Severní Morava - adopce - pojďte na pokec! 🙂

deniska24
8. lis 2012

Zdravím všechny nahlížející do tohoto nového téma,které jsem založila pro všechny,kteří mají co dočinění s osvojením dětí 🙂 a je jedno,jestli teprve o adopci uvažujete,nebo čekáte na přípravku,nabo již svůj poklad máte.... 🙂

Já jsem z Ostravy,je mi 27let a máme od května 2012 podanou žádost o osvojení miminka a přípravka by nám měla prý začít cca leden,únor 2013.

Pište,pište,těším se!!! 🙂

verca777
21. lis 2012

@werumka já mám taky cukrovku,a ohledně ivf mužu říct že to byl masakr ,muj mudr to trošičku neodhadl, z dia a vyletěl mi cukr do neuveřitelnych výšin,,a bylo to,, pak šup šup inzulínek, a pak se to zase ustálilo,,,ale ty máš asi DM I? JA MÁM DM2 ,taže jsem na lecich, kompenzovana dobře, ale hormony teda se mnou zamávali, ale mám kamaradku a ta čeka i přes cukrovku dvojčátka z ivf 😵 😵 ,,jinak jsi to krásně napsala, že musíš byt vzorná ve sve nemoci abys mohla fungovat jako mamina,,víme co cukrovka dokáže 😔 😔 ,,,

verca777
21. lis 2012

@deniska24 deni my máme s tou cistickou postižení 50.NA 50 ,takže laicky řečeno dvě děti ze čtyř,,což je dost velke riziko,,a nehledě na to že mám vlemi nizke to AMH ,a žadne spermijky, takže jsem aždali jednou dárkyne pak darce, pak zase dárkyně a darovane embrošky,, no jak u blbych na puděa stejně nic z toho,,
jinak clostik jsem brala vdysi taky,,,a nějak jsem z toho chlupatěla???))))))))))))))))) fáákt,,, a teda držím vše co mámm,, barvím si hlavu jdu si jí smyt, takže holky navrhněte to rande tady já bych mohla třeba dopoldne, podle šichet, večer moc ani ne,,jen někdy teda nakouknu,,,takže zatím páčko 😵

werumka
21. lis 2012

@verca777 Ahoj! A jak dlouho máš cukrovku? Já mám jedničku, ale už 23 let, takže jsem si taky prošla dobou, kdy jsem byla pořád na dvacítkách... ale jsem ráda, že žiju v době, v jaké jsem, protože inzulínová pumpa, glukometry... to už je úplně jiný kafe. Dostala jsem jí v listopadu 89 😀 A tehdy se všechno zjišťovalo jen čůráním na papírek 😀 Hormony jsou z hlediska glykémií fakt zabíjačka - taky jsem zažila pár výjimek, na které to tak nepůsobilo, ale ve většině je to tak.

verca777
21. lis 2012

@werumka ahooj paradička že si mužu i o teto nemoci tady pokecat)))

werumka
21. lis 2012

Vy jste fakt super parta, vždycky sem někdo přijde, chvíli si povídá sám se sebou, a pak ho někdo vystřídá 😀

@deniska24 My jsme se taky "zaškrtli" sourozence. Ono si tím zvyšuješ pravděpodobnost na dítko, protože jak jsem pochopila, tak v ústavech bývají děti, které jsou právně volné, ale mají tam dva tři další sourozence a jelikož se sourozenci vždy dávají spolu, tak se málokdy najde někdo, kdo je ochotný vzít si tři, čtyři děti naráz 😀

werumka
21. lis 2012

@verca777 Tak někoho by to třeba obtěžovalo, že ať přijde kam přijde, všude ho pronásledují diabetici 😀

verca777
21. lis 2012

@werumka no ano hormony a cukrovka a prednison, a cukr 20 procent, bolest hlavy a žízen, a čuraní za víkend tři kila dole 😖 😖 takhle na mě pusobí dekompezace,,, ☹ ☹ tak já si myslela že máš jedničku, božátko a to od dětství ,,já jí dostala, no víš od roku 07 08 10 jse mbyla na laparo, vždy cukr v pořadku na předoperačním, dokonce jsem byla v květnu 2010 na glukozove křivce, byla jsem silnější, takmě poslali z centra ivf na OGGT,A vyšel negativní, v tomhle roce v létě mi zemřela maminka jen tak, v 51 letech,,,a ještě to bylo po nevydařenem ivf,,,a na podzim mi začalo b\t nějak divně,, prostě stavy ktere jsem neznala,,,a začala jsem mit žízen a hubla jsem unava, tak jsem šla po vánoci t obylo loni v lednu na krev a bylo vymalováno, jen že cukrvka dvojka pry přichazí pomalu několik let ,a já jí dostala prostě jen tak,,říkal mi diabetolog, že mi k ní pomohli hormony, byla jsem sedm měsícu pod estrofenem, sedm krat denně, a pak za to mohl i stres,, z te mamky,takže tak, poradil mi at zhubnu,hned dal inzulín,,,a já začala chodit cvičit s kamaradkou a nasadila jidelniček, 5 krat denne,,a ono to hubnuti nejak šlo, a čím víc jsem hubla tak se cukr daval do normalu, mám dlouhodoby 4.6 chodim každe tři měsíce k dia,,,mám z cukrovky respekt, sekám latinu, občas si dam kakaovy veneček nebo čokošku s vysokym obsahem kakaka, na to reaguju dobře, anebo ovocny jogurt, jsem hubena ))))dneska,, manžel nadava at pojim ale mám z cukrovky respekt,,sice je t omoje kámoška tedkom už ale pořád mám s ni obavu 😨

verca777
21. lis 2012

já sem zavítam vždy po práci))) 😀 😀 a jsem ráda že je tahle diskuze,, jinak taky bychom brali souroznece,,jsme prece už starší, a ta kčekat nějak pak dalších par let, to ne, ale na druhou stranu mám obavu at zvladneme jedno)))))ale kdyby byli sourozenečci tak nevadí, jinak my žadame o ditko do 0 DO 2 let pohlavi je nam jedno, ale tajně v srdíčku bych chtěla holčičku 😵 😵

verca777
21. lis 2012

@werumka povídání sami ze sebou to nám jde teda 😀 😀 😀 😀 že děvuchy ))))) a tak si každá tady dřistá a dřistá a vůbec nám to nevadíí)))))

werumka
21. lis 2012

@verca777 Já mám taky dlouhodobý 4,6 😀 Taky chodím jednou za tři měsíce. Občas přijde taková chvíle, kdy to člověku začne být jedno - jak už mám cukrovku dlouho, tak prostě někdy otupím, protože nemám energii se tomu pořád věnovat naplno. Ale to jsou takový chvilkový záležitosti.
To je pravda, že stres je jeden z největších spouštěčů cukrovky... a to platí i u jedničky i u dvojky. O těch hormonech jako spouštěčích jsem ještě neslyšela, ale je to vlastně logické, protože je to záhul na metabolismus.

Já jen nevím, jestli tam jde nějak napsat, že kdyby jeden z těch sourozenců byl starší těch dvou let, tak vám to nevadí. Nebo jestli se s tím počítá automaticky..

verca777
21. lis 2012

@werumka ano stres je šíleny spouštěč, víš občas když si vyměníme nazr s manželem)))tak mi to hned vyletí trošičku nahoru, já nějak ani nereaguji už že mám cukrovku ,jen na to že si fakt hlidam to jidlo, a někdy mam hlad,, )))a ta ksi dam zeleninu, jinak jsem na prášcích,,ráno a večer,po jednom leku,,, pry ty hormony nekamaradí se slinivkou, nebo já nevím coo)))) a já se na topoptam př. tyden psycholožky jak to je stěma sourozenečkama, a pak napíšu ano,,,jinak jse mukázkové v tom dlouhodobem cukru, ale vyto máte lepší s tim že píchate inzulinek, to mužete i víc pojist???to je jedno,,neopdovídej jak nechceš,, ale mám třeba vyzkoušene, že jsem is dala na svačinku tři decky pomerančové dřeně)))))a cukr za dvě hodky 7 ,,to by šlo ne))) ale fakt se hlidam,,ale víš verun budme rádi že je 21 století a existuje pro tebe pumpa atd atd,, a ne jen papirky na moč, jak jsi psala 😀

werumka
21. lis 2012

@verca777 Jo ták, to je pravda. Já ještě beru léky na štítnou žlázu (druhotné onemocnění DM1) a to taky umí udělat pěkný binec - když těch hormonů je míň, mám jedno hypo za druhým, když víc, tak zase glykémie nereaguje na inzulín. Je pravda, že s inzulínem je to jednodušší. A s pumpou ještě víc, protože tam se dají dávky změnit okamžitě v případě potřeby. Víc bych ale jinak jíst neměla - protože správně bych měla ty dávky inzulínu držet na nějakém pro mě vhodném minimu, abych pak nevyfasovala za pár let ještě dvojkovou cukrovku 😀
To budeš hodná když se zeptáš!
Ona ta pomerančová dřeň jde rychle do krve, ale taky rychle zmizí, takže 7 za dvě hoďky je tak akorát 🙂
Já jsem třeba nikdy moc nevyhledávala společnost vrstevníků - diabetiků - bylo mi líp mezi zdravýma. Oni taky věděli co a jak a narozdíl ode mě měli s sebou většinou něco sladkého, které já jsem ustavičně zapomínala 😀

verca777
21. lis 2012

😀 😀 neznám taky nikoho s cukrovkou jen tu moji kamaradku c očeká dvojčatka,, a ta má dovju, a to teda mužeš dostat i k jedničce dvojku???)))tak to je mazec,,,, já vím že se k tomu přidružujou nemoce,,,
🤐 jinak jsme tady probrali adopci a ivf a pak ještě dietku bezlepkovou a ted cukrovku 😀 😀
víš já někdy byc hsi dala tak pul plechu buchty, opravdu mám deficit tady v tomhle sladkem 😔 😔 ale hlavně zdravíí

werumka
21. lis 2012

@verca777 To chápu, není větších milovníků sladkého, než jsou diabetici 😀 A používáš třeba stévii na slazení? Ta je výborná. Já vůbec nepiju sladké nápoje, jen na hypo. Ale jinak sladký sem tam můžu.
Právěže můžeš dostat i dvojku k jedničce a odborně se tomu říká diabetes 1,5 😀 😀 A toho se fakt dožít nechci 😀

verca777
21. lis 2012

no nic verunko, jdu si udělat večeří toje rituál))))další větší jídlo po šesti hodinách 😀 😀 tak si dám na tom zaležet, mam telecí parek,,, dneska si dám mnam)))) zitra nakouknu, zdravím denču co dojde po mě tady a vás všechny taky ,pa pa zítra 😵

werumka
21. lis 2012

@verca777 Měj se, já si jdu dát polévku 🙂

verca777
21. lis 2012

@werumka 😀 😀 tak to je mazec,, to slyším prvně že mužeš dostat i dvojku,,
já verunko nesladím a nikdy jsem nesladila,, takže vubec nepoužívám žadne sladidla,, jen do kolče když peču tak davam nahradni sladidlo, ale většinou používam na pečeni bud zukren, anebo normalně pecičky sacharin,,,a ty rozpustim v horke vodě,,,ale jinak když peču tak jedině sladidlo, a nikomu to neříkam, ví to jen muj muž a nikdo nic nepozna,,, 😀 😀já mi je spíše lito toho sladkeho že nemužu do sebe valit víš )))ale sladit kafe a čaje to ne

verca777
21. lis 2012

@werumka polevku jse mměla v ponděli na večeři papa

mm31
21. lis 2012

No holky, tak ted jsem tu pro změnu já..Trampolíny byly super, asi budu chodit častěji. Fakt se mi to líbilo 😉 Jinak my jsme tu jak domov důchodců - bezlepek, cukrovka, štítná žláza (tu léčím taky)..Jsem krásně unavená, tak se jdu "vyvalit" na sedačku..na čt2 je nějaký pěkný dokument o přírodě 🙂 Dobrou noc 😉

werumka
21. lis 2012

@verca777 Já když to taky slyšela prvně, tak mě to též vůbec nepotěšilo 😀
To je fakt, že se sladidlem ty buchty chutnají stejně, jako s cukrem. A jak to děláš, když chceš třeba ušlehat žloutky? Dáváš tam taky jen tekuté sladidlo?
U nás doma jsou vždycky všechny návštěvy nešťastné, že tu nemáme cukřenku 😀 Můj muž nesladí a já taky ne, takže pak vždycky pro návštěvy pracně hrabu odněkud cukr. Teda pokud to dotyčný dřív nevzdá a neřekne, že se teda bez toho radši obejde 😀

deniska24
autor
21. lis 2012

Hmm tak to nám musíš Moni někdy něco uvařit! 😀 Já na trampolínách nikdy nebyla,ale musí to být teda super.. 🙂 Jinak krev odenrána a příští týden jdu k paní doktorce ta pokec,tak se uvidí,jak se mají mé hormouše.. 😅
Jinak se musím pochlubit-koupila jsem si v tom Librexu-Pěstounská péče a adopce,od Dagmar Zezulové cena 200kč a je to opravdu zajímavé čtení,takže jsem si hned objednala teď i od té samé autorky-Domov je místo,odkud tě nevyhodí..ani když vyrosteš,tak už se těším! 🙂
Verunko teda vy se přímo týráte božátka moja s tím jídlem.. ☹ kecám-vám jen závidím bo beztak máte bezva figuru díky tomu-na rozdíl ode mě... 😒 jako tlustá snad!nejsem,ale kdyby 10kg padlo,vůůůbec bych se nezlobila... 😀

werumka
21. lis 2012

@deniska24 Já jsem se rozhodla, že tu budu takovej tmel - když tu někdo bude sám, tak se tu objevím 😀
Ne, můj muž má už druhý večer hodně práce, tak tu tuhnu u šití 🙂
Ono už to člověk ani tak nevnímá, že by měl nějaký "handicap" - prostě je to součást života. Ale o štíhlé postavě už u mě nemůže být řeč 😀 Já jí měla pěknou, dokud se mi po porodu nezbláznily hormony, nabrala jsem 10 kilo a už to nespadlo dolů 😀

deniska24
autor
21. lis 2012

Teda žádná sranda ta Vaše cukrovka babušky... 😔 Ale jste holky statečné a šikovné...,to musím uznat!!! 🙂
Veru777-já to cítím s tou holčičkou také tak..... 😀 ale zase si říkám,že s klukem si chlop více užije a třeba žádost o druhé už pak budem specifikovat na holčičku,když tedy vyjde klučina... 😉
A nedáme to rande tady někdy o víkendu??Se ale obávám,že nám stránky na koníku na to psaní tady pak nebudou stačit!!! 😅 😀 😀
To jsem fakt netušila,že za cukrovkou stojí ty hormony... 😕 dyť to říkám,že z toho Clostylu mám výčitky už teď a to ho ještě ani neberu..zas bude mít tělíčko mé radost.. 😖

Werumka-a vy byste brali třeba i 3!sourozence najednou? 😎

deniska24
autor
21. lis 2012

Tak to mě těší Werumko s těmi kily 😅 -,alespoň tady ty naše holky trošku "vyvážíme.." 😀

Já se jdu věnovat manžílkovi,jsme spolu ještě pořádně dnes nemluvili,páč nebyl čas,ale taky ještě nakouknu,ikdyž dnes do hajánek půjdu brzy,ráno jedu v 6h do práce a budu až do večera... 😖 tak ať se vyspím..

Monišku-jsi mi neodpověděla na otázečky z páté strany..... 😔 ale chápu,že jsi k.o.tak písni zítra! 😉

Tak se hezky čiňte holky,ať mám zítra večer co dočítat... 😀
A fakt super Werumka s tím tmelem! 😉

werumka
21. lis 2012

@deniska24 Já myslím, že tam musí být i nějaká genetická predispozice - jen hormony na cukrovku nestačí. Clostyl bere tolik ženskejch, tak se nemusíš bát 🙂
3 sourozence fakt ne 🙂 ASi maximálně ty dva - i vzhledem k synovi - aby nebyl jakoby příliš v "menšině"...

deniska24
autor
21. lis 2012

Ono jelikož nemáme zatím žádné děti,tak mám z těch dvou najednou trošku strach.. 😕 hlavně z důvodu,např by bylo půl roční a dvouleté a bála bych se,aby dvouleté nežárlilo na miminko a miminko abych nezanedbávala,když se budu věnovat staršímu.. 😒 tohle myslím trápí i manžela-taky by mu nevadily např.dvojčata atd ale bojí se,abychom byli schopni se "rovnoměrně"věnovat oběma dítkám....a pak se nám to třeba jednou "nevymstilo"..

A ještě-jak jsem začala číst dnes tu knihu od Zezulové-ono je to dost o PP páč sama paní je pěstounka ALE má i bio děti..ale k věci-nedovedu a nedokážu pochopit jednu věc-PP by mi vůbec nevadila,přežila bych i zájem bio rodiny,rodný list původní atd,ale nikdy bych se asi nedokázala vyrovnat s tím(obzvlášť,když nemáme žádné dítě),že by mi pak třeba po pěti letech někdo "např.mou sedmiletou princeznu"mohl vzít! 😕 jak jde takové dítě "milovat na 100%???Vždyť to musí být podobná rána jako smrt a bez odborníka a léků na depresi to snad ani pak přežít nejde,ni?? Co vy si o tom holky myslíte?Já bych totiž jinak i pro PP byla ale je tam to ALE-vždy se bio můžou dát do kupy a přihlásit... 😔 Já vím,že o tom PP je,ale jak to ty lidi zvládají?Vždyť nepřipouštět si to a tak podobně je v tomto případě blbost... 😒

werumka
21. lis 2012

@deniska24 To jsme na tom kurzu právě taky dost řešili. I vzhledem k té profi pěstounce. Protože "ideálně" by si člověk k těm dětem něměl udělat žádné citové vazby. Pakliže by ale takto postupoval a udržoval si ten odstup, tak pak se to nějak na tom dítěti podepsat musí. Ale pakliže jde dítě do profi pěstounky - byť jen na pár týdnů nebo měsíců - tak tam jde pro to, aby zažilo už od začátku rodinný život. A to bez citových vazeb moc nejde. Viděla jsem to, jak to skutečně dokáže - zvlášť ženy - podlomit. I když si to nepřipouštějí.

mm31
22. lis 2012

Denčo, promin já ten dotaz nějak zazdila...Nevím přesně na kolik výjde, ale podobně jako klasické IVF na pojištovnu, tedy 20-30 tisíc. Záleží, zda máte ICSI, PK, AH, apod...S tou PP s Tebou naprosto souhlasím a navíc by mi i vadilo, že to dítě není oficiálně naše. Nemáme děti, tak chceme své - at už vzniklo jakkoli..Myslím si, že PP je spíše pro ty, kteří již mají vlastní a mají potřebu pomoci někomu jinému...já bych na to neměla nervy a určitě bych nemohla vychovávat dítě, které "nemohu" milovat...a myslím, že honza to má tak stejně..
Denčo, asi navštívím Librex. Zřejmě si to koupila v tom velkém v centru ostravy, že?
Zdravím Verunky 😉 Holky, jak to tak vidím, tak bude asi reálnější to rande na živo 😀

verca777
22. lis 2012

Dobré ránko holky,,,werunka tmel 😀 😀 bezva,, já dneska vstavala už po páté hodce a pustila se do mytí kuchynske linky, takže už to mám z krku 😉 a ted mám čas, dala jsem si kafčo zapla net a dočítám

mm31
22. lis 2012

Verčo, no tak to bych nedala - vstanout v 5 a umývat kuchynskou linku 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru