• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Která máte adoptované děti a jak to zvládáte?

9. února 2014 
Ahojka slečny a vdané paní,k tomuto tématu mě inspirovaloy dámy,se kterými jsem si psala o dětech.Která máte adoptované dítě a jak to zvládáte?
19. zář 2007 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje švagrová má tři takhle
no a zvládá, musí, dala se na vojnu tak bojuje, ale je to docela záhul teda
19. zář 2007 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásný téma... Mnohokrát jsem o tom přemýšlela, že bych to chtěla udělat... už jsme o tom mluvili i s manžou, myslím, že to jednou uděláme... :slight_smile:
19. zář 2007 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky připojuji se. Já uvažuji, že bych chtěla vlastní a pak jedno adoptovat, ale nevím co na to rodina :unamused:. Ale moc bych chtěla nějakému drobečkovi pomoct :slight_smile:
19. zář 2007 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
všem vám moc děkuju za reakce,mám strach a zároveň se těším a není dne,kdy bych neplakala
19. zář 2007 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
náš učitel matematiky si adoptoval 4 děti a jeho žena nám o tom přišla povídat do školy...myslím si že je to moc hezký vzít si nějaký a i pro lidi který nemůžou mít svoje vlastní je to příležitost mít rodinu po který touží,
akorát taky ta jeho manželka říkala že soc.pracovnice nejsou vždy moc milé :unamused:
19. zář 2007 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
mrkni na modrého koníka, myslím, že tam najdeš víc spřízněných duší (ne že by tady nebyly, ale tam je jich prostě víc :grinning: )
jinak přeju, aby to všechno vyšlo a abyste byli všichni šťastní :wink:
19. zář 2007 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
soc.pracovnice opravdu nic moc,mám pocit,že obtěžujeme,přitom chceme zachránit život
19. zář 2007 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
to jsem opravdu v české kotlině exot a ne ní tady nikdo,kdo adoptoval dítě
19. zář 2007 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
porsche: a vy už na adopci pracujete?
19. zář 2007 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Porsche já bych řekla, že tohle je spíš web o svatbě než o rodině, tady se ti hned do minuty nepřihlásí sto podobných maminek
to fakt radši jdi na koníka, tam je maminek mnohem víc :wink:
19. zář 2007 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
porche: my adoptovali zatím jen ty chlupatý 2pejsky z útulku a 2kočky nalezence :sweat_smile:
doufám, že mimčo budem mít vlastní a pokud se nezadaří, jdem do adopce....

spíš bych tě poprosila, kdyby jsi tu aspoň trošku naťukla, jak je to moc obtížný si to dítě vyběhat, jak dlouho to trvá a co musíš splňovat za podmínky... díky :wink:
19. zář 2007 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, taky mě zajímá, co všechno musí člověk splnit.. slyšela jsem, že je to dost tvrdý...
19. zář 2007 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jako budoucí sociální pracovnice se musím ozvat :angry: :grinning: ... ne, máte pravdu, sociální práce je stále u nás ještě v plenkách a někdy to není tak jak by to mělo být.....tím myslím ochotu a úroveň sociálních pracovnic.
jinak záměr chválím, péče v rodině, ať se jedná o adopci či pěstounsku péči je lepší než ústavní....šoupnout dítě do ústavu je ale bohužel snadnější, než mu najít vhodnou rodnu, bohužel :rolling_eyes:
19. zář 2007 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
porsche: a ty nejsi vdaná? myslela jsem, že adoptovat můžou jen manželské páry...
19. zář 2007 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sabčo,vdávám se pátého října, a na tvoji otázku,požádat může kdokoliv,i nesazadný,nesazdaná,
19. zář 2007 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, to jsem netušila!
a co to jméno? jak na to koukáš? nemyslíš, že z toho bude malá vykolejená? jak se vlastně jmenuje teď? a kdy ji dostanete? bude na svatbě?
jestli jsem moc zvědavá, tak mě zastav :slight_smile:
19. zář 2007 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
porsche, taky mě to zajííímá :wink: je to docela neobvyklý téma, v okolí nikoho neznám!
každopádně fandím každýmu, kdo se do toho pustí!!

vím, že to je asi trochu mimo, ale úplně mě se*e ten boj o Fandu v seriálu Ulice! :angry: :sweat_smile:
19. zář 2007 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo, jenže tak to velmi často opravdu vypadá... :frowning2:
19. zář 2007 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky: tak teta mojí kámošky je asi extrém, protože má osvojených asi 15 dětí, z toho 4 už nesou její jméno a jsou adoptovaný se vším všudy - jako hlava mi to nebere, bych se zbláznila, na druhou stranu takového člověka obdivuji, protože to musí být šílený záhul na psychiku a člověka vůbec... :wink:
Já o adopci zatím nepřemýšlím, nevím jestli bych do ní šla, je to hrozně těžký a vážný rozhodnutí a člověk musí porovnat všechna pro a proti... :wink:
Každopádně je to velká pomoc těm, kt. jsou v děcáku, ale taky jak kdy... :unamused:
19. zář 2007 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no holky,moc nic podpora od vás....
19. zář 2007 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě to téma moc zajímá, ale nechce se mi chodit na další stránku.. na koníka nechodím vůbec...
odpovíš mi na tu otázku:
a co to jméno? jak na to koukáš? nemyslíš, že z toho bude malá vykolejená? jak se vlastně jmenuje teď? a kdy ji dostanete? bude na svatbě?
19. zář 2007 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
porsche,my ted cekame jedno miminko,nase prvni,ale adoptovat chceme taky...jenze zijeme v USA a chteli bysme zkusit mezinarodni adopci,z CR ale nevim,jak to chodi...
19. zář 2007 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
porsche, chtěla jsem Ti něco odepsat, protože jsme taky žádali o adopci, ale mimi si k nám nakonec cestu našlo :dizzy_face:, takže jsme teď žádost zmrazili..

z Tvých příspěvků jsem ale moc nepochytila, jen to, že jste zažádali, budeš se vdávat a sociální pracovnice není nic moc.. s čím potřebuješ pomoct? vím, že je to velký nápor na psychiku, i když po pravdě třeba mně to až tak nepřišlo, asi proto, že jsme nejdřív několikrát prošli IVF a to bylo tak neskutečně vyčerpávající, že adopce byla jak vysvobození a konečně jsem měla pocit, že když se budu snažit, tak to děťátko jednou mít doma budeme, kdežto u toho IVF jsme se na hlavu stavěli, platili jak mourovatí a pořád prázdná náruč.. :pensive: taky jsem se hodně nabrečela, hlavně si není s kým popovídat.. a rodina mě nepodpořila skoro vůbec..
ale zas je fakt, že naše soc. pracovnice byla super

kde bydlíš? jak Ti můžeme pomoct? :slight_smile:

p.s. dívala jsi se na www.adopce.com? a na diskusi Adopce tady na Modrém koníkovi?
19. zář 2007 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nepotřebuji s ničím pomoct,jen jsem znechucená jednáním úřadů
19. zář 2007 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
proč? vlastně jsi tu nic nepopsala... ani jsi mi neodpověděla na otázku...
19. zář 2007 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já obdivuji lidi co můžou a mají vlastní děti a chtějí pomoc opuštěným dětem, dovedu si představit, že bych vychovala "cizí" dítě kdyby jsem ho dostala jako miminko ale starší děti jsou už pobytem v DD a nedostatkem lásky v prvních letech života dost poznamenaný a těch je mnohem více. Moje babička pracovala v DD celý život a na prázdniny jsme k ní jezdily a brávala nás s sebou takže člověk to vidí úplně z jiného úhlu. Vždycky říkala, že o adopci přemýšlela ale nikomu kdo alespoň nějakou dobu nepracoval mezi těmito dětmi by to nedoporučila. Taky vím, že víc jak 80 procent dětí nad 3 roky se do DD vrací a je to pro ně ještě horší. Chce to obrovskou trpělivost a lásku, většina dětí je hůře vzdělatelná a přes veškerou péči je s většinou hodně problémů. Nechci vypadat jako rasistka ale nejvíce dětí je romských a přece jen je to jiná mentalita a z toho pramení spoustu problémů. Moje babička vždycky vypráví co její děti( myslí z DD, se všemi se stýká a pro většinu je ona jediná rodina) a většina holek šlape a když mají štěstí tak je vytáhne nějaký němec a vdají se a babička to tak bere prostě je neodsuzuje. Na každém vidí něco dobrého a ví, že nemůže čekat zázraky ale právě spoustu adoptivních rodičů se nesmíří s horším prospěchem a nevidí to dobré co v těchto dětech je. Fandím všem kdo do toho chtějí jít ale apeluji na vaše svědomí, dobře zvažte zda jste připraveny tím projít. Hodně štěstí :wink: :slight_smile:
19. zář 2007 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak myschko,ja taky pracovala v kojenaku a neco o tom vim,a s tvym nazorem teda moc nesouhlasim
19. zář 2007 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
s kterou částí mého názoru???? ono kojeňák je trošku něco jiného. Malé děti s větší šancí.
19. zář 2007 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
treba s tim,jak ty deti dopadnou,romove atd
je to pak o tom,jak ty adoptivni rodice zvladaji vychovu a ne kazdy z DD skonci jako slapka
19. zář 2007 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
To jsem taky neřekla, jen jsem upozornila, že to tak může dopadnout. Já to nemyslím zle :frowning2: jen všechny holky které si z dětství a prázdnin u babičky pamatuji tak dopadly :frowning2: Teda jedna kterou jsem měla nejradši je vdaná právě do německa a má dvě děti ale taky se seznámili když šlapala. Ono je to možná i oblastí, protože babička dělala v Ostrově u karlových Varů a to je do Chebu fakt kousek. A upřímně kolik romských dětí alespoň s Výučním listem znáš??? Já mám kamarádku romku a ta se mnou chodila na VŠ ale to je spíše vyjímka. Možná je to teď lepší přece jen se zakládají SOS vesničky a fandí se náhradním rodinám ale dřív většina starších dětí v DD zůstala až do plnoletosti a pak neměly kam jít a dopadly jak dopadly.
19. zář 2007 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek