Adopce na dálku. Podporujete někdo dítě na dálku?

renat
13. pro 2006

Ahoj, docela by mě zajímalo, zda někdo podporujete dítě na dálku. My jsme s manželem "adoptovali" osmiletého Kevina z Indie. Chceme pomáhat jeho rodině. Víme, že je nezbytné, aby chodil do školy a jeho rodina na to nemá peníze. Dělá mi radost mu poslat dopis a nějaký dáreček. Teprve čekáme na první dopis od něho;už se na něj moc těšíme. Co na adopci říkáte vy? Díky

ivanka.7
29. led 2013

@kalfinka Mirka travi samozrejme cast roka na Slovensku, ved tu ma manzela a deti :D a sice je z NR, ale ked ma miesto v kufri, tak berie lieky pokial viem :/ a posielat daco do Kene je a) strasne drahe b) casto to zastavia na colnici a treba to draho vykupit - cize to nic neriesi :/

kathynka
29. led 2013

@kalfinka ja mam asi 6rocnu Innu z Kikambaly a mam ju od augusta...ja som sa uz Mirky na listy pytala, ale u nich to tak nefunguje, lebo nechcu v detoch vzbudzovat planu nadej, ze si ten dobry clovek z Europy raz po ne pride a budu sa mat fajn...ze oni vedia o nas, ze maju niekde daleko svojich podporovatelov, vdaka ktorym sa maju lepsie, ale nechce aby sa zbytocne nadvazovali nejake citove vztahy...Mirka chodi na SVK, ale veci kupuju priamo tam...ak chces nieco tomu tvojmu dievcatku dopriat navyse, tak posli viac penazi ako je tych pravidelnych 20e a Mirka to zabezpeci 😉

kalfinka
29. led 2013

@kathynka achááá 😨 no to je škoda. A tak nevadí. 😀 Vymyslíme, poriešime. 😝

kalfinka
29. led 2013

@ivanka.7 hmm .. inak,lieky sú asi fakt lepšie. 😅

kathynka
29. led 2013

@kalfinka ale ved Mirka casto pridava fotky, tak urcite tam tu tvoju najdes niekde...ci uz v hromadnych fotkach alebo aj jednotlivo 😉 a ked chces vediet nieco konkretne, tak staci, ak Mirke napises mail a ona ti urcite skor ci neskor odpise...

kalfinka
31. led 2013

@ivanka.7
@kathynka
som včera zaregistrovala na FB,ako sa jedna pani pýtala, že by chcela poslať nejaké vecičky pre detičky .. a Mirka jej odporučila, aby jej napísala .... tak som aj ja,bože ja mám toho do aleluja,keby sa dalo,že najaká zbierka by sa spravila,tak rada pomôžem. Som zvedavá,čo mi napíše. 😀

kathynka
31. led 2013

@kalfinka tak daj potom vediet 😉

kalfinka
31. led 2013

a tá malá Jane, bože to je nádherné dieťa. Tie očká .. ach ☹ škoda, že nie je tolko peňazí pomôcť všetkým. Aj tíško závidím Mirke,že tam je .. to musí byť aké úžasné pomáhať. 😅 Ale na druhej strane, obdivujem jej rodinu, musí byť náročné takto fungovať bez matky a manželky nejaký čas v roku. Majú všetci môj obdiv,je to obeda. Ale stojí to za to. 😵 😵 😵

kalfinka
31. led 2013

@kathynka a ty robíš profirodičovstvo? Z tvojho blogu by som to tipovala ... ale v zahraničí ... alebo au pair? 😕 😅

kathynka
31. led 2013

@kalfinka nie, ja som opatrovatelka v BA, len som natrafila na zahranicne alebo polozahranicne rodiny, preto tie mena yoan a william 🙂 chodim do rodin a mam aj agenturu na opatrovanie a doucovanie 😉

kalfinka
31. led 2013

@kathynka aha .. škoda,že nebývaš bližšie, sem - tam by sa zišlo aj nám. 😀 😀 😀

barbusinka
2. únor 2013

Ahoj holky, ja nabizim odkaz bwindiorphans.org - jsou z Brna, vsichni naprosto super vstricni, specializuji se na Ugandu, na dve konkretni oblasti, kterym pomahaji i jinymi zpusoby, nez jen adopci deti, takze se muzou zapojit i jednorazovi darci. Prima je, ze ti movitejsi se muzou jet vetsinou jednou za rok s nima do Ugandy podivat a vsechno si omrknout na vlastni oci. Znama tam s nimi byla, takze je to pro me duveryhodna instituce, kterou muzu doporucit dal 🙂 Kluka mam adoptovanyho uz asi tri roky a vsechno bezi naprosto bez problemu...

kasa
4. led 2014

Ahojki taky máme adoptovanou holčičku na dálku,je z Quinei,máme to přes pro-contakt,podporujeme ji od září,celá rodina to nechápe,že je to moc peněz,a že sami nemáme,ale já i přítel jsme si vždy adopci na dálku přáli tak jsme si tento sen ted splnili.Máme vlastního chlapečka ,a ted adoptovanou holčičku na dálku.

kasa
4. led 2014

ta první fotečka mě úplně dostala,když jsem viděla jak si drží náš dáreček s našema fotkama.

cherralie
13. dub 2014

@kasa To je krasa. Ja zrovna dneska zazadala o adopci holcicky z kambodzi. Tak jsem zvedava, jak se to bude vyvijet. Je to darek pro meho muze k narozeninam 🙂.

vincik123
12. kvě 2015

@webi pres koho prosimte mas adoptovanou holcicku? Jak si psala, ze se s ni kamaradka setkala? je to pres tu: ARCIDIECÉZNÍ CHARITA PRAHA?nebo pres nekoho jineho?

martinapals
10. led 2016

Ahoj, chtela bych adoptovat africkou holcicku, ale mam strach, aby se k ni vubec ty penize dostali.
Mate s tim dobre zkusenosti, nebo nejakou dobrou agenturu ?

belkovi
18. pro 2016

@lenkanemeckova Dobrý den, prosím Vás zajímalo by nás jaké jsou internetové stránky organizace. Chtěli bychom taky přispívat.

Díky za odpověď

lenkanemeckova
23. pro 2016

@belkovi http://www.centrumnarovinu.cz/content/adopce-af...
naše adopce už trvá víc jak deset let... "dcerka" už je vlastně dospělá a studuje na internátní vysoké škole... a co je v posledních letech dokonalé... už jsme propojené přes fb a píšeme si několikrát týdně 🙂

malinkaelinka
25. srp 2017

Ráda bych tohle téma obnovila, protože o adopci také uvažuji, respektive už jsme s manželem rozhodnutí a jen vybíráme koho a přes jakou organizaci? Má tady někdo čerstvé informace?

ninison
5. zář 2017

@lenkanemeckova ahoj, ako sa Vam podarilo spojit sa cez FB?
Takisto uz dlho s partnerom premyslame nad adopciou na dialku..vyberame zdruzenie cez ktore.

centrumdialog
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bazarky
10. lis 2019

Ahoj, ano já mám adoptovaného chlapečka z Afriky, momentálně je ve 4. třídě. Je z Nairobi. Adoptovaného ho mám již 3 roky. Je to zlatíčko. Jeho táta mi poslal dopis, fotografii synka i jeho vysvědčení. A malý mi nakreslil obrázky... 🙂