Adopce afrického dítěte, na dálku

markom7
30. zář 2017

Dobrý den, ráda bych se zeptala ... nemáte někdo zkušenosti s nadací Centrum Narovinu, věnující se pomoci africkým dětem? Anebo s jinou nadací na vaše doporučení?? Radi bychom si adoptovali dítě na dálku, ale napřed chceme mít jistotu, že ta nadace je skutečně poctivá a peníze dojdou tam, kde se očekává, že pomohou ... děkuji za názory a odpovědi.

puresin
30. zář 2017

@markom7 Adoptovala jsem chlapecka z Indie pres Arcidiecezni charitu, ted prispivam pres Unicef. Tyhle dve "organizace" u me mely duveru a nezklamaly ji. 🙂

ha_ja
30. zář 2017

Máme přes Centrum Narovinu adoptovanou holčičku a jsme spokojeni. Chodí nám 2x ročně dopisy, fotky, vysvědčení a papír o zdravotní prohlídce (to se platí zvlášť mimo adopční poplatek). Posíláme ji dopisy a 3x ročně je možné poslat balík. Koukněte na jejich stránky na fb. Lze i adoptivní děti navštívit, některé byly tady v ČR, vše je na stránkách. Této organizaci důvěřují.🙂

kackakastanka
30. zář 2017

také jsme měli holčičku přes Centrum Narovinu a dostudovala až střední, organizace je to důvěryhodná, no problém, mě spíše trochu nevyhovoval takový business styl dopisů od ní, stále psala to samé a stále děkovala atd., rozumím, že je to pro ně spousta peněz a velká podpora, že mohou studovat, ale přišlo mi to trochu umělé, byla bych raději, kdyby mi psala, co dělá, co zažila, takový dětský styl by se mi líbíl, toto bylo, jak přes kopírák a jako by jí to někdo skoro diktoval...

ha_ja
30. zář 2017

@kackakastanka S tím souhlasím, ale beru to tak, že jsem opravdu vděční za pomoc.

kevinecek
2. říj 2017

Kdysi jsem měla adoptovanou holčičku na dálku, přes arcibiskubskou charitu praha. Tehdy jsem věřila,že dělám správně. Jak někdo poznamenal,styl odpovědí byl jak přes kopírák,jak nadiktovaný...

Každopádně můj názor je,že už ani omylem. U nás je taky komu pomáhat. Oni si nadělají 10 dětí, zašuk..si, ale čím je nakrmí, nezájem. Pomoc bych si představovala v antikoncepci.

clementine27
7. říj 2017

Já mám adoptovanou holčičku z Keni na střední, už asi 3 roky, taky přes Centrum Narovinu, dopisy, mám pocit, chodí 3 x ročně, vždy i s vysvědčením a fotkou. Dopisy jsou mírně strojené a ne úplně osobní, spíš taková věcná rekapitulace, ale já to přičítám tomu, že sama pošlu dopis pouze zřídka a balíček jsem posílala jen 1x, ale asi nedošel...A upřímně mi to ani nevadí, nemyslím, že by měl být cíl, se s těmi dětmi skamarádit a zavázat si je. Chci pomoct, tak mě zajímá, jestli se jí daří ve škole, je zdravá a jestli peníze, které posílám, k něčemu jsou.

clementine27
7. říj 2017

@kevinecek To že budoucnost nedomýšlejí, nechrání se a věří různým pověrám pramení právě z nevzdělanosti. Pokud nebudou chápat význam antikoncepce a nebudou mít vyhlídku lepší/jiné budoucnosti, stejně to brát nebudou. Nejlepší pomoc je právě vzdělání, ne dary, které spotřebují..