Adopce a vše kolem

luminex
6. pro 2017

Ahoj, je tu někdo kdo se rozhodl pro adopci ditete? Ať už dítě máte nebo ne, pojďte si popovídat o všem úskalí a trápení. My jsme dnes podali žádost. Máme dcerku vlastní 4.5 letou. Vymodlenou po dvou letech a druhé dítě se nedaří už víc jak 3.5 roku. Manzel má blbe spermie. Zkusili jsme 2x IUI. Brala jsem clostik a bylo mi po něm šíleně. A trpím na závratě. Takže bohužel nesnáším stimulaci hormony a ivf nepřipadá v úvahu. Tím, že jedno dítě máme, tak to nechci hnat do sebezniceni. Rozhodli jsme se pro adopci. Informace z úřadu mě rozsekali psychicky. Potřebuji uklidnit, že se dočkáme. Když jsem slyšela, jak tam bezdětny páry čekají tři roky! Prý se nemusíme dočkat a nebo já nevím kdy. Je mi hrozně z toho. Jak je to možné? Je málo děti a bohužel změna občanského zákoníku všechno jen dokurvila. Nechápu to. Bože můj chceme dítě, chceme pomoct dítěti bez domova a takhle je to těžké? Jsem tak naštvaná. Doložili jsme všechny papíry a budem teď čekat na návštěvu sociálky u nas. Tak uvidíme. Jo a jsem z Plzně.

vikca85
8. pro 2017

@luminex 2 roky zhruba, mozna vic se snazime! letos v lete jsem otehotnela a 15.9 revize... cekam na 3 menzes po revizi a budeme se snazit dal.... v centru jsem nebyla a gynekolog mi rekl, ze jsem otehotnela, cili otehotnet umim.... chci pockat jeste nejakou dobu a uz to kaslu! je to u me dost spojene s tim, ze na to myslim! je to tezke... uz jsem se obratila i na homeopatku a nechala si spocitat od pana havelky jonasuv kalendar.

jancip
8. pro 2017

@werumka Jo takto🙂 To asi ano...a je v tom i ta beznaděj, že se s těmi lhůtami nedá nic dělat.

werumka
8. pro 2017

@jancip Právě, musí to být deprimující, když vědí, že ta matka určitě nepřijde, nemá o dítě zájem a musí čekat, až se úřední šiml nažere...

ariadna12
8. pro 2017

@luminex ja jsem z Prahy, tady by pocet volnych deti mel byt taky relativne dobry. Uvazuju, jestli treba ve 40 letech by nam povolili adopci trileteho ditete (kvuli neprimerenemu vek. rozdilu, proste jestli uz bychom pro ne nebyli stari). Ze bychom se chvili jeste rok dva snazili (mam 2 mesice od porodu cisarem, takze je min. 1 rok s rozenim utrum) a pak sli do adopce. Ale pozadam ve 40ti a dite by mi dali treba v 43 letech..... to uz by asi misto predskolaka prichazel v uvahu skoro pubertak😝

werumka
8. pro 2017

@ariadna12 Já bych asi větší problém viděla v tom, že tříleté děti už do adopce moc nejsou... Však si ale můžete požádat a přitom se snažit o mimčo, to se nevylučuje. Kdyžtak prostě žádost stáhnete, což se také často stává, když z žen spadne ten stres, tak najednou otěhotní 🙂 a mezitím vám poběží všechny ty lhůty.

ariadna12
8. pro 2017

@werumka no jo, ale zase budu zabirat cas i moznosti tem, co uz ted vi, ze deti mit nemuzou...

werumka
8. pro 2017

@ariadna12 To fakt nebudete 🙂 Minimálně ten první rok, kdy je to jen administrativa, školení a testy. Prostě je tam fascikl žadatelů, když se objeví dítě, tak z něj vyberou tři "horké kandidáty" (podle různých hledisek, aby děťátko zapadlo do rodiny co nejlíp) a na poradním sboru určí, který z nich se osloví jako první, který jako druhý... žádné zabírání místa tam nefunguje. Tam se naopak musíte čas od času připomenout, abyste vůbec prošli do užšího kolečka 🙂 když se nepřipomenete, nic se neděje, budete tam prostě v seznamu žadatelů.

zuzekk
16. led 2018

tak už ani v Praze děti nejsou....

jezz1e
17. led 2018

@zuzekk Jsi k tomu něco zjistila? Ptala ses na lhůtu nebo proč myslíš?

zuzekk
18. led 2018

@jezz1e z magistrátu - byli jsme tam v srpnu a měli za těch 8 měsíců 6 dětí - oproti loňským 17, předloňským 30. Počet žadatelů je + - stejný.

jezz1e
18. led 2018

@zuzekk Aha, diky, to je pro zadatele nemilé. Z pohledu deti by to byla dobra zprava, ale bojim se, ze asi jen nejsou pravne volne nez ze by vubec nebyly deti bez rodicu.
No my zatím nejsme ani manželé, takže stejně adopce nepřichází v úvahu, jen pestounstvi.

zuzekk
18. led 2018

@jezz1e no právě, společnost je tom sice díky do nebes stoupající ekonomice lépe, tedy má o něco menší potřebu děti odkládat, ale hlavně dotekly důsledky nového občan. zákon. i do praxe, biologičtí rodiče tedy mají práva nekonečná, stále se sanuje, pomáhá a podporuje a děti v ústavech skončí tak jak tak - jen později, kdy už nebudou pro adopci vhodné. Pochybuju, že tohle je DOBRÝ důsledek pro děti samotné.
Pro adopci být manželé nemusíte. Manželé dostanou více "bodů", ale jde spíš o délku vztahu + všechno ostatní dohromady, než manželství jako takové. A hlavně jde o čas - až na výjimky se prostě berou lidé podle pořadí - kdo dřív přijde, ten dřív mele. Tak na nic nečekejte 🙂

1lenuska1
18. led 2018

@luminex Ahoj 🙂 taky jsme z Plzne a jsme v registru zadatelu od 7/2016, zadost jsme podavali 4/2015. A ted jen cekame a cekame...

jezz1e
20. led 2018

@zuzekk Díky moc, někde jsem vyčetla že je potřeba být aspoň rok manželé, asi špatné info. Stavím se na úřadě a uvidíme 🙂

jancip
20. led 2018

@jezz1e Manželé být nemusíte, ale žádost o osvojení může podat jen jeden a ten druhý je posuzovaný jako druh, ale jste oproti manželským párům v nevýhodě. Psycholog posuzuje totiž i stabilitu vztahu.

narien
24. led 2018

Ahoj, kamarádka študentka mě oslovila s dotazníkem ohledně adopce, ráda bych pomohla… ale nejsme ještě ani ofiko žadatele, zatím čekáme na zařazení.

Dotazník je určen osvojitelům, kteří osvojili kdykoliv po roce. 2014, mohla bych poprosit o vyplnění, nebo sdílení mezi osvojitele?

posílám odkaz:

http://www.click4survey.cz/…549/82b69112

lussy666
27. led 2018

zdravim vas, neviem, nakolko je tema aktivni, snad mi nekdo odpovi 🙂 mam prakticku otazku - chystame sa zacat proces adopcie, zijeme v cechach. co by sa stalo, keby ze spravime pripravu, zaradia nas do zoznamu cakatelov, a my budeme chciet zmenit bydlisko a odstahovat sa na slovensko? je to mozne? budeme dalej v evidencii? dakujem za info 🙂

zazrakysedeji
27. led 2018

Dovolim si prispevek.My nemohli mit deti 5let.4x ivf.po 3.ivf s PGD a darcem jsem sla resit sebe.laparoskopie a vysledek endometrioza 3.stupne,pak pul roku hormonalňi lecba(uvedou vas do stavu v prechodu).pak pauza a posledni pokus darce i darkyne...bez uspechu.uplne me to zlomilo 33let....s manzelem jsme se shodli,ze uz to stacilo a vzivote na ivf nepujdu.telo uz nemohlo....byla by ze me casem asi troska a to jsem nechtela dopustit.zmenila jsem prací,prestehovali jsme se do baracku k tatkovi ktery tam bydlel sam a travil vic casu na chalupe s pritelkyni....uraz na bezkach panve a do mesice tehotna...manzel ma ve zprave 0%sance pocit prirozene kvuli translokaci...mame zdravou triletacku a pro nas byla vyhra a naplneni na 110%.druhe se nedarilo 2x revize kvuli translokaci.a opet jsme se na to vykaslali,po 2.5letech vse po dceri prodali a rozdali a do mesice tehotna..nechapu vubec nic.za 14dnu budu rodit chlapecka a zdravy podle vsech vysetreni.nad adopci jsme uvazovali az pozdeji az se otrepem.dovedli jsme si predstavit byt i jen spoli.po 9letech a vsem cim jsme prosli nas to stmelilo.po dcerce jsem vedela,ze je sice sama a trapilo me to na druhou stranu me naucil zivot netrapit se nad necim,co nemuzu ovlivnit.jinak bych se uz davno utrapila.Pokud si druhe prejete a mate dcerku,radujte se z toho jednoho stesti a netrapte byrokracii.Muzu to ovlivnit?nemuzu,udelala jsem maximum,aby mala nebyla sama?udelala.konec trapeni a jede se dal.3roký utecou jako voda a kdyz to nebudete resit bud se zadari prirozene nebo adopce nebo budete stastni ve trech.male poridte zviratko pejska,kocicku.rozptylite i sebe a hlavne se netrapte.ja mam 2sourozence manzel 3 sestrenka je jedinacek a netrpi tim.mela kamaradky a nas.je mi 38 a opravdu nema smysl se trapit zbytecne.drzim vam palce at se brzy srovnate stim jak to je a jste stastni a treba se usmeje dalsi stesti.omluva za delsi prispevek

zazrakysedeji
27. led 2018

S manzelem jsme 13let a ja budu starsi matka a netrapim se tim.tchynecmela manzela taky ve 38lete a v 75 lyzuje s malou lita,je aktivni.holt to driv neslo aspon zustanem dyl fit...hodne stesti

1lenuska1
27. led 2018

@lussy666 Myslim ze ne, ale toto je dotaz na socialku, kde budete prochazet pripravou. Verim, ze kazda zeme ma sva pravidla pro NRP a prevadet zadost sem a tam asi tezko pujde. Nebo snad mit zadost tady a na Slovensko se odstehujte, az kdyz budete s detatkem... ale jak pisu vyse, toto je dost zasadni otazka a ptejte se na socialce/krajskem uradu (kde budete podstupovat pripravu).

narien
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
teate
4. únor 2018

@werumka My v Praze třeba poradní sbory ani nemáme. Každý kraj si párování dělá jinak.

markokolin
23. bře 2018

Nevíte, jak to je když bychom chtěli starší dítko? Třeba pětileté? Mám dva kluky 11 let a 9 měsíců a tak nějak mám pocit, že bych měla udělat ještě jedno dítko šťastné.
Je tady někdo, kdo adoptoval starší dítko?

jancip
23. bře 2018

@markokolin Starší dítko určitě adoptovat lze, ale je potřeba počítat s tím, že čím je starší, tím toho má více za sebou a ne úplně ideálního. Otázkou je, co Vám doporučí odborníci, mnoho jich ctí "přirozený věkový příchod do rodiny", což znamená, že dítko, které přichází do rodiny, by mělo být nejmladší. Ale ne vždy je to pravidlem.

zuzekk
24. bře 2018

@markokolin starší děti se dnes do osvojení = adopce prakticky nedávají, jen cca do roka. Ideálně tedy zazadejte o pěstounskou péči, dětí je hodně, nebudete čekat, můžete vybírat.

lilavatty
25. srp 2020

Ahoj,je tu někdo aktivní kdo by mi s něčím poradil?

kotty
27. srp 2020

@lilavatty klidne mi napiste, mame vse zdarne za sebou 🙂

ditezesrdce
Odpověď byla odstraněná
Zobraz