Používáte jako ochranu kondom?

kaajkaa
6. kvě 2017

Dobry den,
zajímalo by mne, zda tu je nekdo kdo pouziva jako ochranu pred dalsim tehotenstvim kondom a mohl se na nej spolehnout (pokud neprasknul)? Slysela jsem totiz, ze kondom muze propoustet, coz me dost vydesilo. Jsem po druhem porodu, dalsi dite neplanujeme (alespon zatim urcite ne) a pouzivame prave kondom. Antikoncepci neberu a brat nechci. Vim, ze kondom muze prasknout, ale ze by propoustel..? Diky za pripadne odpovedi.

pozi
6. kvě 2017

??? tak to slyším prvně,my jsme používali jen kondom poslední cca 2 roky a fakt jsem z něj neotěhotněla😲

kaajkaa
autor
6. kvě 2017

@pozi
My jsme ho používali po prvnim diteti a taky v pohode.
A ted jsme se k nemu po druhem porodu vratily a bohuzel jsem od kamaradky slysela tuhle "novinku", takze jsem z toho trochu nesva i kdyz me to prijde také jako hloupost..

vanea
Autor odpověď smazal
Zobraz
pozi
6. kvě 2017

no tak to fakt bude nějaká blbost,my jsme teda kupovali prověřený a známý značky,žádná Tesco kvalita apod.,a nikdy se nic nestalo😉

annasmyckova
6. kvě 2017

nám neprasknul, ani jsme ho nenasadili později, styk bez ochrany nebyl a přesto jsem otěhotněla, to stejné pesar, otěhotněla jsem i přes to (obojí tak po roce užívání bez otěhotnění). Ale znám páry, co mají jen kondom a děti už velké a opravdu už neotěhotněli..já jsem asi chytlavá....nebo ty děti k nám tak moc chtěj 🙂

pozi
6. kvě 2017

@annasmyckova no tak to je síla,to se mi fakt za 2 roky nestalo🙂 asi opravdu ti stačí málo😉

plksv
6. kvě 2017

Kondom je jediná antikoncepce, kterou používáme už 20 let. Funguje 🙂. Děti máme 3, všechny plánované, dvě počaté napoprvé, jedno napodruhé 🙂.

marcicek84
7. kvě 2017

po 10 letech můžu říct, že funguje spolehlivě...pouze 1 chtěné dítě 😉 zn. Durex, příp. Pepino...
ale pro ty co se bojí, tak můžete s ním zkusit ještě udělat uprostřed cyklu přerušovanou soulož, že muž bude ejakulovat mimo partnerku do kondomu, avšak nevím, zda to bude pro muže to pravé ořechové...
no podle této tabulky asi opravdu riskujeme 🙂)) https://www.antikoncepce.cz/antikoncepce/spoleh...

anniele
7. kvě 2017

Tak o tom jsem opravdu neslyšela 😀

yelowangel
7. kvě 2017

opravdu může "propouštět" jak říká @vanea u latexového kondomu je nutný nekontaminovat ho mastnotou. V momentě kdy ten kdo ho nasazuje má mastné ruce od krému, oleje naruší tím nepropustnost a kondom přestává fungovat. Je to tuším i v příbalových letácích- A samozřejmě otvírání balíčku zuby taky není moc chytrá záležitost, může vzniknout pidiprasklinka kterou ani neuvidíte.

mia_von_prag
7. kvě 2017

My používame Durex x rokov. Nikdy nepraskol, ani som neotehotnela.
Za mňa je spoľahlivý

blecha94
7. kvě 2017

Komdom by se neměl kombinovat s lubrikanty, které k tomu nejsou přímo určené. ;)

Jinak: kondom je moje jediná antikoncepce (HA nesmím, tělísku nevěřím) 5 let, za tu dobu 3x praskl, mám z toho 1 dítě. Celou dobu používáme Durex.

mia_von_prag
8. kvě 2017

Ono je to ako s každou inou antikoncepciou, musia sa dodržiavať nejaké pravidlá.
Napr. overený dodávateľ, nesmie byť po záruke, nesmie byť dlho na vzduchu, nesmie byť v kontakte s olejmi.

Skús si vygoogliť článok Nekupujte kondomoviny cez jeden shop, sú tam užitočné rady ako rozoznať dobrý kondom.

eldam3
1. srp 2020

nejlepsi ochrana co existuje, je tolik druhu, ze si clovek muze vybirat

julia00
27. pro 2021

@marcicek84 ahoj síce to je stará diskusia ale začínam so sexuálnym životom a ako ochranu máme kondóm plus prerušenie. Cez plodné dni partner normálne ejakuoval do kondómu?

jana_001
14. únor 2023

@yelowangel stara diskuse ale chci se zeptat. Vím, že věci na olejové bázi by se neměly používat. Ale použili jsme pharmatex(spermicid) s kondomem. Spermicid není mastný spíše lepkavý. Myslíš že to může také způsobit to že kondom se poškodil? Zkontrolovala jsem ho a porušen nebyl tam teď nevím 🤷‍♀️

lennus
14. únor 2023

@kaajkaa My dlouhodobě používáme kondom nebo přerušovaný styk mimo plodné dny nebo obojí a těhotnà jsem byla 4x a vždy když jsme opravdu chtěli a "pracovali" na tom. 100% není nic, jen abstinence. Jsou různé připady, kdy se zázračně a neplánovaně zadařilo a pár jich znám, ale kondom má dost vysokou spolehlivost, pokud se správně používá. Člověk si musí ujasnit, co by v připadě neplánovaného těhotenství dělal, my nejsme zastánci potratů, takže případnou "nehodu" bych brala tak, že to dítě si nás prostě vybralo. Pokud bych tuto variantu neakceptovala, řešila bych více možností. Když jsem studovala, brala jsem HA, manžel používal ochranu a ještě si dával pozor. 🤣🤪🙉

yelowangel
17. únor 2023

@jana_001 spermicid je lepkavý právě proto aby v něm spermie uvízli a nedostali se kam nemají 😊 čistě teoreticky se nějaká prasklinka okem neviditelná vytvořit mohla ale pokud by už nějaká spermie prošla neměla by se díky spermicidu nikam dostat

trpaslicek19
17. únor 2023

Kondomy nepoužíváme oba na ně máme negativní reakce ale je pitomost aby propouštěl. V pubertě jsme je s ex používali a úplně v pohodě ochránili před početím

jana_001
17. únor 2023

@yelowangel díky, měli jsme také přerušovaný styk k tomu. Kondom jsem ještě napustila vodou a nic nepřetékal tak snad to bude ok