Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Používáte jako ochranu kondom?

kaajkaa
6. kvě 2017

Dobry den,
zajímalo by mne, zda tu je nekdo kdo pouziva jako ochranu pred dalsim tehotenstvim kondom a mohl se na nej spolehnout (pokud neprasknul)? Slysela jsem totiz, ze kondom muze propoustet, coz me dost vydesilo. Jsem po druhem porodu, dalsi dite neplanujeme (alespon zatim urcite ne) a pouzivame prave kondom. Antikoncepci neberu a brat nechci. Vim, ze kondom muze prasknout, ale ze by propoustel..? Diky za pripadne odpovedi.

pozi
6. kvě 2017

??? tak to slyším prvně,my jsme používali jen kondom poslední cca 2 roky a fakt jsem z něj neotěhotněla😲

kaajkaa
autor
6. kvě 2017

@pozi
My jsme ho používali po prvnim diteti a taky v pohode.
A ted jsme se k nemu po druhem porodu vratily a bohuzel jsem od kamaradky slysela tuhle "novinku", takze jsem z toho trochu nesva i kdyz me to prijde také jako hloupost..

vanea
AMBASADORKA
6. kvě 2017

@kaajkaa " (řeči o prasknutí kondomu atd..to nebudu kopírovat:D)....dalším důvodem může být to, že latexový kondom byl lubrikován olejem či vazelínou, které narušují strukturu latexu. Poškozená stěna kondomu pak propouští nejen choroboplodné
zárodky, ale i tekutiny. Kondom může být rovněž poškozen mechanicky
– například dlouhými nehty, nůžkami, či zuby při nevhodném
otevírání obalu."

pozi
6. kvě 2017

no tak to fakt bude nějaká blbost,my jsme teda kupovali prověřený a známý značky,žádná Tesco kvalita apod.,a nikdy se nic nestalo😉

annasmyckova
6. kvě 2017

nám neprasknul, ani jsme ho nenasadili později, styk bez ochrany nebyl a přesto jsem otěhotněla, to stejné pesar, otěhotněla jsem i přes to (obojí tak po roce užívání bez otěhotnění). Ale znám páry, co mají jen kondom a děti už velké a opravdu už neotěhotněli..já jsem asi chytlavá....nebo ty děti k nám tak moc chtěj 🙂

pozi
6. kvě 2017

@annasmyckova no tak to je síla,to se mi fakt za 2 roky nestalo🙂 asi opravdu ti stačí málo😉

plksv
6. kvě 2017

Kondom je jediná antikoncepce, kterou používáme už 20 let. Funguje 🙂. Děti máme 3, všechny plánované, dvě počaté napoprvé, jedno napodruhé 🙂.

marcicek84
7. kvě 2017

po 10 letech můžu říct, že funguje spolehlivě...pouze 1 chtěné dítě 😉 zn. Durex, příp. Pepino...
ale pro ty co se bojí, tak můžete s ním zkusit ještě udělat uprostřed cyklu přerušovanou soulož, že muž bude ejakulovat mimo partnerku do kondomu, avšak nevím, zda to bude pro muže to pravé ořechové...
no podle této tabulky asi opravdu riskujeme 🙂)) https://www.antikoncepce.cz/antikoncepce/spoleh...

anniele
7. kvě 2017

Tak o tom jsem opravdu neslyšela 😀

yelowangel
7. kvě 2017

opravdu může "propouštět" jak říká @vanea u latexového kondomu je nutný nekontaminovat ho mastnotou. V momentě kdy ten kdo ho nasazuje má mastné ruce od krému, oleje naruší tím nepropustnost a kondom přestává fungovat. Je to tuším i v příbalových letácích- A samozřejmě otvírání balíčku zuby taky není moc chytrá záležitost, může vzniknout pidiprasklinka kterou ani neuvidíte.

mia_von_prag
7. kvě 2017

My používame Durex x rokov. Nikdy nepraskol, ani som neotehotnela.
Za mňa je spoľahlivý

blecha94
7. kvě 2017

Komdom by se neměl kombinovat s lubrikanty, které k tomu nejsou přímo určené. ;)

Jinak: kondom je moje jediná antikoncepce (HA nesmím, tělísku nevěřím) 5 let, za tu dobu 3x praskl, mám z toho 1 dítě. Celou dobu používáme Durex.

mia_von_prag
8. kvě 2017

Ono je to ako s každou inou antikoncepciou, musia sa dodržiavať nejaké pravidlá.
Napr. overený dodávateľ, nesmie byť po záruke, nesmie byť dlho na vzduchu, nesmie byť v kontakte s olejmi.

Skús si vygoogliť článok Nekupujte kondomoviny cez jeden shop, sú tam užitočné rady ako rozoznať dobrý kondom.

Sem začni psát odpověď...

Odešli