacalo stacet k nepodarenim IVF a pani povida, vidim, ze mate slzy v ocich a to nemela rikat, proste se to nedalo a ja se rozbrecela, ale uklidnila jsem se rychle, tak doufam, ze to pani pochopila a nebude si rikat, ze jsem nejaka hysterka.

lea296
30. čer 2010

Juviku, tak to bych byla ze svagrove hotova, kort, kdyz uz maji dvojcata. Uplne uz vidim ty myslenky, jak mi bezi v hlave, ze je to nespravedlive apod.

lea296
30. čer 2010

Holky jsem strašně ráda, že si tady píšeme a můžeme se podporovat navzájem. Já ve svém okolí mám jen šťastné matky.

juvik
30. čer 2010

Leo, taky mám ve svém okolí buď šťastné matky...nebo holky, co šly na ivf a podařilo se jim to napoprvé, i opakovaně, už mají 2-3 děti a nebo ty, co brečí, že to nejde po 2 měsících ....je to občas na palici 😒
Už si z toho s manželem někdy děláme srandu...jinak by se člověk zbláznil....že jsme holt exoti.... patříme mezi nějakých 15% párů, kteří mají problémy s otěhotněním a asi i mezi nějakých 10%, kterým ani doktoři k mimi nepomůžou....no není to štěstí 😅

brundik
30. čer 2010

@lea296 Leo, nekdo ma deti hned, ale ani tohle jeste nemusi znamenta pro ty lidi stesti, kdo vi, co jinak resi. Stesti nemusi nosit jenom deti, ale je pravda, ze ty nam zivot opravdu obohati a dockame se vsechny, takze hlavu vzhuru, mame pred sebou budoucnost, kterou si prejeme 😉 Jinak musim potvrdit, ze se mi osvedcilo rict, ze deti mit nemuzeme, ikdyz zni to tvrde, ale pak uz to dotycny prestal resit a ja mela klid. A jinak za slzy se stydet nemusis, ty pani se s tim setkavaji, urcite ji to doslo a je ji jasne, ze tohle dokaze s psychykou cloveka poradne zahybat. Vzdyt u spousty CARu spoluprauje psycholog, protoze to opravdu je zaprah jako prase. Proste to k tomu patri 😔
@monajs Tak to se hezky rozbiha, vid? Jen tak dal 😉
@martiiik18 Ja jsem financni prijmy dolozila z danoveho priznani, takze to byly prijmy rocni a manzelovi napsali potvrzeni takove, jake davaji, kdyz dokladas prijmy treba na hypoteku.
@megynka Tak to preju krasny vyroci 😉 No a ten dar, proc nebyt narocna, ze? 😀 Nam uz klepe 4 na dvere, ale az v srpnu. Ten test s dokoncovanim vet jsme taky meli. Psala jsem tam pekny hovadiny 😅 Ale dopadla jsem v poradku 🙂
@skrizanova Teda ty jsi pracant 😉 Tak at vam prace ocejpa. Koukam, ze jste meli to potvrzeni o prijmech takove podrobne 😕
Ja mam kolem sebe taky same stastne maminky, nektere uz trojnasobne, nekdo to resil trosku dyl, ale standardne dyl. Takze jsem takova cerna ovce. Jen jednu spriznenou dusi mam, tak se podporujem a fandime si 🙂 No a pak mam vas, holky 😵

juvik
30. čer 2010

Brundi, máš pravdu....ani děti nejsou zárukou štěstí.....někteří je mají, ale zase řeší jiné problémy, které bych taky řešit nechtěla....každý má něco a vleče si s sebou nějaké problémy. Někdy by člověk tak rád měnil, ale pak si uvědomí, že je rád ve své "kůži". Hlavně, že máme manžely, kteří nás podporují a jdou do toho s náma a taky kamarádky, ať už doma nebo tady na koníkovi 😉

brundik
30. čer 2010

Teda za tu psychiku se omlouvam, nekdy jsem schopna napsat desny veci 😅
Juvi, presne, nemenila bych s nikym, protoze to, co me v zivote zatim potkalo, to spatny i dobry, me utvarelo az jsem se z toho vyloupla ja v dnesni podobe 😀 A to taky neni spatny 😀
A takhle je to u kazde z vas, jste jedinecne a zlate duse 😉 A nekde se chysta drobecek, ktery nam bude rikat "mami". Takze proc si pridelavat vrasky 😉

megynka
30. čer 2010

dievčatá presne, ja by som tiež s nikým nemenila svoj život, myslím že je v ňom veľa krásnych vecí a okamihov a veľa dobrých ľudí a jediné negatívum je to že nemáme deti, ale na druhej strane, niekto má deti, ako napríklad môj brat, ale ani si to neužíva a neuvedomuje aké je to veľké šťastie a je nešťastný a nespokojný pre fúru iných vecí v živote, ja som vďačná za život aký mám a za to čo prežívam, a tie problémy a prekážky ma veľmi posilnili 🙂 no a keby sme mali deti tak nepoznám ani vás tu, skvelé kočky a aj za to som vďačná 😵

@brundik tak do tých viet som tiež dopĺňala pekné blbosti 😀 som zvedavá ako dopadnem ja 😉

všetkým krásny večer, dobrú noc a sladké sny 🙂

alex001
30. čer 2010

jj holky je to paráda, že si spolu můžeme povídat je fajn probrat tyhle věci s někým kdo ví o čem mluvíme 🙂

alex001
30. čer 2010

akorád jsem zmatená z toho potvrzení o přijmu neřekli nám za jaké období to má být, jestli za poslední 3 měsíce nebo za poslední rok jak jste to měli?

monajs
30. čer 2010

@brundik jééé my máme v srpnu taky 4 výročí svatby.Mlžu se zeptat kolikátého?? já 26.8.brali jsme se přesně na 5 výročí našeho seznámení a rande 😀