Jak se stát pěstounem PPPD a co toto poslání obnáší?

madre1
12. únor 2017

Už delší dobu o tomto povolání uvažuji,tak by mě zajímalo,co vše je k tomu potřeba?
Na webu jsem se dočetla,že mému nejmladšímu dítěti by mělo být 8 let,takže mám 6,5 roku na to,abych se na vše připravila 🙂
Je tu někdo,kdo pracuje jako pěstoun na přechodnou dobu?

lv
12. únor 2017

Označím @miladkat jestli bude chtít ti poradit.

miladkat
13. únor 2017

@madre1 Ahojky,kdybys chtěla vědět něco konkrétního,ptej se.Miladka.

madre1
autor
14. únor 2017

@miladkat ,na začátek třeba to,co všechno si mám po dětech schovat nebo si na to osvojené miminko musím koupit vše nové?
V jakém věkovém rozmezí bych osvojené dítě měla v péči-úplně od narození a do kolika měsíců/let?

fionna
19. únor 2017

Tak je rozdíl mezi osvojeným (adoptovaným)dítětem a dítětem v pěstounské péči. Dítě adoptované (změníte mu jméno, rodné číslo, vymažou jeho bio z rodného listu a napíši tam vás. Berete na něj pouze to, co byste brali kdyby se vám narodilo. A nikdo vám ho už nevezme). Dítě v pěstounské péči ( rodiče jsou stále napsání v rodném liště, nic se nezmění. Rodina muže a nemusi mít kontakt návštěvy, volat, psát. Vy ho vychovavate do plnoletosti nebo pokud si neupravi rodice podminky a soudne zazadaji dite zpet.Pobírate dávky pěstounské peče 8 tis.hrubého a dítě příspěvek na úhradu potřeb). Krátkodobá pěstounská péče ( dítě je u vás jen rok. Pobírate plat 20 tis. mesicne i když dítě doma nemáte. Jste připravena přijmout dite ze dne na den jakýkoliv a pak predavate pestounum dlouhodobým, osvojítelum nebo rodině ktera si upravila podmínky a bere si dite zpet.)

fionna
19. únor 2017

Věk dítěte si pisete do žádosti. Psycholog pak schválí nebo doporučí jinak. Dite by melo byt mladsi nez posledni dite ve vasi rodine. A myslim, ze ta vekova tolerance je aspon 2 roky od sebe. Ptají se, jestli jste tolerantní k alkoholu a drogám matky. Jestli dite zdrave, astma. ...postižení, etnikum, pohlaví. Omlouvám se za chyby píši mobilem. .(hází slova sám, nechce se mi opravovat )

misutka30
13. bře 2017

V ideálním případě by profesionální pěstoun měl být schopen přijmout jakékoliv dítě, které rodinnou péči potřebuje - např. miminko z hendikepem i puberťáka... od toho má být profesionál, který zvládne celou paletu různých věků, projevů dětí atd. No, asi cítíme, že taková legrace to není, takže dnes si zájemci určité požadavky kladou a je to asi oprávněné. Za sebe si myslím, že profi pěstouni by neměli mít možnost si říci, zda přijmou dítě většinového či jiného etnika. Stejně tak věkové ohraničení by nemělo být příliš úzké, např. pouze děti do jednoho roku a starší ne. Pěstounství na přechodnou dobu je určitě velmi náročné povolání (povolání se mi nelíbí, spíše poslání) a neprojde sítem prověřování zdaleka každý, spíše naopak.