• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Adopce a boj s formuláři. Zahájili jste už také řízení?

22. března 2017 
Tak jsou asi všichni v uzavřené :cry:
30. črc 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
neplakej benetko, já nakukuju a jsem tu....
30. črc 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@benetka : já neee :slight_smile: ale co se týká adopce, tak sme teprve na začátku- vyplňujeme formuláře a až je vyplníme, tak máme zavolat soc. pracovnici a domluvit si s ní termín, kdy se k nám přijde podívat domů.. a v jaké fázi jsi Ty?
1. srp 2010 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,. já jsem tu taky :grinning:
1. srp 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja taky, ale zatim spis jen nakukuij, finisujeme s papiry k zadosti, snad behem tydne dvou ji podame :grinning: tesim se ze se pak neco zacne dit. snad.
1. srp 2010 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, nás čeká ještě poslední pohovor s psychologem a vyhodnocení písemných testů a snad budeme schváleni. Všem vám držím palce, vím jak těžké je když nemůže člověk mít vlastní dítě a pořád slyším na co čekáš, buduješ karieru..... a člověku se nechce všem vysvětlovat, že to ze zdravotních důvodů není možné a vůbec není jednoduché o tom mluvit. V našem okolí nikdo problém s neplodností nemá (naštěstí).
3. srp 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@benetka jéé, docela závidím.My čekáme, až se nám ozvou a půjdem na psychotesty a k psychologovi :grinning:
4. srp 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,my tiež čakáme na posledné stretnutie s psychologom,ešte nám prídu pozrieť bytové podmienky,a už dúfam budeme zaradení do poradovníka.Už sa neviem dočkať. :slight_smile: Dúfam,že nevadí,že som vám sem vliezla...
9. srp 2010 ve 20:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@5katarina7 ahoj - nevadí :wink:
Jinak holky na 10 dní čauky - odlétáme na ZASLOUŽENOU RELAX dovču do Řecka :grinning: :grinning: :grinning:
9. srp 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monajs želám vám šťastnú cestu a príjemnú dovolenku :slight_smile:
10. srp 2010 v 18:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky...my už máme za sebou psychotesty a teď čekáme na přípravku....doufám, že se psycholog neozve, že bylo v psychotestech něco špatné a pustí nás dál... už je to měsíc, co jsme na nich byli..,tak jsme snad prošli :wink:
12. srp 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj!My to máme asi trochu ináč,lebo psychotesty sme robili už na príprave,na druhom sedení.Ale @ma.ja neboj,určite ste to spravili dobre :slight_smile: a zachvílu vás zavolajú na prípravu.
12. srp 2010 ve 20:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile: tak som vás prišla mrknúť aj do tejto témičky....vidím že pribudla jedna Slovenka :slight_smile: super tak to sme tu už dve.....naša príprava sa blíži ku koncu, ešte možno tak tri sedenia s psychologičkou a budeme čakať na zaradenie do poradovníka.....príprava ubehla celkom rýchlo, horšie bude to čakanie asi teraz, aj keď ja mám v pláne ešte milión ďalších vecí, tak hádam to ubehne rýchlo... chceli by sme novorodenca, aj keď ešte zvažujeme, že tak možno do jedného roku.....majte sa krásne :wink:
13. srp 2010 v 06:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!@megynka aj my už končíme s prípravou,už ideme len raz.My máme v požiadavkách dieťatko do jedného roka,dúfam že nebudeme musieť dlho čakať :slight_smile: Ja sa už neviem dočkať :slight_smile:
13. srp 2010 v 15:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, tak už čekáme jenom na dopis o schválení měl by dorazit do 15 ti dní. Mějte se fajn
18. srp 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, holky vy se máte, že už to máte za sebou....mám chlapínka nerváčka, tak bych už chtěla mít taky přípravku za sebou...
@benetka odkud jsi, jestli se můžu zeptat?
19. srp 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky,tak my sa nevieme dostať na tú poslednú prípravu,lebo mm jazdí na kamione,a zvyčajne chodí až večer domov,vozia pivo a teraz majú sezónu,takže už mám z toho také nervy,už by som to chcela mať za sebou,a už len čakať na dieťatko :slight_smile:
22. srp 2010 ve 22:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@benetka Benetko, to to u vas frci hezky rychle :slight_smile: Nam by melo prijit schvaleni po pohovoru s psychologem za cca ctvrt roku.
24. srp 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se hlásím po delší době. Už nám přišla pozvánka na kurzy a na psychotesty. Ráda bych se Vás zeptala co nám bude čekat na těch kurzech a co si na nás vymyslí v psychotestech. Moc děkuji za všechny informace.
6. zář 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kalmya, bylo tam asi 600 otázek typu souhlasím - nesouhlasím,někde se kreslí postava někde strom, pak ještě několik rozhovorů s psychologem.Příprava je o setkání několika párů (žadatelů) vedená lektory kde se probírá např. jak a kdy říci dítěti, že je adoptované, rizika bybyboxu, jak probíhá celý proces adopce až po přijetí dítěte do rodiny - soud,většinou přijdou popovídit své dojmy i lidé, kteří již adoptovali dítě, práce ve skupinkách- řešení zadaných témat atd. není se čeho bát.
8. zář 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mohly by jste ve stručnosti napsat co obnáší adopce, kam se mám obrátit (kde zažádat) a co nás vše bude čekat (jak dlouho trvá schválení) a jak pak dlouho se cca čeká na to že budeme konečně tři. moc vám předem děkuji za každou info, vůbec nevím na koho se obrátit a kde začít :unamused:
8. zář 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petronela82 Ahojda. Hodne zalezi z jakeho jsi kraje, doba cekani i formulare se lisi. Prvni krok je zajit na mestsky urad, odbor socialne pravni ochrany deti, pro formulare, tam ti reknou, co je vsechno treba a po vyplneni a odevzdani se domluvi navsteva socialni pracovnice u vas doma. Doba ti bezi od podani zadosti, prestoze se na schvaleni teprve ceka. Mezitim absolvujete s manzelem kurzy s lekari a psychotesty a dozvite se spoustu uzitecnych veci. Me osobne vsechno pripadalo naprosto v pohode a s lidma, s kteryma jsme vsechno vyrizovali, byli zlati. Urcite neni ceho se bat :wink: A pokud adopci zvazujete, tak na nic necekejte a rozjedte to, stopnout se to da vzdycky.
8. zář 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@benetka Ahoj díky, máme si třeba ně nějaké otázky dát pozor, nebo se třeba s manželem nějak domluvit. A to je budeme dělat každý zvlášť? díky
8. zář 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brundik - díky moc, my jsme z Prahy, máme za sebou 2 neúspěšné IVF a na přelomu roku (prosinec/leden) půjdeme do našeho posledního (částečně hrazeného) pokusu a pokud se ani ten nepovede tak asi jinou možnost než adopce pro nás není, spontálně otěhotnět je pro nás vyloučeno a hradit si IVF celé ze svého je druhá utopie, už teď nás ty dva neúspěšné pokusy vyšly skoro na 60.000,-
8. zář 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petronela82 Mozna bych necekala s podanim zadosti na posledni pokus IVF. Ono kdyby slo jenom o penize, ale musi clovek zohlednovat i svoje zdravi, psychycke i fyzicke :wink: Zkuste si treba jen vyzvednout formulare. Jinak v Praze se ceka na zdrave bile miminko prumerne 2 roky a to je super doba :slight_smile:
8. zář 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brundik - já právě chci tu žádost začít vyřizovat teď, a kdyby se nám v tom lednu zadařilo, tak se to dá stopnout vždy, jak jsi psala.

a úplně teoreticky, kdybych si dnes (nebo do týdne :wink: ) vyzvedla formulář kdy asi by jsme měly vše chváleno, nemá vůbec představu jak dlouho to může trvat
8. zář 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rychlost vyplneni formularu zalezi na vas, krome posouzeni zdravotniho stavu, aby vam doktorka nenabidla navstevu nekdy za mesic. My jsme psali i zivotopis a meli jsme potvrdit prijmy, ale i to se v praci vyridi hned. Takze pokud si pospisite muzete to mit v kupe treba i za tyden. Treba my jsme vyzvedli formulare, procitali je, premysleli a do kupy jsme to dali asi za mesic. A datum podani, jsme domluvili se socialni pracovnici tak, aby mela dostatek casu na sepsani zpravy.
8. zář 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kalmya Testy jsme psali dohromady. Pohovory dělá každý psycholog jinak někdo dohromady někdo zvlášť pokud vím. S otázkama si nelam hlavu vybíráš souhlasím/nesouhlasím někde je víc možností např spíše ano spíše ne......
8. zář 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brundik - jasně tak že vyzvednem formulář vyplníme, vč. lékařské zprávy a potvrzení příjmu, pak jej odevzdáme na zpět na úřad a co dál? co pak následuje?
8. zář 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petronela82 Celý proces od podání žádosti do schválení nám trval necelých 9 měsíců, teď už jenom to čekání na telefon.
8. zář 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek