Severní Morava - adopce - pojďte na pokec! 🙂

deniska24
8. lis 2012

Zdravím všechny nahlížející do tohoto nového téma,které jsem založila pro všechny,kteří mají co dočinění s osvojením dětí 🙂 a je jedno,jestli teprve o adopci uvažujete,nebo čekáte na přípravku,nabo již svůj poklad máte.... 🙂

Já jsem z Ostravy,je mi 27let a máme od května 2012 podanou žádost o osvojení miminka a přípravka by nám měla prý začít cca leden,únor 2013.

Pište,pište,těším se!!! 🙂

mm31
23. lis 2012

@verca777 super, děkuji za informaci.

deniska24
autor
23. lis 2012

Ahojky holky! 🙂 Včera jsem byla celý den v práci a včera měl Jirka narozeniny,tak jsem jej ještě pozvala na večeři a pivko,tak jsme domů došli až po dvanácté.. 😅 A kromě penízků na ty hodinky jsem mu koupila ještě na poslední chvíli 2lístky na předpremiéru do Cinema City na film Hobit-byl nadšený,jelikož o půlnoci jsme v kině fakt ještě nebyli 😀 a překvapilo mě,že cena je stejná jako u norm.představení,takže vřele doporučuji.. 🙂

To je dobrý s těma profesema-bych tě Věruško tedy opravdu netipla k tomu řezniství.. 😀 spíš taková křehká mi přijdeš spíš k pečivu,cukrovinkám.. 😀 😀

Já asi zkusím dnes cinknou,sice již podruhé,ale však co,nezákonné to není,ohledně těch našich příprav...bych už táááky chtěla alespoň ty psychotestíky.... ☹

werumko tak to je fajn..třeba už máte jednu třetinu čekání za sebou..kdoví ví... 😉
Moni jo,v Librexu v centru v tom velkém,je to myslím v tom předposledním patře se dej vpravo a je to tam jak jsou knihy pro těhule,dětské deníčky první atd 😉

deniska24
autor
23. lis 2012

Jinak facebook máme s Jirkou společný ale vedený je na něj.. 🙂

deniska24
autor
23. lis 2012

Tak jse ti poslala Věruš tu žádost o přidání do přátel... 😉 no nic,jdu zkusit tam cinknout,tak pak dám vědět...vrtá mi totiž v hlavě,že jak mi ta má kamarádka říkala,že zjistila,že v lednu má začít přímrava i nám,jestli se nespletla a nejste to teprve vy Věruško...tak ať se zatím třeba netěším zbytečně.... 😔

mm31
23. lis 2012

Ahoj Denčo, tak já tě vlastně mám na fejsu ani o tom nevím 😀 Jste si to měli nazvat třeba "Radovi" 😀 . Volala jsi???? Jsem zvědavá, napiš jak jsi pořídila s telefonátkem 😀 Ve středu se do Librexu stavím, mám cestu do centra 😉 Už se těším, jak si počtu...Škoda, že není něco jako: Jsem tatka a mám adoptované dítě, koupila bych to honzovi k narozkám 😀

deniska24
autor
23. lis 2012

No joo pátek...mi to tam nikdo nebere ☹ tak zkusím třeba v pondělí... 😉

Ahojky Moni!Taky jsem si říkala to samé,škoda že to není pro chlapy přímo anebo i nějaká "příručka pro prarodiče" má tchýňka je totiž moc fajn a určitě by jí to zajímalo.. 🙂
Ale na druhou stranu si oba můžou přečíst i tuto co jsem koupila.... 🙂 A domov je místo odkud tě nevyhodí...ani když vyrostěš-už mám objednanou taky🙂

mm31
23. lis 2012

Deni, ted jsem si vzpomněla...Paní Nevludová nám říkala, že od pondělí 26.11. mají nějakou velkou třídenní kontrolu. Byla z toho docela nervozní a to nám tehdy říkala jak byla u nás 8.11. Takže možná proto nezvedají telefony a ladí poslední chyby, které v papírech mají, atp....Já jsem jí hned toho 8.11. posílala naskenované naše OP a psala jsem jí at mi písne, když si mail přečte..zatím nic neodepsala, takže očekávám, že začne opět řešit "normální" práci až ve čtvrtek 29.11., po té kontrole... 😉

werumka
23. lis 2012

Ahoj dámy 🙂

@deniska24 Jojo, u nás to funguje tak, že poradní sbor zasedá jednou za měsíc ve středu, takže telefonují ve čtvrtek, takže teď můžeme každý čtvrtek být v napětí, jestli nezazvoní 🙂 Ale já jsem si celkem jistá, že to přijde ve chvíli, kdy to nebudu vůbec čekat, budu mít někde spoustu práce, rozplánovaný činnosti a najednou se to celý plánování rozpadne a pojedem pro prcka 🙂
Tyjo. vidíš, na Hobita bych taky šla! Ale mladý pán teď odmítá u kohokoli nocovat, takže bychom ho museli vzít s sebou 😀
@verca777 A v tom řeznictví jen prodáváš, nebo i porcuješ maso a tak? Já vždycky, když mi někdo řekne "řezník", tak dostanu chuť na steak 😀

verca777
23. lis 2012

Ahoj holky, tak já dneska skončila při pátku velice brzy, mám naddělané hodiny, tak mi šéfka řekla ve dvanáct at jdu domů tak to je svátek, pátek a domů,,ale byla jsem s mojim domluvena odpoledne ke tchyni, k jeho mamině,a tak jsem uvažovala že tam přece nepujdu tak brzo 😀 😀 zase tolik času tam nemusim jit, tak jsem zašla domů a odpoledne tam teda zajdu,, 🙂
jinak deni jsem řeznice jak vyšitá)))sekám, vykoštuju, tahám tuny masa denně a zvedám 😕 😕 a jse mtotálně z té práce vyřízená ze zádama 😠 😠 ale co chceš robit,,,dělala jsem deset let na hospodě,,pak jsem si chtěla odpočínout,a šla já husa do řezníka za pult 😠 😠 no magor c ot imám vykládát, a tam jsem už sedm let,,ale ještě že ta práce je...
jinak v cukrovinkách bych teda dělat nemohla,,,,,,, 🤐 🤐 🤐 já se bych se neovládla, už dost že se musím v běžnem životě ovládat ale takhle bych to nezvládla 😀 😀
a c ose týká přípravek, v lednu, možne to je, že budou začínat nějake nové,jen mi není jasné, že ty bys začala s přípravkou a pak až s psycholožkou ,,,nam nejdříve volala psycholožka a domlouvala navštěvu, u ní a pak nam dolšo poštou ty dny na ty přípravky,,,víš,, to v te skupině,,,nevim, však uvidiš,,,,a holky dnem kdy odevzdame papíry na kraj, tak ta žadost už beží,,,chapete co tím chci říct??? že my třebas v březnu už budeme mit rok za sebou,,, jen ještě projit těma psychologama že 😀 😀 😀 ale snad jo,,,,,a werunka je kde???,

verca777
23. lis 2012

@werumka no prodávám, maso nám chodí bourané,,ale musíš si ho i tak upravit, a vlastně pak lidem jak to chcou tka nasekat, anebo udelat platky, a furt pracuješ s nožem nebo sekerou))je ot docela naročna fizická prace,,,ale na druhé straně díky že je, werun koupila jsem si kukuřičnou strouhanku, znaš??? chtěla jsem hrašku ale nebyla,,, tak ji t ukukuřičnou vyzkouším

werumka
23. lis 2012

@verca777 😀 Si představuju, jak někde vyplňuješ kolonku "zaměstnání" a tam bys napsala "pracuju s nožema a sekerou" 😀 Možná by si Tě někdo brzy objednal jako nájemnýho vraha 😀 Mně jedna prodavačka taky říkala, že dělat v řeznictví je o neustálé, nevypratelné a nevyhnatelné vůni uzenin, která s Tebou chodí i domů. Máš to taky tak? Já měla ráda naše sousedy v bytovce - oni si otevřeli řeznictví a když pán přišel, tak vždycky hezky voněl 🙂
Kukuřičnou strouhanku už jsem viděla - podle mě je lepší, než obyč, protože i líp drží.

deniska24
autor
24. lis 2012

Nazdárek kočenky moje!! 😎 Dneska se budu celý den "flákat"! 😀 Takže zde budu docela často.. 😀 Teď jen hupnu ke kamarádce,má půl ročního chlapečka,tak se těším 🙂 no a pak se budu tak šourat..upeču štrůdl...udělám ražníčí na oběd..taková pohodička prostě,chlap dojde z práce totiž až v 18h.... 🙂 a do toho sem tam nakouknu zde.... 🙂

Věruško,jsi mi nějaká povědomá,dle té fotky z Fejsu.... 🙂 beztak jsi mi maso už někdy prodávala.... 😀

Jinak v ten pátek mi pak volali zpátky z teho úřadu,no a jelikož jsem jela zrovínka v buse,tak jsem se nechtěla vyptávat a paní ani nevypadala,že by se chtěla se mnou bavit-prý,že včas se vše dozvím... 😒 Posledně jsem určo mluvila s jinou,bo ta byla ochotná a moc fajn,no což no,kašlu na to a nechám to tak... 🙂

deniska24
autor
24. lis 2012

Werumka-tak to je dilema s tím kinem a malým... 😀 ale stejně to za chvíli bude na netu,tak se mrkneš na to doma a s malým v náručí... 😀 akorát je divné,jsme chtěli stáhnout včera pána prstenů v orig.znění bo máme jen omatlaná dvd na prd kvalita-a nikde nic! 😕 ani ulož to,share-rapid...že by to teď kvůli novému díly "zakázali" stahovat??? 😒 No ještě že máme to dvd... 😅

deniska24
autor
24. lis 2012

No právě Věruško se mi to nějak v tom lednu s tou přípravou u nás nepozdává....špatně jsem to asi odhadla,ale to nevadí,tě budu sledovat a až budete vy končit,tak my určo začínat!! 😅
A přesně tááák Věruš-od podání PRVNI žádosti se čekačka počítá.... 😉 🙂 takže my budeme v červnu 2013 žadateli "už"rok.. 😀

mm31
24. lis 2012

Ahoj holky, já mám honzu na rybách..takže já jsem byla v obchodu a budu dělat bramboráky ,mnáááám..odpoledne půjdeme asi na squash - honza to ještě neví 😀 Tou kamarádkou myslíš Soňu Slívovou? Pokud ano, tak ji pozdravuj..Dlouho jsme ji s Honzou neviděli 😉
Denči, ta paní byla určitě nervozní a nepříjemná kvůli té jejich kontroly 😀

deniska24
autor
24. lis 2012

jojo Moni u Soňky jsem byla...no je šílené,jak ta miminka rostou do krásy... 🙂 viděla jsem jejího malého naposledy před měsícem a něco a nestačila jsem se dnes divit,je strašně krásný a šikovný.... 🙂 nevím jak to máte holky vy,ale já (zatím)moc malé děti na ruce nemusím,ale ráda na ně koukám a pozoruji,to jo... 🙂 si to mazlinkování schovávám pro svoje prdelky na pak asi 😅
No snad máš Moni pravdu,už to nechám tak a budu čekat,až se mi někdo ohledně té přípravy ozve a říkat si,že nejpozději v březnu začnem.. 😉
Tak my to máme podobně-Jirka ten vymyslí tak maximálně "výlet do Obi nebo Hornbachu"..... 😀 😀 zbytek je na mě...a těch kecůůů dycky,jak se mu necé,ale pak je moc rád nakonec stejně... 😀

verca777
24. lis 2012

Ahoj babulenky,,tak werunko no já jsem spíše u masa,,celoročně,,ale ted třebas sem byla celý listopad u salámu a uzenin a máš pravdu i když si samo myju ruce, tak když jsem došla domu,tak mi muj muž čuchal k rukám a fakt mi voněli uzeným 😀 😀 ,,,ale maso nemá svuj pach nějaky specfický 😀 😀 pokud není staré 😝 ,,
jinak mám od včerejška dotekový mobil,manža s ivčera pořídil nový a dal mi svuj ,loni si ho kupoval ,takže tak, no moje nervičky,,ale ja kmě naštve tak hodím simku do klasického a bude to 😀 😀

verca777
24. lis 2012

@deniska24 no deni, povědomá s fotky, nevím pokud ses někdy cárala po porubě, tak je možné žes na mě narazila ,dělám pod nemocnicí v porubě 🙂 jinak nevím kde bys mohla na mě narazit,,,protože já kromě poruby a centra a mariánek, tak se nikde netoulám,,, ted se mě muž ptal co budeme dělat,,, a já že jdeme utrácet 😀 😀 a to ne to se mu nelíbí 😀 😀 😀 ach jo ti chlapi)))))

verca777
24. lis 2012

😕 😕 😕 tak kde jste?????, 😀

verca777
24. lis 2012

takže zase nic))) no))) 🙄 🙄

deniska24
autor
24. lis 2012

Se dycky minem Věruš!! 😅 😀 Jinak taky bych šla utrácet,kdyby bylo co.. 😀 My jdem na to dvd koukat tak papa a měkný večer všem! 🙂

mm31
24. lis 2012

Ahoj Holky, tak to my utrácet byli..Vymyslel si to Honza. Byli jsme v shopinu, pokoupili pár dárků, honza mikinu a triko a já triko. Jinak v Envy je docela dobrý výprodej, takže doporučujeme - hlavně teda trekingové věci, trička, mikiny, bundy apod...Tak to Honza neprotestuje, když něco vymyslím..Squash se konal a byl super, jsem po něm parádně unavená..po squashi jsem stihla i umýt auto a pak ten shoping..Ted jsem se chtěla koukat na stardance a přišel manžílek a přepnul na fotbal 😒 Hezký večer...

damilinka
24. lis 2012

@mm31 ahoj, můžu se jen zeptat pro jste odešli z Fertimedu?

damilinka
24. lis 2012

@deniska24 prosím můžu se zeptat jaký jsi měla problém v Gyncentru, taky tam teď docházíme a mám taky nějaké obavy :( A ke komu jsi chodila

deniska24
autor
24. lis 2012

damilinka-chodili jsme k Čermákovi a už před těmi x lety jsme sem tam zaslechli negat.reakce,ale říkali jsme si všude je něco atd.zkusíme uvidíme.....Vím,že jsou lidé,kterým gync.v Ov pomohlo,ale,tedy v podstatě u nich je největším problém,že nehledají u nepl.páru příčinu,ale rovnou nasadí ivf za cca 30 000keš hotově a pokud se objeví,něco,co by naznačovalo otěh.přir.cestou,tak neváhají a vymyslí "tragickou"pohádku,že to prostě jinak než s ivf nejde... ☹
Ale co se týče personálu mimo doktory z přízemí(na PANI doktorku Lorencovou nedám dopustit!!) nemám výhrady,sestry ochotné,při ivf na zákr.sálech snaživí milí lidé,ale zbytek ten hlavní bohužel vázne... ☹
Slýchám zde velkou chválu na centrum dr.Jaroše,které je sice v provozu pouze rok,ale na prvním místě mají zjistit příčinu neplodnosti,pak popř.léčba a až PAK nějaké ivf...

deniska24
autor
24. lis 2012

damilinka - jinak je to určitě případ od případu..kdyby se nám hned první(naprosto zbytečné ivf)povedlo asi bych mluvila jinak...jo a ještě "paní doktorka" Černotová stála za to 😠 ještě že už tam není.naprosto negativní člověk,věčně naštvaná doktorka,nepříjemná..... 😔 měli jsme tehdy výsledek spermiogramu patologický,jinak než ivf neotěhotníte a tečka! ☹ tak se šlo na věc..u prvního ivf i sestry se divily,proč jej podstupujem?-No jo jenže já ty výsledky neviděla na lastní oči.....,tak proběhlo první-neúspěch,pak druhé-špatně nasazené hormony-následovalo námi vydupané iminobiologické vyš.v Praze s výsledkem já ok a manžel spermiogram-v normálu!!!Pak jsme pod vlnou "nátlaku"že stárnu a přestávají fungovat vaječníky rubli třetí(v podstatě druhý plný pokus,páč po těch horm.co neseděly nebyl ET) a opět k ničemu s tím,že bychom měli "spočnout"tehdy a pak jediná cesta k dítku u nás že je dárkyně..no ve skratce cca 2roky na to jsem otěhotněla..to že to bylo bohužel mimoděl těhu,jak jsem již psala,můžu asi nejspíše děkovat šprtáním do těla při ivf... ☹ nevím no...

Netuším v "jaké"jste damilinka "fázi",ale já už třeba na ivf po svých zážitcích kašlu a těšíme se s manželem na miminko díky osvojení 🙂 a na Tvém místě bych si opravdu ty,kdož budou ovládat mé vaječníky důkladně vybírala a při sebemenších pochybnostech zkusila štěstí jinde... 😉
Budem rády,když o sobě napíšeš více,jsme tady skoro všechny z Ostravy 🙂 papa a vítáme tě zde! 🙂

verca777
25. lis 2012

krásnou neděli holky, už jste určo po obědě, a já začnu vařit, dneska sem si posunula jidlo až na druhou hlavní,, jdu večer cvičit,,, manža ttady už nadává že do vánoc nevydrží)))má hlad, tak jdu zapnout tu plotnu,,, 😀 😀 ,
jinak ohledně damilinka center,, v každem je něco,,, ale gyncentrum a fertimed ani náhodou, já bych to prubla být tebou tak u jaroše eurofertilu, anebo brno mudr. macháč,,,
takže ještě nakouknu, zatím pá 🙂

werumka
25. lis 2012

Brý večer, tak jeden si na víkend odjede a po návratu zjistí, že prokaučoval sesazení Zlatýho slavíka Gotta. Já na to už několik let koukám, abych byla u toho historickýho okamžiku, kdy se TO stane, a pak to takhle projedu 😀

@deniska24 Nojo, tak Hobit holt bude na domácím kině 🙂 A stejně tak asi i Skyfall. Já jsem na uložto koukala, nějaký videla jsem tam našla, ale asi to jsou opravdu jen s dabingem. Pravda je, že originál s titulky mám taky u takových filmů radši.

@verca777 To je pravda, maso asi žádný odér nevydává 🙂 Ale ta uzeninka asi byla fajn.

deniska24
autor
25. lis 2012

Werumka-a hlavně ten Landa fakt přestřelil.... 😠 ho mám ráda-jeho písničky,ale přijít "sjetý"na slavíka je trošku moc... ☹

Veru Moni zdravím kočenky! 🙂 Verunko a kdy tedy jdete k té psychložce??? 😕 Nějak ticho po pěšině tady baby.... 😒

deniska24
autor
25. lis 2012

Tak dobrooou! 🙂 Zítra v 8,30h odjezd s kámoškou na hodinku cvičení H.E.A.T. 😅 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru