Adopce. Máte zkušenosti?

luciearebeka
14. lis 2020

Ahoj holky,
je tu někdo, kdo adoptoval dítě a podělil by se se mnou se zkušenosti s tím, jak to celé probíhalo, jak dlouho se čekalo, jaké byly ty psychologické testy atd?
Uvažuju o adopci dítěte, nevadilo by mi ani přijmout dítě jiné etnicity. Zatím jen hledám informace, sleduju dokumenty, promýšlím, ale kloním se k názoru, že do toho půjdu. Je mi 34 let a můj partner s tím souhlasí.
Je tu někdo, kdo s tím má zkušenosti - pozitivní, negativní? Zajímaly by mě vážně zkušenosti lidí, kteří to prožili, názory jako "já si myslím, že romové se nikdy nepřizpůsobí" si prosím nechte od cesty.

Moc děkuju .

knuffel
14. lis 2020

Tvůj příspěvek působí docela nerozhodně. Zatím uvažuješ. Přeju šťastné rozhodnutí. Hlavně je potřeba si uvědomit, že pak to dítě už nemůžeš vrátit. Pokud budeš mít tohle v sobě absolutně vyřešené, uděláš to bez ohledu na zdejší názory. A před tím, kdo adopci dotáhne, zvládne dítě vychovat, já hluboce smekám. Ty si to vyřeš V SOBĚ a s partnerem.

maybe72
14. lis 2020

Ahoj, podívej se do mého profilu, před pěti lety jsme k našim vlastním dvěma lentilkám adoptovali tehdy tříletého chlapečka - malíčka z kojeňáčku... Kdybys cokoliv dalšího potřebovala, jsem Ti k dispozici...
Kdybych mohla vrátit čas, za nás můžu říct, že bych do toho šla znovu, stálo nás to hodně sil, energie, přišla jsem o pár ideálů, ale stojí to za to a nelituju ničeho, i když bych měla jako dvoumatka mnohem jednodušší život, toho jsem si plně vědoma... ale život není o tom nic nedělat, aby člověk náhodou něco nepokazil... jsem za všechny svoje životní překážky velmi vděčná a za tuhle zkušenost asi nejvíc...❤ Moc držím palce!

keksik002
14. lis 2020

Moje teta si chtela adoptovat holcicku, na prvni pohled se zamilovala do male cikanske princezny.. Jenze byla z 5ti sourozencu, nechteli je delit takze si vzali vsechny.. Nejmladsi bylo v te dobe 1rok,nejstarsimu 5. Ty deti nemely zadne navyky, neumely na zachod, jist sami.. No vyrostli, snazili se je vychovat jak jen to slo nejlip, naucit spoustu veci.. Ted nejmladsi studuje vysokou skolu, bude z ni lekarka, ostatni maji bud stredni nebo nejakou vyssi odbornou, zamestnani.. Slusni lide, ale pres to vsechni vždy teta rikala.. Ty gesta, ty navaly zlosti a jine projevy, ty se jim nikdy potlacit nepovedlo.. Proste to v sobe nejak mely zakodovane.. 🙂 at se rozhodnete jakkoliv, dite ma uz nejakou "vybavu" do zivota, ale pece, laska a výchova zmuze zazraky

zuzkasim
14. lis 2020

Jeden čas jsem o tom hodně uvažovala zjišťovala si spoustu informací, vždy jsem si přála 3 děti a nakonec je mám, takže k adopci ani pěstounské péči nikdy nedošlo. Znám v okolí dost lidí, co mají přijaté dítě. V polovině případů to bylo o.k., v druhé polovině se řeší různé potíže - ústavní deprivace, zdravotní a psychický stav, horší nadání na učení. Na druhou stranu, když si promítnu lidi kolem sebe, co mají vlastní dítě, je těch "bezproblémových" dětí jen o trochu víc, ale spousta z nich také řeší vážné zdravotní potíže, psychické problémy, těžší ADHD, autismus... Člověk asi musí být připraven na to, že to nebude procházka růžovým sadem, ale to není ani život sám.

ni_kola
14. lis 2020

@luciearebeka podívejte se na YouTube, na kanál Dva tatove, David Vaníček teď dělal rozhovor s paní, která adoptovala romskou holčičku. Třeba vám to pomůže....

kajalka
14. lis 2020

Máme v pěstounské péči cvrndu jiného, ale neromského etnika. Kdyby tě cokoliv zajímalo, ráda odpovím 🙂

luciearebeka
autor
15. lis 2020

@kajalka moc dekuju. Muzu se zeptat, jakeho etnika ?

kajalka
15. lis 2020

@luciearebeka Maminka je Češka, ale s typicky asijskými rysy. Tatínek neznámý. Dítko je takový snědý mix 🙂

ankaa32
14. bře 2024

@maybe72 ahoj mala by som jednu otázku ohľadom tej adopcie .Mohla by som ?

eloise02
15. bře 2024

@ankaa32 Neodpoví ti, je MK neaktivní, když si rozklikneš její profil, je to tam napsané.